Jaki zasięg ma gryfiński elektryczny radiowóz? Zaskakujący kolor

  • 03.08.2022, 15:30
  • Źródło: KWP Szczecin
Jaki zasięg ma gryfiński elektryczny radiowóz? Zaskakujący kolor KWP Szczecin
Pisaliśmy o tym niespełna miesiąc temu. Wreszcie dotarły. Dwa nowoczesne, ekonomiczne i przyjazne dla środowiska elektryczne pojazdy zasilają flotę zachodniopomorskiej policji. Samochody te trafią do funkcjonariuszy z Komend Powiatowych Policji w Wałczu i w... Gryfinie.

Uroczyste przekazanie kluczyków do nowych nieoznakowanych e-pojazdów nastapiło dzisiaj 3 sierpnia 2022 r.  przed budynkiem Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie.

Pojazdy są przekazywane przez Fundację ENEA nieodpłatnie. Jak informuje ofiarodawca elektryczne ople corsa są przyjazne dla środowiska. Nie emitują do atmosfery spalin i dwutlenku węgla, zapewniają dłuższe bezawaryjne użytkowanie oraz wygodę w codziennej eksploatacji. To element działań Grupy ENEA na rzecz promocji celów zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności biznesu, w realizację których jest aktywnie zaangażowana. Elektryczne pojazdy trafiają do komend położonych na terenie działania Enei Operator – spółki odpowiedzialnej za dystrybucję energii elektrycznej.

Przekazane elektryczne radiowozy wyposażone są w silniki o mocy 136 KM oraz baterie o pojemności 50 kWh, w optymalnym przypadku  będą mogły pokonać dystans sięgający 330 km. W samochodach znajdą się także m.in. czujniki parkowania, kamera cofania i układ wspomagania hamowania.

W wydarzeniu wziął udział wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki, wiceprezes Zarządu ds. Operacyjnych ENEA S.A. Marcin Pawlicki, nadinsp. Tomasz Trawiński komendant wojewódzki policji w Szczecinie, dr Marek Jasztal zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Szczecinie, podinsp. Wojciech Wnuk I zastępca komendanta powiatowego policji w Wałczu, podinsp. Radosław Purtak - komendant powiatowy policji w Gryfinie oraz koordynator Zespołu ds. Funduszy Pomocowych KWP w Szczecinie Ewa Maślana.

O elektrycznym radiowozie dla Gryfina informowaliśmy wcześniej tutaj:

https://www.igryfino.pl/wiadomosci/47615,elektryczny-radiowoz-trafi-do-gryfina

Źródło: KWP Szczecin

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ja
ja 04.08.2022, 13:00
150 tysięcy za pojazd, który przejedzie 300 kilometrów. A Unia chce nam takie wciskać na siłę...
zasięg
zasięg 03.08.2022, 21:21
krótki
UB  WIECZORTEK
UB WIECZORTEK 03.08.2022, 20:26
na wakacyjną *** wystarczy ha ha ah i do marcinka ha ha ah
Łowca sasinów
Łowca sasinów 03.08.2022, 18:46
A ile kilometrów ma gryfińska psiarnia do najbliższego punktu ładowania?

Z tak nędznym zasięgiem starczy im aby na powrót?
Czesio
Czesio 03.08.2022, 17:17
Maślana to z tej kreskówki?
Jerzy
Jerzy 03.08.2022, 16:56
Zasilać to będą miejsca parkingowe w chwili ładowania, lepiej niech kupią zapas dodatkowych baterii.

Pozostałe