Zaczął tonąć na środku akwenu

  • 01.08.2022, 19:00
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Zaczął tonąć na środku akwenu Policja
Przecenienie własnych umiejętności, zmęczenie oraz wyczerpanie organizmu mogły doprowadzić do tragedii. Na szczęście dzięki szybkiemu wezwaniu na miejsce służb oraz wzorowej postawie policjanta, 40 – letni mężczyzna bezpiecznie wydostał się na ląd.

Minionej soboty szczecińscy policjanci otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który na terenie Stawu Brodowskiego, opadł z sił i nie potrafi wydostać się na ląd.
We wskazanym rejonie funkcjonariusze zauważyli człowieka, który w zaroślach leżał na drewnianej palecie i nie ruszał się. Mundurowi natychmiast podjęli działania ratownicze, aby wyciągnąć tonącego z wody.
40 - latek został wyciągnięty na ląd, gdzie udzielono mu pomocy medycznej. W tym przypadku pomoc nadeszła na czas i wszystko skończyło się dobrze. Mężczyzna w rozmowie z mundurowymi przyznał, że podczas pływania stracił siły i zaczął się topić. Apelujemy o rozwagę, rozsądek i wyobraźnię podczas wypoczynku nad wodą!

Pamiętaj!!!!
- Niestrzeżone kąpieliska niosą za sobą różne zagrożenia, przede wszystkim nie ma na nich ratownika, który w razie potrzeby udzieli nam pomocy.
- Nie pływaj w jeziorze czy rzece pod wpływem alkoholu.
- Nie skacz do wody w miejscach nieznanych, bo może się to skończyć poważnym urazem, a nawet śmiercią.
- Nie przeceniaj swoich możliwości pływackich. Jeśli chcesz wypłynąć na głębszą wodę warto pomyśleć o stosownej asekuracji.
- Alarmuj wtedy, kiedy jest to konieczne!

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

czepliwy
czepliwy 01.08.2022, 20:13
Ale jakiego akwenu? Wodnego?
do wykRZtałconego
do wykRZtałconego 01.08.2022, 22:50
Kamil, jakie ty masz wykształcenie? A wiesz co znaczy "akwen"? "Akwen wodny" to "masło maślane" - żeby cię nie męczyć zbyt trudnymi nazwami z języka polskiego...
ergo
ergo 02.08.2022, 08:21
A w swojej propagandowej gazecie co Kamil napisał?

Pozostałe