sobota, 20 kwietnia 2024 14:42

Sukcesy Krzysztofa Rosiaka w Pucharze Polski w Śródlądowym Ratownictwie Wodnym

W Jarosławkach, gm. Książ Wlkp. w dniach 2-3 lipca 2022 r. odbył się Puchar Polski w Śródlądowym Ratownictwie Wodnym 2022r., przy współudziale m.in. Ministerstwa Sportu i Turystyki. Udział w zawodach wzięli czołowi ratownicy z całej Polski. Wśród nich znalazł się Krzysztof Rosiak z Gryfina, który zawody ukończył na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej.

Autor: Fot. dost.

Uczestnicy rywalizowali w czterech konkurencjach indywidualnych i czterech drużynowych.

W startach indywidualnych pierwszego dnia Krzysztof Rosiak zdobył złoto w konkurencji wyścig z deską i trzykrotnie stanął na najniższym stopniu podium za konkurencje: bieg-pływanie-bieg, flagi plażowe i Garmin Rescue Heroe (konkurencja składa się z trzech części: 1000m bieg po plaży, 300m pływanie i 300m pływanie z deską).

Drugiego dnia do kolekcji dołożył kolejne trzy brązowe medale, które wywalczył wspólnie z Wojciechem Pasternakiem, w konkurencjach drużynowych: sprint po plaży, pływanie i akcja ratunkowa z deską. Obaj reprezentowali barwy CKS MKS Szczecin.