Kolejna sieć sklepów wprowadza limity na cukier. Tylko 5 kilogramów

  • 22.07.2022, 09:20
  • News4Media
Kolejna sieć sklepów wprowadza limity na cukier. Tylko 5 kilogramów iStock
Aldi dołącza do grupy sklepów, które nie pozwalają klientom kupić za dużo cukru. W tej sieci limit na jeden paragon wynosi 5 kilogramów.

Na liście sieci z limitami są już: Biedronka, Stokrotka, Netto (10 kg na paragon).

– Obowiązuje on we wszystkich sklepach naszej sieci, do odwołania – informuje Patrycja Kamińska, PR Manager Netto. – Równocześnie dokładamy starań, żeby cukier był dostępny we wszystkich naszych sklepach i żeby nie brakowało go dla klientów Netto. Korzystamy z zapasów centralnych, jak również zwiększamy zamówienia u producentów w Polsce, a także nawiązujemy współpracę z zagranicznymi dostawcami cukru.

Ludzie kupują cukier w ilościach hurtowych. Dlatego tak szybko znika ze sklepów. Trzeba jednak podkreślić – że towaru nie zabraknie.

– Zamówienia realizowane są zgodnie z zawartymi kontraktami, a dostawy odbywają się bez zakłóceń ze strony spółki. W lipcu realizacje zamówień do 10 z 16 centrów dystrybucji sieci Biedronka, które obsługuje Krajowa Grupa Spożywcza SA, wyniosły 100 proc. – wyjaśnia Szymon Smajdor, rzecznik prasowy Krajowej Grupy Spożywczej.

Należące do grupy cukrownie produkują 40 proc. towaru dostępnego na polskim rynku. Pozostały cukier pochodzi z firm należących do niemieckich właścicieli. One też zapewniają, że cukru mają pod dostatkiem.

– W związku z doniesieniami medialnymi dotyczącymi niepokoju, z jakim mamy w ostatnim czasie do czynienia na rynku sprzedaży cukru, Nordzucker Polska zapewnia, że wszystkie dostawy tego surowca do kontraktowych klientów spółki, w tym do sieci handlowych, są realizowane planowo i bez zakłóceń, po cenach zakontraktowanych w ubiegłym roku – uspokaja w wiadomosciachhandlowych.pl Marcin Lechowski, prezes polskiego oddziału Nordzucker.

Producenci wyjaśniają, że Polacy dali się porwać panice i obawom o to, że cukru zabraknie. Smajdor przypomina, że podobna sytuacja miała miejsce 2 lata temu podczas wybuchu epidemii COVID-19. Niepewność u konsumentów o dostępność towarów w sklepach sprawiła, że kupowali na zapas.

– Wszystko wskazuje na to, że i tym razem pojawiała się nieuzasadniona obawa o dostępność cukru w przyszłości. Obecnie nie ma zagrożeń, że w naszym kraju go zabraknie – podkreśla Lechowski.

I przypomina, że latem zawsze zapotrzebowanie na cukier jest wyższe. Polacy robią przetwory owocowe na zimę, a tony tego towaru kupują też przetwórnie przemysłowe.

Do tego trzeba dodać jeszcze nowe zjawisko, o którym mówi Kamińska: – Mamy sygnały, że cukiernicy przestawili się na cukier z rynku zamiast z hurtowni z uwagi na niższe ceny detaliczne.

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (19)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ja
Ja 24.07.2022, 01:04
Po***ani ludzie, kur.de koniec świata, weźcie ***ta się w te puste łby :)
J.j
J.j 22.07.2022, 22:50
Ha ha ha paranoja jak z papierem toaletowym. Sieci mają wielkie zapasy cukru i chcą się go pozbyć. Niedługo będzie świeży, tegoroczny.
Ja
Ja 24.07.2022, 01:00
Dokładnie, a ludzie idioc.i sie nakręcają, nic się nie uczą, a to zawsze ten sam chwyt
:)
:) 23.07.2022, 12:36
Niedługo świeży to znaczy w październiku? Tak się znasz na ekonomii jak na rolnictwie?
dziwne
dziwne 22.07.2022, 18:52
Dziwne - normalnie powinny podjechać ciężarówki z cukrowni, które zdaje się mają zapasy z lat poprzednich - a tu co? JAKAŚ ZMOWA ZA CICHYM PRZYZWOLENIEM PAŃSTWA?
V kolumna
V kolumna 22.07.2022, 17:24
Według Suskiego to wrogie fundusze inwestycyjne i PUTIN wykupują cukier w sklepach.
MANIFEST PKWN HA AH AH
MANIFEST PKWN HA AH AH 22.07.2022, 16:11
KOMUNA WRÓCIŁA HA HA AH https://youtu.be/v5C2kh7SvNI
Tak czuję
Tak czuję 22.07.2022, 15:10
Wprowadzić limit dzienny emerytów w sklepach i cukier będzie.
Serio pytam
Serio pytam 22.07.2022, 14:23
Ktos mi wyjasni po co ludzie kupują tyle cukru?
Producent z przedmieścia
Producent z przedmieścia 22.07.2022, 17:29
Na przetwory i do produkcji alkoholu. Tak jest zawsze w czasie inflacji i latem. W czasie 1980 d0 1988 produkowaliśmy (ja i tata) pyszne koniaki o szerokiej gamie smaków.
PiS prawda
PiS prawda 22.07.2022, 13:55
Tusk nigdy herbaty nie słodził, a teraz sypie 4 czubate, duże łyżeczki, tylko po to żeby prawdziwym Polakom zabrakło!
Od tygodni nie pije herbaty z cukrem, tylko cukier z herbatą.
WiadomosciTVP... macie już materiał na jutro!
Nie ma cukru??? wina Tuska ,Uni i Niemców
POLKA
POLKA 22.07.2022, 22:40
OJ ,A CO TO SIE STALO ??? W NIEMCZECH CUKIER PO 0,79€ !!!! ZAPRASZAMY !!! TO W POLSCE OPROCZ KOPALNI WEGLA NIE MA TEZ CUKROWNI !!!!??? A PISIORY MOWIA ,ZE POLSKA BEDZIE POTEGA !!!??? TYLKO W CZYM !!!??? W KLAMSTWACH ,OBIECANKACH I ROZDAWNICTWIE I BEZPODSTAWNIE I BEZ ZADNYCH DOWODOW OCZERNIANU NIEMIEC !!!!!!!! MOJA PROSBA : PISIORY NIBY RZADZACY „ ODWALCIE SIE RAZ NA ZAWSZE OD NIEMIEC A TYM SAMYM NAS POLAKOW ,KTORZY TU MIESZKAJA „ !!!!!!!!!! TO NIE PO KATOLICKU ,A PRZECIEZ CO DZIESIATEGO KAZDEGO MIESIACA CHODZICIE DO KOSCIOLKA ,UDAJECIE ,ZE SIE MODLICIE ,PRZYSTEPUJECIE DO KOMUNII !!!! TO JEST DOPIERO DEWOCTWO I OKLAMYWANIE SAMYCH SIEBIE !!!!! PAMIETAJCIE , ZE DIABELKI 👺👺👺👺JUZ WAM DUZE KOTLY BUDUJA ZE SMOLA !!!!!!TAK KIEDYS „ CZARONOSUKIENKOWI NAS DZIECI STRASZYLI ,JAK BEDZIEMY TAK POCZYNAC JAK PISIORY NA CZELE Z TOW.KACZYNSKIM!!!!! AMEN.🙏🙏🙏🙏
Kupiec
Kupiec 22.07.2022, 13:11
Okazja ludzie ludzie chyba zwariowałem ludzie sprzedam 10 kg cukru 100% cukru w cukrze za okazyjnie niską cenę. Ludzie 3 zł za 0/20 kg to jak za darmo. Brać kupować nie żałować. Ludzie ludzie....
Klient
Klient 22.07.2022, 13:04
Skuteczny sposób na windowanie ceny, powiedzieć że brakuje cukru. A w hurtowniach zalega i to nie ściema
Przesada
Przesada 22.07.2022, 10:44
Człowiek. CHce kupić 1 kg cukru i problem to jest Dramat
....Nick..
....Nick.. 22.07.2022, 10:22
Bardzo dobrze sezon działkowy kupują kartonami i pędzą te jabole potem ledwo co wracaja z działek ,jak gospodarz jego komunistyczna świta z rejonu 4
qwerty
qwerty 22.07.2022, 09:42
sprzedam cukier 7 zl kg
benia
benia 22.07.2022, 09:25
Jak za komuny! Jeszcze trochę i kartki wprowadzą.
Wróżka
Wróżka 22.07.2022, 19:34
To jest komuna..Niczym się nie różnią.. Przyjdą czasy jak ich ponownie wybiorą.... że będziemy jak kiedyś konspiracyjnie słuchać Wolnej Europy

Pozostałe