Poidełka pozwolą uratować wiele pszczół. PSONI w Gryfinie ma w tym swój udział

  • 23.07.2022, 08:08
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Poidełka pozwolą uratować wiele pszczół. PSONI w Gryfinie ma w tym swój… Fot. dost.
Pszczoły wykończone wielogodzinną wędrówką w poszukiwaniu pożywienia i wody nie mają siły latać i giną z wycieńczenia. Poidełko dla pszczół może dać nam szansę uratowania przynajmniej kilku z nich, a dodatkowo może stać się ciekawą ozdobą w ogrodzie lub sadzie. Poidełka można wykonać samemu lub kupić gotowe.

Wodociągi Zachodniopomorskie wspólnie z Polskim Stowarzyszeniem na rzecz Osób Niepełnosprawnych przygotowało drewniane poidełka dla pszczół.

- To był pomysł pracowników Wodociągów Zachodniopomorskich, by przygotować poidła dla pszczół. Nawiązaliśmy współpracę z PSONI w Gryfinie, którego uczestnicy wykonali takie poidełka - mówi Łukasz Szeląg, rzecznik Wodociągów Zachodniopomorskich w Goleniowie.

Na Pomorzu Zachodnim pszczelarze to bardzo liczna grupa. To dzięki nim co roku możemy kosztować smaczne miody z Dolny Miłości w powiecie gryfińskim, miody drahimskie, cedyńskie czy chojeńskie. W Dębnie działa rodzinna firma, której miody pitne zdobywają każdego roku nagrody na międzynarodowych konkursach branżowych.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Dobry przykład
Dobry przykład 23.07.2022, 11:22
Właściciele sklepów...nie bądźcie gorsi od sprzedawców w zachodniej Europie .Tam normą jest miska z wodą dla zwierząt..przed wejściem do sklepu.

Pozostałe