Po 200 głosowaniach i 10 godzinach obrad uchwalili uchwałę

  • 31.10.2016, 23:49
  • Admin Admin
Po 200 głosowaniach i 10 godzinach obrad uchwalili uchwałę
-Z uwagi na toczące się śledztwo biura antykorupcyjnego oraz w prokuraturze w Szczecinie wnoszę o zdjęcie z porządku obrad uchwały. Proponuję zaczekać aż się sprawa wyjaśni – mówił na dzisiejszej (31 października 2016 r.) sesji opozycyjny radny Kazimierz Mendak. Sprawa dotyczy przekształcenia gruntów rolnych na terenie parku krajobrazowego. -Nie mam żadnych informacji, że toczy się śledztwo – odpowiedziała Alina Przybysz, przewodnicząca Rady Gminy w Starym Czarnowie.

-Jest śledztwo, bo ja byłem przesłuchiwany jako świadek w tej sprawie – kontynuował swą wypowiedź Kazimierz Mendak.

-Jako wójt gminy nie mam takich informacji – stwierdziła wójt Marzena Grzywińska.

 

Siedzieli i głosowali do bólu

Uchwała dotyczyła zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy w obrębach geodezyjnych Binowo i Dobropole Gryfińskie.

-Nie ma przeszkód formalnych aby taką uchwałę procedować – odpowiedział radca prawny Dariusz Ciepiela.

I procedowali długo. Sesja trwała prawie 10 godzin. Po zwykłych uchwałach przyszła kolej na odczytanie, przedyskutowanie i głosowanie po kolei aż 180 poprawek! 

 

Oskarżenia radnych

-Wszystkie dokumenty, jakie znajdują się w  prokuraturze w tej sprawie, pochodzą stąd i na pewno jest osoba w urzędzie, która to przekazała – stwierdził Kazimierz Mendak.

-Sami uchwalili studium, ale jak przegrali wybory, to stali się przeciwnikami własnego pomysłu – ocenił radny Mieczysław Dudziński.

-Poprzednicy wykupili od biednych ludzi działki rolne, a plan zagospodarowania (późniejsze studium)przedstawił pan wójt w zeszłej kadencji – powiedział radny Zenon Róg. - I teraz tak rozpaczają, że to nie oni mogą teraz decydować – dodał radny.

-Padły oszczerstwa! – zareagował Kazimierz Mendak.

 

Krzyżują się sprzeczne interesy

Na terenie Szczecińskiego Parku Krajobrazowego w Puszczy Bukowej koło Binowa mogą powstać działki budowalne. Zmiana studium może do tego doprowadzić.  Ekolodzy ze stowarzyszenia Klub Kniejołaza twierdzą, że takie plany są w sprzeczności z ochroną przyrody i naruszają siedliska gatunków chronionych. Popiera ich staroczarnowska opozycja.

Wójt Marzena Grzywińska twierdzi, że badania wykazują, iż wymienionych chronionych zwierząt tam nie ma, a ona wypełnienia wolę poprzedniej rady, wyrażonej w uchwale o przystąpieniu do zmiany studium. 

 

Sprytny manewr powrotu do pierwotnego planu

Projekt studium przygotowały poprzednie władze gminy.

 –Dzisiejszy projekt studium, to jest ten z 2012 roku – przypomniał architekt Maciej Cehak, który pracował nad projektem. Zrobiliśmy nowy: ograniczyliśmy tereny, nowy rysunek, tekst studium. Ten projekt nie uzyskał jednak akceptacji RDOŚ. W ten sposób wójt wróciła do poprzedniej wersji projektu, który taką akceptację posiadał – tłumaczył architekt.                                                                                                      

Za projektem zmian dziś późnym wieczorem zagłosowało 9 radnych, a przeciw było 3 radnych.

Admin Admin

Zdjęcia (28)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (47)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

vinci
vinci 05.11.2016, 23:09
A po co to piszesz leśniku? Po pierwsze nie wierzę ci, a dlatego, że piszesz anonimowo. Po drugie - ileż ja znam plotek spiskowych. Ludzie wciąż je sobie przekazują, nawet nie robiąc jednego gestu, by to sprawdzić. Sprawdzić coś, co znieczula własne kompleksy? Jeździć gdzieś? Docierać do świadków? O nie - tego by wymagał plotkarz dla siebie, gdyby ktoś plotkarza oskarżył - do sądu podałby on każdego... ale nie siebie, gdy sam plotkuje. Zadaj sobie 2 pytania: dlaczego to piszesz? Co tobą kieruje gdy piszesz coś niekorzystnego dla tego człowieka (bardzo możliwe, że kłamliwego) nawet wtedy, gdy już ten materiał zszedł z głównej strony. Drugie: skąd wiesz, jaka jest druga połowa prawdy - może nie wszystko wiesz, nawet jeśli coś wiesz. Bo jak mówią: połowa prawdy to całe kłamstwo.
gość
gość 05.11.2016, 21:42
Ja tam się nie znam na tych aspektach różnorodnych, ale wiem że to dotyczy tak szeroko pojętych zagadnień naukowych, że trzeba było wyjaśniać to pół dnia. Same elementy środowiskowe, to jak duża lista zakupów. Geologiczne, to też cały wachlarz gleby różnych warstw polodowcowych. Topografia pagórkowata, aż po wodę i błota. Ile tam różnorodności. To nie dla nas, ale dla uczonych w tym zakresie, więc to nie bełkot tylko twoja niewiedza i podłość, że tak piszesz. Ucz się, bo na to nigdy za późno.
ABC
ABC 02.11.2016, 16:47
P. Sołtys z Binowa / jak na załącz. zdjęciu/ taka smutna i przejęta, że Radnemu z Kołowa nic nie wyszło z tymi uwagami do planu zagospod. i w ogóle nic mu ostatnio nie wychodzi ?
Obserwator
Obserwator 02.11.2016, 15:34
do "Fox"
Pana wątpliwości w stosunku do decyzji radnych są dalece niestosowne. Na jakiej podstawie w ogóle Pan może twierdzić, że radni zostali wmanipulowani? Rozmawiał Pan z nimi na ten temat? Którzy radni według Pana zostali wmanipulowani a którzy nie? Natomiast wszelakie insynuacje odnośnie łapówek (wątpić - nie być pewnym) nie powinny nawet mieć miejsca. Żenada drogi Panie. Pozdrawiam.
informator
informator 02.11.2016, 13:46
Chciałbym zapytać wszystkich pokrzywdzonych decyzją radnych czy wiedzą skąd biorą się pieniądze w Gminie? ... podpowiem z podatków ... więcej mieszkańców to nie jest więcej kosztów !!! To jest dbanie o przyszłe wpływy do budżetu naszej gminy. Bełkot kniejołazów jest równie sterowany jak redaktor Cieplicki z Kuriera.
Fox
Fox 02.11.2016, 07:49
Ciekawe czy radnych gminy ktoś chociaż próbował poinformawać jak i dlaczego zostali w to wmanipulowani. Wątpię żeby wzięli za to łapówki, po prostu ktoś tym ludziom namieszał w głowach. Jak można ot tak oddać piękny krajobraz kulturowy i przyrodniczy pod urbanizację kilku handlarzom i potem jeszcze im budować infrastrukturę za publiczne pieniądze.
mieszkaniec gminy
mieszkaniec gminy 02.11.2016, 07:18
A za poprzedniej władzy wycięto w pień w Starym Czarnowie ok, 10 ha i kto wydał zgodę i nie przeszkadzało Ochronie Środowiska, a przecie to Natura 2000 i rosły tam super szlachetne grzyby....
Obserwator
Obserwator 01.11.2016, 23:47
do "becon"
Dziękuję bardzo za odpowiedź. Powiem szczerze, że znalazł Pan ciekawe zastosowanie dla użytego przez Pana zwrotu. Ja w pierwszej chwili zinterpretowałem "kulturę uchwałową" jako ogół czynności polegających na procedowaniu takowej. Z treści artykułu jak i opublikowanego oświadczenia wynika, że uchwalony projekt posiada pozytywną opinię RDOŚ więc chyba wszystko jest z nim w porządku. Pozdrawiam.
becon
becon 01.11.2016, 22:11
Np. taka, która nie szkodzi naszemu środowisku.
Obserwator
Obserwator 01.11.2016, 19:52
do "becon"
Czym według Pana jest kultura uchwałowa? Proszę o rozwinięcie. Pozdrawiam.
becon
becon 01.11.2016, 19:17
Kultura powinna dotyczyć wszystkich aspektów. Tych uchwałowych też!
Obserwator
Obserwator 01.11.2016, 19:13
do "Do obserwatora"
Czy zaprzeczy Pan temu, że niektórzy użytkownicy w sposób mało elegancki wyrażają opinię o innych? Pozdrawiam.
Do obserwatora
Do obserwatora 01.11.2016, 19:05
I właśnie brak argumentów pokazał pański wpis.
Bu cha
Bu cha 01.11.2016, 19:04
Z tą bombą to temat gorący, żart, proszę nie straszyć, lepiej polecam temat łamania prawa przez obecne władze.
Obserwator
Obserwator 01.11.2016, 18:38
Szanowni forumowicze. Tak właśnie wygląda rzeczowa dyskusja w wykonaniu niektórych komentatorów. Zamiast argumentów urządzają sobie personalne wycieczki, w sposób niewybredny wydając opinię o innych osobach. Brak kultury drodzy Państwo. Niestety w taki właśnie sposób przejawia się brak argumentów.
swój
swój 01.11.2016, 18:02
Za tę bombę na Wójtową - to możesz - tłumaczyć się w Sądzie kol. " do Pieski "- a Pan Cechak też be - każdy sądzi według siebie .....
Afera
Afera 01.11.2016, 16:49
Pan cechak to zdaje się dostał dyscyplinarne zwolnienie od Pana krzystka w szczecinie, no ale na ciemny lud czarnowski to fachowca różnie, vzreszta jak zastępca wójta. A my nie bydło i von.
Pieski
Pieski 01.11.2016, 16:46
Widać pieski gminne, dupciolizy nawet dziś pijar stosują. Zobaczcie zdjęcie główne, lady Przybyszowa za głowę się złapała bo wałek czuje a i ten pan urody arabskiej widać bombę majstruje na wojtową.
podpowiadacz
podpowiadacz 01.11.2016, 16:40
Fox uważaj aby tobą się nie zajęli.
Fox
Fox 01.11.2016, 15:26
Ciekawe czy gmina zatrudniając Cehaka była świadoma, że z automatu staje się obieketm zainteresowania organów ścigania.

Pozostałe