Komunikacja autobusowa w gminie Gryfino. Będą zmiany!

  • 29.07.2022, 16:54
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Komunikacja autobusowa w gminie Gryfino. Będą zmiany!
Od poniedziałku 1 sierpnia 2022 r. gmina Gryfino wprowadza nowy system publicznego transportu zbiorowego. Rosnący koszt transportu zbiorowego, wynikający ze znaczących podwyżek cen paliw i energii, sprawił, że gmina Gryfino zmuszona była dokonać reformy dotychczas obowiązującego systemu komunikacji autobusowej. Jego optymalizacja zapewni mieszkańcom gminy sprawne przemieszczanie się do miejsc pracy czy nauki, do lekarza lub na zakupy, przy jednoczesnej korekcie cen biletów - tłumaczą władze miasta.

Po raz pierwszy komunikacja na obszarze gminy Gryfino zostanie dofinansowana ze środków zewnętrznych – z rządowego Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych.

Rozkład jazdy w nowej formule obowiązywać będzie do końca 2022 roku.

Najważniejsze informacje:

  • Przebieg linii miejskiej nr 1 pozostaje bez zmian (Dolna Odra – Gryfino – Szczecin Główny). W dni powszednie w rozkładzie jazdy funkcjonować będzie jedenaście par kursów.
  • Utworzona zostanie nowa linia nr 2, prowadząca z Dolnej Odry przez Gryfino do Radziszewa. Jej trasa pokrywać się będzie z linią nr 1, z dodatkową obsługą przystanku naprzeciw „Sagi” w Pniewie. W dni powszednie funkcjonować będzie sześć par kursów, stanowiących uzupełnienie linii nr 1 (na odcinku Dolna Odra – Radziszewo – łącznie siedemnaście par kursów z kursami linii nr 1).
  • Powstaną cztery linie wiejskie – nr 3, 4, 5 i 6 – obsługujące teren miejscowości wiejskich i zapewniające dowóz do Gryfina. W dni powszednie będzie to pięć kursów: dwa z rana, jeden w okolicy południa, oraz dwa po południu. W sobotę – trzy kursy (poranek, południe, popołudnie). W niedzielę – dwa kursy (poranek, popołudnie).
  • Ceny biletów określone zostały stosownymi uchwałami Rady Miejskiej w Gryfinie, wprowadzono nowy mechanizm ustalania ich wartości, ich koszt w niektórych przypadkach zmaleje w stosunku do dotychczasowych. Zestawienie cen biletów prezentujemy poniżej.
  • Bilety miesięczne obowiązują tylko na jedną linię. Nabyć je można w kasach PKS w Gryfinie i Szczecinie.
  • Bilety jednorazowe na linie nr 2, 3, 4, 5 i 6 można nabyć tylko u kierowcy.

---

Ceny biletów:

Linie nr 1 i 2

  • Przejazd na trasie w obrębie gminy: obowiązują cztery strefy cenowe, bilet normalny jednorazowy – od 2,5 zł do 4 zł, bilet miesięczny – od 90 zł do 144 zł
  • Przejazd na trasie do Szczecina Głównego: bilet normalny jednorazowy – do 6,5 zł, bilet miesięczny – do 208 zł

Linie nr 3, 4, 5, 6

Strefa A: odległość do Gryfina mniejsza niż 7 km, lub inna podróż na trasie 0-7 km

  • Bilet normalny: jednorazowy – 5 zł, miesięczny – 180 zł
  • Miejscowości: Pniewo, Żabnica, Szczawno, Wirów, Czepino, Nowe Brynki, Wełtyń, Wirówek

Strefa B: odległość do Gryfina 7-13 km, lub inna podróż na trasie 7-13 km

  • Bilet normalny: jednorazowy – 6 zł, miesięczny – 220 zł
  • Miejscowości: Nowe Czarnowo, Pastuszka, Krzypnica, Krajnik, St. Brynki, Gardno, Daleszewo, Radziszewo, Chlebowo, Wysoka Gryf., Mielenko Gryf., Bartkowo, Chwarstnica, Steklno, Borzym, Drzenin

Strefa C: odległość do Gryfina większa niż 13 km, lub inna podróż na trasie dłuższej niż 13 km)

  • Bilet normalny: jednorazowy – 8 zł, miesięczny – 280 zł
  • Miejscowości: Sobieradz, Dołgie, Sobiemyśl

Schemat połączeń zamieszczamy w fotogalerii.

---

Podziel się swoją opinią!

Zapraszamy do komentowania artykułu - wyrażania uwag i sugestii dotyczących zmian w komunikacji autobusowej. Mamy nadzieję, że wnioski z nich płynące pozwolą efektywniej określić parametry gminnego transportu autobusowego w kolejnym roku.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (105)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Zawiedziony mieszkaniec gminy
Zawiedziony mieszkaniec gminy 06.09.2022, 09:21
Grunt to przemyślane decyzje. Gratuluję bezmyślności. Osoby , które zasiadają w radzie powinny przemyśleć swoje decyzje, które winne być podejmowane z rozwagą i w imieniu wszystkich mieszkańców gminy. Wszyscy do zwolnienia. Rozkład jazdy mija się z potrzebami młodzieży dojeżdżającej do szkoły i z powrotem. Osoby pracujące oraz starsze, rada oraz burmistrzowie dbają o nasze zdrowie i sport, gdyż trzeba będzie chodzić na pieszo... a swoje cztery litery wożą wszędzie samochodami co widać po ich wadze. Pamiętam z własnego doświadczenia jak piętnowano dzieci spoza miasta w szkole. Zrobiono to po raz kolejny zabierając możliwość godnego dojeżdżania do szkoły, pracy , lekarza. Mając na 10.00 do szkoły dziecko musi jechać 2, 3 godziny wcześniej ?
do trolla z urzędu
do trolla z urzędu 06.09.2022, 09:37
Przestań sawarynowy trollu wprowadzać ludzi w błąd. To nie rada a decyzja leniwego burmitrza.
rodzic trojga dzieci, które muszą dotrzeć do szkoły...
rodzic trojga dzieci, które muszą dotrzeć do szkoły... 05.09.2022, 23:51
Koszmar, tragiczny rozkład jazdy. To co zrobiono świadczy o lekceważeniu ludzi pracujących, młodzieży, która chce się uczyć ale jak dotrzeć do szkoły? Jak wrócić do domu? Osoby, które przyczyniły się do tego na pewno nie jeżdżą autobusami a swoje dzieci wożą do szkoły samochodami. Dbanie o środowisko w naszej gminie to fikcja. Wszyscy będą musieli wozić swoje dzieci do szkoły i ze szkoły samochodami. Korki już dziś widoczne na Łużyckiej. Myślę, że już niedługo w Polsce będzie głośno o Gryfinie i decyzjach naszej władzy. Jak nic trąci PRL-em Panie Burmistrzu. A Pan i Pana zastępcy do pracy dojeżdżacie zapewne autobusem stąd te mądre i przemyślane zmiany? Gratuluję!!!!
ola
ola 30.08.2022, 13:46
kocham sawaryna najlepszy burmistrz chce go znowu
aro
aro 05.08.2022, 15:53
Brak ulgowych biletow i ten zj**b rozklad 1 to podstawa do odwolania gryfinskiej pseudo rady i ich króla, Pycha i duma z Gryfina ktore cofa sie z dnia na dzien...oj ludzie w wyborach juz im odpowiednio podziekują..
jak zwykle
jak zwykle 03.08.2022, 21:16
Bez konsultacji.
gryfińska tradycja
gryfińska tradycja 04.08.2022, 08:58
Między sobą "konsultują".
Julia
Julia 03.08.2022, 19:59
To jakaś masakra a nie rozkład jazdy , czemu niema w grafiku 1 20:28 21:00 odjazd z Gryfina ? som ludzie jaki pracują do 20, 21 j
Maria
Maria 02.08.2022, 13:01
Wyżyli się na najbiedniejszych. Kto jeździ "1"? Zwykli prości ludzie, z którymi nikt się nie liczy.
aaaaaa
aaaaaa 02.08.2022, 15:39
i liczyć sie nie bedzie jak sie nie podoba to wyprowadz sie z gryfina bo to dziura i dużo cekli tu miejszka
auto
auto 02.08.2022, 11:55
Prosimy usunąć wszystkie autobusy są niepotrzebne mamy samochody dziekujemy
samochód
samochód 02.08.2022, 10:30
kupilismy se samochody usuńcie autobusy w gryfinie są niepotrzebne
dziekujemy
dziekujemy 02.08.2022, 10:28
Nie chcemy autobusów w gryfinie są niepotrzebne prosimy zlikwidować wszystkie
Dziś w Będzinie wkur...ni mają wielkie święto !
Dziś w Będzinie wkur...ni mają wielkie święto ! 01.08.2022, 22:00
Dzisiaj po udanym referendum w Będzinie ukurw...ni mieszkańcy odwołali burmistrza , najwyższy czas na Gryfino , bo nic się nie zmieni , a na pewno na gorsze , odklejenie trzech panów od realiów życia i totalna pogarda dla ludzi , ludzie nie mają po pracy , szkoke , po godzinie 16 !!! Jak wrócić na wioskę do domu , a burmistrz robi sobie fotki przy kolorowych śmieciarkach , duży mały chłopiec niestety
gryf
gryf 01.08.2022, 20:16
Masakra z tym optymalnym nowym rozkladem 1...Gryfino cofnelo sie o 40 lat wstecz..brak polowy kursow,przerwy do i z Szczecina 4 godzinne..Zenada..jak tu zyc,pracowac,uczyc sie ..To wladza PiSu..aby żylo sie lepiej...tylko komu..
Gość
Gość 01.08.2022, 20:11
Jutro piszę do Kaczyńskiego, on to załatwi razem z premierkiem i Sasinem katastrofą
ajwaj aleluja i na saturna
ajwaj aleluja i na saturna 01.08.2022, 19:39
wraca komuna ha ha ah pieszko do tyrki trzeba bedzie zapie RA dalac ha ha ah https://youtu.be/wdtlsl5qnB0
NIEPEŁNOSPRAWNY
NIEPEŁNOSPRAWNY 01.08.2022, 18:44
Sawaryn i nie potrafi inaczej. Dlatego trzeba go zmienić i wybrać tych co umieją. Precz z sawaryniarzami i pisem.
Pokrzwdzona
Pokrzwdzona 01.08.2022, 18:41
Czy ten zakichany burmistz nie rozumie ze ludzie musza dojechac i wrocic z pracy.p.Pracuje od 7 do 19 w dzien swiateczny mam autobus o 5,15 przeciez to jakas paranoja .Autobus w kierunku Dolnej.
Kreatywny
Kreatywny 01.08.2022, 18:23
Trzeba kupić busa, na 12 osób, dopasować sobie rozkład w godzinach kiedy nie kursuje 1, bilety zrobić po 4 zł, duża częstotliwość kursowania i kasa jak ta lala, luka się robi, ktoś w to wejdzie i zrobi interes życia
Fakty
Fakty 01.08.2022, 17:55
Jak na razie to JEDYNA gmina w Polsce, gdzie radykalnie zmniejszono ilość kursów i wprowadzono radykalne podwyżki cen biletów. Mimo kryzysu, w który wpędził nas pis. Rośnie powoli ilość gmin gdzie komunikacja gminna jest bezpłatna.
dziobak118@wp.pl
[email protected] 01.08.2022, 17:20
Dzis ok 14.20 grupa wk.. obywateli przyszla na spotkanie z burmistrzem. Bylam i ja. Jako jeden z argumentow za zmianami zostal uzyty fakt przeprowadzenia konsultacji spolecznych wsrod mieszkancow i zaakceptowaniu zmian przez ,,przedstawicieli mieszkancow,, czyli soltysow i radnych. Nie wiem jak w innych miejscowosciach ale w Radziszewie i Daleszewie konsultacje spoleczne sie nie odbyly lub nie zostaly ogloszone. Po prostu urzednicy przyklepali to co dwor nakazal. Wyszlam ok. 15.30 by zdazac na autobus zatem nie wiem co dalej sie dzialo.
nie każdy tak ma...
nie każdy tak ma... 01.08.2022, 20:40
15.30? Sawaryn był? On się nie spieszy na autobus do pracy czy z pracy...
Gryfino
Gryfino 03.08.2022, 12:05
do pracy z resztą też się nie spieszy...
pis
pis 01.08.2022, 17:11
Krwiodawcom zasłużonym,także zabrać bezpłatne przejazdy nie nalezy im sie wogle.

Pozostałe