Tydzień w skrócie: stopy, problem z lekami i mandaty

  • 09.07.2022, 19:30
  • News4media
Tydzień w skrócie: stopy, problem z lekami i mandaty Policja
Kierowcy coraz częściej nie przyjmują mandatów, a osoby z kredytem mieszkaniowym znowu się załamały. Oto nasz subiektywny przegląd najważniejszych i najciekawszych wydarzeń mijającego tygodnia.

Mandatu nie przyjmę

Z najnowszych danych policji wynika, że po wzroście stawek za wykroczenia drogowe kierowcy nie chcą przyjmować mandatów. Złapani na gorącym uczynku chcą, żeby sprawa została skierowana do sądu. Liczą na wyrozumiałość sędziów.

Z danych KGP wynika, że od stycznia do maja ubiegłego roku policjanci sporządzili ponad 71 tys. wniosków o ukaranie, w tym samym czasie w tym roku – przeszło 88 tys.!

Mieszkanie z lepszym zabezpieczeniem

Weszła w życie tzw. ustawa deweloperska. Co zyskują kupujący mieszkanie lub dom? Lepszą ochronę, bo gdy np. deweloper upadnie, to klient odzyska pieniądze. To możliwe dzięki temu, że firmy mają wpłacać pieniądze na specjalny fundusz.

Kłopot z lekami

Ponad 200 leków może być w Polsce niedostępnych. Powodem jet to, że pacjenci – z bardzo różnych powodów – masowo wręcz wykupują produkty z aptek. Wśród leków z którymi mogą być problemy są m.in. leki przeciwzakrzepowe, insulina, antydepresanty, antybiotyki, plastry stosowne w terapii hormonalnej czy leki dla pacjentów z astmą.

Stopy coraz wyższe

Raty kredytów będą wyższe. To już pewne, bo Rada Polityki Pieniężnej po raz kolejny podniosła stopy procentowe. Teraz podstawowa to już 6,50 proc. Niewykluczone, że czekaja nas kolejne podwyżki.

 

 

News4media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (31)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

wiem co piszę
wiem co piszę 10.07.2022, 12:10
Problemy z lekami trzeba jak najszybciej rozwiązać bo na to czekają chorzy.
ryba
ryba 10.07.2022, 14:31
obawiam się, że to jest kolejna nieudolność ministra w różowej koszuli. Jeden z tych leków sam kupuje i bez problemu dostałem do w Schwedt , natomiast u nas nawet w hurtowniach nie ma i nie wiadomo kiedy i czy w ogóle będzie. Ot taki pisowski sposób zarządzania.
***
*** 10.07.2022, 11:04

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

lucyfer
lucyfer 10.07.2022, 08:58
trzeba nauczyć się czytać przekazy podprogowe ha ha ah 71 +88 = 159 1+5+9=15 1+5= 6 saturn ha ha ah policzmy inaczej 7+1+8+8=24 2+4=6 znowu saturna moze inaczej 7+1 +88 =96 jak ofiar smoleńskich w tym kabarecie ha ha ah 9+6 =15 jak matematyka pietnastkowa ha ha ah 1+5=6 znowu saturn ha ha ah i wychodzi co 666 mandatów z saturna ha aha h
Jerzy
Jerzy 10.07.2022, 06:19
Tydzień w skrócie to JBĆ PiS i Solidarność, czas odejść od koryta.
ryba
ryba 10.07.2022, 14:32
w zupełności popieram , tylko jak spawy usunąć?
WRAZ Z TYMI SUKIENKOWYMI KA RABINEM NIE TAK IDIOCI KOLBĄ HA HA AH
WRAZ Z TYMI SUKIENKOWYMI KA RABINEM NIE TAK IDIOCI KOLBĄ HA HA AH 10.07.2022, 13:46

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Mariolka
Mariolka 10.07.2022, 13:58
Adminie reaguje na te chamskie wpisy.
do szmaty
do szmaty 10.07.2022, 12:16
Jerzy putinowska szmato milcz.
łowca szpiegów
łowca szpiegów 10.07.2022, 14:51
Ta rosyjska horda zaprogramowana jest na zeszmacenie.
ryba
ryba 10.07.2022, 14:33
sam jesteś putinowski- co tylko przeciwko pis to albo Tusk, albo Putin, albo Gowin, albo UE, tylko my nieudolni umiemy rządzić. Widać to obecnie jak na dłoni- rok 1997 w powijakach.
bardzo
bardzo 10.07.2022, 00:56
Staliśmy sią krajem problemowym.
tgf 11  wybory na  pełnej  ku  rw ie  ha ha ah
tgf 11 wybory na pełnej ku rw ie ha ha ah 10.07.2022, 00:29
program wyborczy z WIEJSKIEJ patrz wsi ha ah ah https://youtu.be/2mdZ1sy1AFo
ogórek
ogórek 09.07.2022, 23:40
Sezon ogórkowy przecież nadchodzi.
druh
druh 10.07.2022, 12:10
Niestety nie będzie. J. Kaczyński zapowiedział objazd pisowców po kraju i jeżdżą. U nas obsiedli strażaków.
Jerzy
Jerzy 10.07.2022, 15:54
Bo jeszcze nie zeszmacone środowisko. Tam tylko nie kojarzą się z Patolą i Smrodem, gdzie Solidarnie mogą stworzyć pozytywny PR i liczyć na pozytywny odbiór strony społecznej. Ale to zmarnowane działania i wszyscy to wiedzą, że trzeba JBĆ PiS i Solidarność.
ryba
ryba 10.07.2022, 14:37
tylko to są objazdy swoich popleczników i dupowłazów, aby zmobilizować ich do ciężkiej pracy- czytaj nakłaniania i obiecywania groszek na wierzbie tych, co im klepki wyskoczyły. Poza tym do pracy np w necie takich dywersantów jak Nick czy Bogdan. W sumie to ich rozumiem- skoro kierowca zarobił 3 bańki to jak im płacą 5 tyś za miesiąc ściemniania w komentarzach!
A tak na marginesie- ostatni sondaż CBOS i komentarze pod nim. Policzyłem sobie , oczywiście sondażowo poparcie dla pis wg komentarzy- wyszło 11 %. Tych pozytywnych. To skąd te 33 % - z kościółka?????
Straszna prawda
Straszna prawda 09.07.2022, 23:12
Koniec z mammografią! Mimo że umiera 6 tys żon,mam, córek i babć.Program działał 25 lat. Był bardzo dobrze oceniany przez lekarzy i pacjentów. Teraz już badań na tych zasadach nie będzie..PiS wstrzymał program. Dlaczego Kaczysci tak nielubia kobiety?
ryba
ryba 10.07.2022, 14:38
w zamian ruszają badania kolanoskipijne kotów
ona
ona 09.07.2022, 23:41
do 23.12: To prawda? To byłoby straszne.
kredyciarz
kredyciarz 09.07.2022, 20:24
Stopy mnie bolą panie doktorze!
fakt
fakt 10.07.2022, 11:03
Oj bolą.
Ferdek
Ferdek 09.07.2022, 20:13
Efekt socjalizmu pisowskiego.
Wróżka
Wróżka 09.07.2022, 23:14
życie zatoczyło koło. Znów jak w PRLu. Początek lat 80. Galopująca inflacja, gigantyczne zadłużenie, rozdawnictwo i niedługo wszystko pier.......e
ryba
ryba 10.07.2022, 14:39
dziwne nie jest- wszyscy w tym rządzie to wychowankowie tego systemu. ba nawet jest i prokurator i kilku tajnych agentów : Wolf, Balbina itd
chytry plan
chytry plan 09.07.2022, 20:10
Właściciele niezależnych stacji benzynowych, z którymi rozmawiała Wirtualna Polska, krytykują program rabatowy Orlenu, oferujący kierowcom 30 groszy zniżki na litrze paliwa. Jak twierdzą, kontrowany przez Skarb Państwa koncern nadużywa w ten sposób swojej dominującej pozycji na rynku. W wakacje wytępi część konkurencji. - Gdy niezależne stacje upadną, kupi sobie co lepsze lokalizacje - zarzucają.
ufff
ufff 09.07.2022, 20:05
Ja mam problem z mandatami.
SMUDA  NA  PREZYDENTA
SMUDA NA PREZYDENTA 09.07.2022, 19:47
WOJNA KOSZTUJE HA HA AH NIE MA NIC DARMO https://youtu.be/eWuNXlGqAoM PO CZYJEJ STRONIE JEST TERAZ PIŁKA HA AHA H NA UKRAINIE JEST GOŁOBRODKA AKTORZYNA U NAS NIECH BEDZIE TRENER HA AHA H
łukoil