piątek, 29 marca 2024 10:43

Kajakarze i kajakarki z Gryfina to mistrzowie i wicemistrzynie Polski! [FOTO]

Przed wami mistrzowie Polski! Dzisiaj 31 lipca 2022 r. Sylwek Welzandt i Michał Szubert po raz kolejny zdobyli złoty medal! Juniorzy tym razem tytuł mistrza Polski wywalczyli w kategorii k2-200m. Wczoraj nasi juniorzy też zdobyli złoty medal! Tytuł mistrza Polski w kategorii k4-1000m wywalczyli Artur Wojciechowski, Oskar Kościkiewicz, Sylwek Welzandt i Michał Szubert! Natomiast Amelia Wiśniewska i Karina Mitręga zdobyły srebrny medal w konkurencji k2-2000 m. Młodziczki wywalczyły tytuł wicemistrzyni Polski!

Autor: Fot. Lesław Duma

Na torze regatowym Malta w Poznaniu od 28 do 31 lipca 2022 r. rozgrywane są mistrzostwa Polski młodzików i juniorów młodszych oraz mistrzostwa Polski juniorów w sprincie kajakowym. Młodzi gryfinianie dość łatwo przebrnęli przez wyścigi eliminacyjne i znaleźli się w gronie finalistów. A to był dopiero początek ogromnych sukcesów.

Ekipę gryfińskich kajakarzy na mistrzowskie regaty do stolicy Wielkopolski zabrał trener Lesław Duma, pod którego fachową opieką młodzicy ciężko trenowali cały rok.

-To był dobry dzień startów zawodników Sekcji Kajakowej KS Energetyk Gryfino w drugim dniu na Mistrzostwach Polski Juniorów i Młodzików Poznań -Malta. Rano młodziczki zdobywają srebrny medal w K-2 2000m, a po południu dalszy ciąg K- 1. 1000m Finał B wygrywa Artur Wojciechowski a w K- 1 1000 m Juniorów Młodszych w ramach Ogólnopolskiej olimpiady młodzieży Patryk Mitręga wygrywa Finał B. A pikanterii dodają juniorzy, którzy zdobywają upragniony złoty medal w K-4 1000m w składzie Artur Wojciechowski, Oskar Koscikiewicz, Sylwester Welzandt i Michała Szubert. Dzięki i gratulacje - tak podsumowuje kolejny dzień zawodów trener Lesław Duma.

Ks Energetyk Gryfino-Sekcja Kajakowa rozsławia Gryfino i powiat. A kiedy władze gminy zapewnią im szatnię z prawdziwego zdarzenia i godne warunki socjalne?