Uwaga, wypadek! Tak się kończy jazda na zderzaku

  • 31.07.2022, 15:57
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Uwaga, wypadek! Tak się kończy jazda na zderzaku Fot. OSP Radziszewo
Droga ekspresowa S3 3km w kierunku Szczecina – wypadek, utrudnienia w ruchu, jeden pas wyłączony - informują w niedzielę 31 lipca 2022 r. strażacy z OSP Radziszewo.

Drugi wypadek miał miejsce dzisiaj w stronę Gorzowa ok. 4km S3. Tutaj ruch został utrzymany.

Niezachowanie odległości między pojazdami na drogach ekspresowych i autostradach, jak wynika z policyjnych statystyk, jest jedną z głównych przyczyn wypadków, obok niedostosowania prędkości do warunków ruchu, nieprawidłowego wyprzedzania, zmęczenia i nieprawidłowej zmiany pasa ruchu.

Nagminnym łamaniem przepisów jest tzw. „jazda na zderzaku”, w niewielkiej odległości za poprzedzającym pojazdem. Nagłe wyhamowanie pojazdu jadącego z przodu zmusza jadących z tyłu do gwałtownego hamowania, przez co nierzadko dochodzi do karambolu.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przypomina o zasadzie trzech sekund. Określa ona, jak sama nazwa wskazuje, minimalny odstęp, jaki należy zachować od poprzedzającego pojazdu w sekundach. Reguła jest uniwersalna dla każdej prędkości, a bezpieczna odległość jaką należy utrzymać między pojazdami rośnie wraz z rozwijaną prędkością.

Jazda na zderzaku uznawana jest za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Grzywna wynosi od 20 do 500 zł, a kierowca otrzyma także 6 punktów karnych.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

AR0
AR0 01.08.2022, 10:01
Przy 120km/h odległość 3s, to 100m. Tak się nie da, bo zaraz jakiś wściekły się wciśnie. A to jest o tyle nieprzyjemne, że jadąc na tempomacie z ustawioną odległością 3s, autko zwalnia a nawet potrafi przyhamować.
aha
aha 01.08.2022, 08:57
Najczęstsze zderzyłki
złomiarz
złomiarz 31.07.2022, 17:54
No to było sobie autko. A w zasadzie były dwa autka.

Pozostałe