Łukaszenka chce ściągnąć do siebie Polaków. „Drzwi są otwarte”

  • 04.08.2022, 13:00
  • News4Media
Łukaszenka chce ściągnąć do siebie Polaków. „Drzwi są otwarte” screen Google Maps
„Zrobimy wszystko, aby do naszej białoruskiej rodziny przyjąć naszych najprzyzwoitszych i życzliwych sąsiadów” – mówił prezydent Białorusi m.in. o Polakach.

Dziennikarze białoruskiej agencji prasowej Belta zapytali prezydenta swojego kraju o zapowiadane wcześniej przyśpieszenie procedur uzyskiwania obywatelstwa przez osoby pochodzące z Polski, Łotwy i Litwy. Aleksander Łukaszenka zwrócił uwagę na to, że podobny proces dotyczy obecnie Ukraińców i jest dość szybki.

- Szybciej nie może być. W rzeczywistości w naszym kraju obywatelstwo może nadać prezydent. Kiedy dostaję aplikacje, nie odkładam ich na półkę. Tak samo będzie z Litwinami, Łotyszami i Polakami – wyjaśnił przywódca i ogłosił też, że drzwi Białorusi otwarte są dla każdego, kto chciałby tam żyć, pracować i przyjąć tamtejsze zasady.

- Specjaliści, którzy chcą tu mieszkać i pracować, mogą ubiegać się o obywatelstwo białoruskie. Posłowie starali się zapobiec biurokracji, przyspieszyć cały proces. Chyba nigdzie indziej na świecie nie ma takiego - dodał mając na myśli "mechanizm" działania. -  Jesteśmy na to gotowi. Zrobimy wszystko, aby do naszej białoruskiej rodziny przyjąć naszych najprzyzwoitszych i życzliwych sąsiadów. I nie tylko sąsiedów. Kto chce tu pracować, żyć po białorusku, proszę, drzwi są otwarte – wyjaśnił prezydent dziennikarzom.

Odniósł się również do kwestii zniesienia wiz dla mieszkańców krajów sąsiadujących z Białorusią i aspektu finansowego tej decyzji. - Z jednej strony zarobimy na tym, z drugiej pomożemy ludziom. Ludzie to docenią. Nie będą z nami walczyć. Kto w końcu nie chce zarabiać pieniędzy? Państwo chce i ja chcę. Ale to nie jest najważniejsze. Najważniejsze, żeby nasi sąsiedzi zobaczyli, że obok nich mieszkają normalni ludzie. Ludzie tutaj wyglądają jak Polacy, nie są agresywni, są gotowi pomóc w potrzebie. Kiedy nasi sąsiedzi to zobaczą, nie będą przeciwko nam wojować. To ważne – tłumaczył. 

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

..................
.................. 05.08.2022, 09:31
I ściągnie.Będą to ludzie ukrywający się przed prawem w Polsce.Czyli poszukiwani przez wymiar sprawiedliwości lub komornika.
ja
ja 05.08.2022, 14:45
A później będą wykorzystywani do propagandy.
Taka ich  polityka
Taka ich polityka 04.08.2022, 17:13
To z dobrych sąsiadów tylko Białoruś nam została.. Resztę PIS zdeptał.
ja
ja 05.08.2022, 14:46
Kogo zdeptał? Litwę czy Słowację? Czechy? Ukraina to już osobny temat. A niemcy niech sie gonią.
Knagulec
Knagulec 04.08.2022, 14:49
Lece pierwszy moze Łukaszenka soczystu kolbuuu opie.....z gratami
buhahaha
buhahaha 04.08.2022, 14:25
A ściągnął na siebie śmiech.
Nick
Nick 04.08.2022, 14:11
Nich zabierze tych *** *** ***
Kresowiak
Kresowiak 04.08.2022, 13:25
Brawo Baćka ja już idu ku tiabie job twoju na moju .

Pozostałe