Chcą zbudować nowy pomost na Jeziorze Wełtyńskim. Zorganizowali zrzutkę

  • 02.07.2022, 00:29
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Chcą zbudować nowy pomost na Jeziorze Wełtyńskim. Zorganizowali zrzutkę Zdjęcie pochodzi ze strony zrzutki.
-Moglibyście udostępnić na swojej stronie informację o ciekawej inicjatywie dotyczącej jeziora niedaleko Gryfina? - pyta pan Arkadiusz. Okazuje się, że nad Jeziorem Wełtyńskim planowana jest budowa nowego pomostu w miejscu starego. Pomost ten ma być dla wszystkich jako jedyny pomost ogólnodostępny nad tym pięknym jeziorem 310 hektarów z trzema wyspami - informuje Stowarzyszenie KNIEJA, organizatorzy zrzutki.

Budowa rozpocznie się po uzbieraniu przynajmniej 10.000 zł. Od grudnia ubiegłego roku do 1 lipca bieżącego roku zebrano 9210 zł, na które złożyły się 102 osoby.

Cel zrzutki to 15 tysięcy złotych.

Poniżej publikujemy link:

https://zrzutka.pl/wv6xud?fbclid=IwAR2ZhMu2Y2V5M67Zl2AHSVK_2D4lEBak6AMQj3Rvni3LoeEmYC1w-qY1D80

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (28)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Anna
Anna 06.07.2022, 08:08
Zamiast sobie dogadywać, wrzućcie parę groszy, ja już wrzuciłam.
Stały bywalec
Stały bywalec 04.07.2022, 16:25
O jakich ściekach mówicie?
Ośrodki mają swój system kanalizacji.
OW Knieja, Rusałka jak i Wełtynianka.
Nie ma tam żadnej rury ze ściekami przy wodzie...
mama
mama 03.07.2022, 19:17
Steklno to patologia, strach tam posłać dziecko. Wełtyń bliżej, piękne, duże jezioro - szkoda !!!!!!!!!
Kwiatek
Kwiatek 03.07.2022, 07:48
Wracajac do wczesniejszych komentarzy nt.siciekow i samowolek typu budowy pomostu i jego istnieniu
Wiec wyjasniam tym niedowiarkom za klamliwe ocenianie tego co nie jest.Glosno i wyraznie zeby dotarlo do tych co tak rzucaja oszczrstwa pod adresem osrodkow prywaty sciekow i pomostu.Nigdy nie byly puszczane scieki i nie beda bo posiadamy kanalize oraz zbiorniki pomost ktory jeszcze istnieje nigdy nie byl osrodkow to tylko dobra wola byla nasza ze go renomowalismy co roku ale ze wzglendu ze mozna stawiac zgodnie z prawem pomosty i obawialismy sie ze pomost moze zostac rozebrany dlatego ze jest niebezpieczny i na jego miejscu moze powstac kilka pomostow prywatnych postanowilismy go zalegalizowac tak zeby byl i istnial zgodnie z prawem.Pomost jest wpisany do rejestru wod polskich i bedzie pomostem dla wszystkich mimo ze jest zarejestrowany na osrodek i nigdy nie bedzie tam furtki ani zakazu wchodzenia.Dlatego ta zbiorka zeby wspolnymi zasobami odbudowac napewno bedzie dlugo jeszcze wszystkim sluzyl.Woda jest czysta co rocznie dno jest czyszczone bronami a dowodem sa raki jakie sie pojawily ostatnio sprawdzana przez sanepit sczczecinski.Wiec nie piszcie glupot z niewiedzy a jak ktos tu nie byl zapraszam na kawe i moze nawet skosztowac truskawki pomidora oraz ogorka bo i takie rzeczy tu rosna jest czysto i przyjemnie .Zapraszamy


H
H 03.07.2022, 23:26
Dobre prywatne pomosty a macie na nie pozwolenia ? Bo ja wiem że nie z resztą ostatnia wizyta policji to potwierdziła a co do kanalizy dobra ściema Wełtyń jako miejscowość nie jest w pełni skanalizowany a wy macie macie zbiorniki dobre a kiedy ostatni raz beczkowóz u was był. No niestety prawda boli
ryba
ryba 02.07.2022, 16:49
świetny pomysł
i tyle
i tyle 02.07.2022, 14:23
Nie dam ani grosza.
a ja dam
a ja dam 02.07.2022, 14:30
do 14.23: Bo ty nie śmierdzisz groszem tylko żenadą.
Neptun
Neptun 02.07.2022, 12:59
A co z najbardziej nasłoneczniona plaża na wyspie PSS?. Czwoduyżby już w rękach prywatnych i niedostępna jak była plaża PKP? Albo porzucony ośrodek DANY? Co jeszcze można sprzedać i odciąć potencjalnych wyborców od wody? Mając takie jezioro w pobliżu miasta zostawić ludzi ze Steklnem, dużo dalej położonym z brudną plaża i jeziorem? To wstyd dla radnych wszystkich kadencji i władców tego miasta. Demaskuje także ich horyzonty myślowe i poziom intelektualny. Coś, co ma służyć mieszkańcom przekracza poziom ich zrozumienia. WSTYD.
Enccce
Enccce 03.07.2022, 09:26
Czemu sądzisz że jezioro w steklnie jest brudne.... Od dawna są raki więc nie pisz już głupot. Misiaczek się nachapac mało mu. Bo zbiurke niby on robi
Pies
Pies 02.07.2022, 14:50
Demaskuję, że Sawaryn miał drewniany dom na najmniejszej wyspie. Teraz nie wiem czyje to. Może dalej jego to i przekrętów na gliniance może nie widzieć przez to.
Brylka
Brylka 02.07.2022, 12:51
Ale dlaczego mamy się składać na coś z czego nie będziemy mogli korzystać, wszystko pozamykane, poogradzane, wszędzie łańcuchy, plaży tam nie ma żadnej, po co ten pomost... Dla kilku osób z okolicy, albo tych którzy tam mają domki? Sami niech stawiają, zaraz po zrzutce postawią bramę i nikt tam nie wejdzie.
Jerzy
Jerzy 03.07.2022, 14:14
Prywaciarze chcą sobie sfinansować inwestycję z publicznej zbiórki. Tj. normalne w gryfindorze.
klakier
klakier 02.07.2022, 12:37
Następna samowolka budowlana powstanie. Sam osobiście zgłoszę to w nadzorze budowlanym.
Jerzy
Jerzy 03.07.2022, 14:16
A po co tobie nadzór budowlany do kilkudziesięciu desek. Jeszcze do tego brakuje papierologii.
Ha,ha,ha,ha ....
Ha,ha,ha,ha .... 02.07.2022, 14:52
A najlepiej na policji.
a
a 02.07.2022, 09:28
Pomysł świetny, ale co z tego, skoro nawet wejść nie można? Powykupowali domki i myślą, że ziemia wokół też do nich należy.
prawo = bezprawie
prawo = bezprawie 02.07.2022, 14:34
Typowa poljcja i własne prawo.
Męczysław Leniwy
Męczysław Leniwy 02.07.2022, 01:48
My siem niebendziemy dorzucać bo rzaden z nas nie umi pływać.
Sprawiedliwość po gryfińsku...
Sprawiedliwość po gryfińsku... 02.07.2022, 01:09
Zrujnowany pomost na zdjęciach przy dawnej gliniance - ośrodku milicyjnym a teraz prywatnych domkach policjantów i emerytowanych milicjantów. W trzcinie po lewej jego stronie znajduje się ujście ścieków z kanalizy. Ta woda to syf. W rejonie ujścia zimą rude g***o nawet w jeziorze nie zamarza. Latem rozpływa się tam gdzie kąpią się dzieci. Wszyscy to widzą, tym bardziej, że przebiega przez to bagno z g. szlak PTTK. No ale kto ruszy pilicjantów i milicjantów. Teren jest nadleśnictwa. A co policja na to ? Ścigacze przestępczości ? I inne służby ? Co pan na to burniszczu ?
sękacz
sękacz 06.07.2022, 18:28
Podpiszesz się mądralo?Nie ? Człowieku,budowałem ten ośrodek od podstaw.Wszystko zalegalizowane ,a ośrodek posiada wszystkie media.Nikt nigdy nie wypuszczał scieków do jeziora.Natomiast użytkownicy tego ośrodka wile razy naprawiali już ten pomost ze swoich środków. Najłatwiej być zazdrosnym i niesprawiedliwym.Nie mam tam domku i tyle w temacie.
Obywatel
Obywatel 02.07.2022, 06:59
Coś Ci się chyba programy porąbały koleżanko lub kolego bo w ośrodku policyjnym jak go nazywasz woda na zimę jest zamykana i nikt tam nie mieszka a po za tym cały ośrodek jest skanalizowany i ma szambo. Więc ostrożnie z tymi oskarżeniami, bo można za to beknąć. Nie myśl że jestes anonimowy na forum
Jeden zakręca i sprawdza latem
Jeden zakręca i sprawdza latem 02.07.2022, 15:04
Obywatelu policjancie, nie strasz, nie strasz bo się zesrasz. Przebiegam tam co tydzień. Czasami zjem tam rybkę z grila nawet w styczniu. Gość ma rację i jest jak pisze, wszyscy o tym wiemy i to widzimy. To dzikie bezprawie. A straszenie tego typu to też przestępstwo. Uregulowaną gospodarkę wodno ściekową ma RUSAŁKA obok. Mnie zupełnie nie interesuje czy ktoś wodę zakręca czy nie, tylko to, że leci. nieoczyszczony ściek do jeziora a czasami bebechy.
Wszystko widzimy tylkomundurowi tradycyjnie NIC.
Wszystko widzimy tylkomundurowi tradycyjnie NIC. 02.07.2022, 14:42
OJ, oj, oj! Wyhamuj.,,,,,,, . Ty obcy czy na rozkaz piszesz ? Afera już ujawniona.... . przecież tam kilku mieszka i zimą, Tacy traperzy ze sztucerami z kbkAK. Traper to u nas kłusownik. A ile zezwoleń na odprowadzenie ścieków macie? Ha, ha, ha, ha.
zrzutka jest ok
zrzutka jest ok 02.07.2022, 00:47
Popieram. Świetny pomysł!
Wygląda, że to jakiś dziki ośrodek
Wygląda, że to jakiś dziki ośrodek 02.07.2022, 15:07
I niech płacą podatek od pomostu. Teraz nie płacą a to przestępstwo karne skarbowe.
Wszyscy wiidzą  to fakt
Wszyscy wiidzą to fakt 02.07.2022, 08:35
Najpierw niech uregulują gospodarkę gównianą.
efekt
efekt 02.07.2022, 08:58
Z gospodarką śmieciową nie radzi sobie Sawaryn i sprawy oddali do sądu

Pozostałe