Darmowe szkolenia strzeleckie dla każdego. Sprawdź, jak się zapisać

  • 09.08.2022, 08:54
  • News4Media
Darmowe szkolenia strzeleckie dla każdego. Sprawdź, jak się zapisać iStock
Rozpoczęły się bezpłatne szkolenia na strzelnicach. Ministerstwo Sportu wyda na to 2,5 miliona złotych.

To zapowiedziany niedawno przez resort sportu program, który będzie kosztował 2,5 mln zł. Dzięki tym pieniądzom niemal każdy będzie mógł wziąć udział w krótkim szkoleniu strzeleckim.

– Program Upowszechniania Strzelectwa to zupełnie nowy model systemowego wsparcia organizacji strzeleckich zajęć sportowych dla młodzieży w wieku 18-26 lat – tłumaczył minister sportu Kamil Bortniczuk. – Naszym celem jest zwiększenie oferty ogólnodostępnych zajęć sportowych wśród młodzieży, a także upowszechnianie postaw proobronnych. Strzelectwo sportowe to ciekawa dyscyplina, która uczy koncentracji i dokładności. Dlatego uważam, że powinna znaleźć stałe miejsce w procesie edukacji młodych Polaków – podkreślił.

Tyle że akurat ta część programu, która ma kosztować 2,5 mln zł, jest przeznaczona dla osób starszych, powyżej 26 lat. Z kolei hasło, że jest to oferta dla każdego, też nie do końca odpowiada prawdzie. Na takie szkolenie trzeba się zapisać w strzelnicy, która bierze udział w programie, a liczba miejsc na każdym kursie jest ograniczona. Warunkiem jest także to, że osoba, która chce się nauczyć obchodzenia z bronią, nie może należeć do klubu strzeleckiego ani mieć pozwolenia na broń. To działanie skierowane do osób, które nie miały wcześniej styczności z bronią.

Jak się zapisać na szkolenie?

Wystarczy wejść na tę stronę i wybrać właściwe województwo. Wtedy pojawią się adresy klubów oraz terminy szkoleń. Na przykład, jeśli chodzi o województwo mazowieckie, to strzelać można nie tylko w Warszawie, ale także w Maryninie i Nowym Dworze Mazowieckim.

Miejsc nie ma dużo, a terminy najbliższych szkoleń to już raczej wrzesień i później.

Program zakłada przeszkolenie 3740 osób niezwiązanych ze strzelectwem z techniki strzelania, budowy i działania broni sportowej oraz broni używanej w konfliktach zbrojnych XIX wieku.

– Zajęcia odbywają się w 20-osobowych grupach. Żeby wziąć w nich udział, należy się zarejestrować przez formularz rejestracyjny w zakładce „Zapisy”. Grupy szkolą się od lipca do grudnia. Rejestracja na daną grupę rozpoczyna się 14 dni przed rozpoczęciem zajęć. Decyduje kolejność zgłoszeń – informuje Polski Związek Strzelectwa Sportowego.

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gość
Gość 10.08.2022, 13:06
A co będzie jeśli na strzelnicę przyjdzie gość w stylu Breywika i odpali za pomocą tej broni uczestników etc etc wtedy też Błaszczak będzie zadowolony? Bo w dzisiejszej Polsce wariatów aż nadto, czy ktoś o tym pomyślał?
ddd
ddd 09.08.2022, 11:46
na jaką stronę wejsć? Co za
13*52 676  HA HA AH
13*52 676 HA HA AH 09.08.2022, 11:16
WOJNA BLISKO HA HA AH
Jerzy
Jerzy 09.08.2022, 10:35
Patola i Smród za tarcze robić winna, zrekompensować ludziom trud powinna.
Lepszą celność by się wyrobiła, dojną zmianę wybiła.

Pozostałe