Tak się bawi Zakopane i tak się kończy brawura na dachu samochodu [WIDEO]

  • 21.07.2022, 09:00
  • News4Media
Tak się bawi Zakopane i tak się kończy brawura na dachu samochodu [WIDEO] Policja, screen
Wybryki nieobyczajne i stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu. To zarzuca się bohaterom głośnego filmu z Zakopanego, który trafił do sieci.

Wszystko wydarzyło się w piątek wieczorem (15 lipca) na ulicy Nowotarskiej  w Zakopanem. Kierowcy i przechodnie widzieli wówczas nietypowe sceny. Policja nazywa je wprost jako „niebezpieczne i nieodpowiedzialne zachowanie”.

Młodzi mężczyźni wychylali się przez okna z jadącego busa, a kilku z nich weszło na dach samochodu.

– Niestety pomimo tak niebezpiecznego zachowania nikt nie poinformował służb porządkowych – ubolewają teraz policjanci.

I dodają: – Jeden z przypadkowych kierowców nagrał te „wyczyny” samochodową kamerką i wideo trafiło do internetu, a następnie do tatrzańskich policjantów, którzy rozpoczęli poszukiwania nieodpowiedzialnego kierowcy oraz jego pasażerów.  

Już w niedzielę mundurowi przesłuchali, a następnie przedstawili zarzut kierowcy busa. To 24-latek z województwa świętokrzyskiego. Usłyszał zarzut z art., 160 Kodeksu karnego, czyli „narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu”.

– Za ten czyn kierowcy może grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. 24-latek przyznał się do stawianych mu zarzutów – informuje policja.

Udało się też namierzyć pasażerów. Teraz gromadzone są materiały, które mają być dowodem w postępowaniu.

– To dwudziestokilkulatkowie z województw świętokrzyskiego, podkarpackiego i małopolskiego. „Bawiący się” w opisany sposób na wieczorze kawalerskim – ujawniają funkcjonariusze. – Zarzuca im się m.in. wybryki nieobyczajne i stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym – podsumowują.

Policja zaznacza, że sprawa ma  charakter rozwojowy, bo po publikacji filmu w mediach kolejne jednostki w kraju rozpoznają pojazd i osoby nim podróżujące jako potencjalnych sprawców wykroczeń, do których doszło na ich terenie.

– Informacja o takim zachowaniu dotarła m.in. z powiatu wielickiego, gdzie kierowca wspomnianego busa zatrzymał ruch pojazdów przy zjeździe z autostrady A4, a półnadzy mężczyźni chodzili wokół ronda blokując ruch – dodaje policja.

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Głupole
Głupole 22.07.2022, 14:29
Dzicz się bawi, ale gdyby spadła z dachu podczas jazdy, to mieliby nauczkę do końca życia, a tak, nic się nie nauczą.
Obserwator
Obserwator 21.07.2022, 22:32
Z jednej strony szkoda że nie spadł.... byłoby ciekawiej...a wtedy czy wyhamować by zdążył"kamerzysta"co by po nim jeszcze nie przejechać:D
dajcie numer do kolesi
dajcie numer do kolesi 21.07.2022, 22:29
kozacy - trzeba było tam dojechać i na obcym terenie kozaczyć - bez wątpienia kozacy nie leszcze. aha na pewno nie narąbani bo dawno by już trzy trupy były.
.....
..... 21.07.2022, 18:26
Na pewno na haju. Taką mamy młodzież i nie tylko młodzież, ale i posłów, chociażby ten ze Szczecina
on nie był ze Szczecina...
on nie był ze Szczecina... 21.07.2022, 20:48
Mówisz o tym Hofmannie z PiS?
głupich nie sieją
głupich nie sieją 21.07.2022, 09:39
A później płacz i lament, bo ktoś przez lekkomyślność został kaleką.

Pozostałe