Elektrownia Dolna Odra gromadzi zapasy węgla na zimę. PGE uruchamia drogowe dostawy paliwa

  • 09.08.2022, 10:58
  • Departament Komunikacji PGE GiEK
Elektrownia Dolna Odra gromadzi zapasy węgla na zimę. PGE uruchamia drogowe… Fot. PGE GiEK S.A.
Od 9 sierpnia 2022 r. dostawy węgla kamiennego do Elektrownia Dolna Odra, realizowane dotychczas tylko drogą kolejową, będą odbywały się również transportem drogowym. W związku z tym na trasie dojazdowej do elektrowni może wystąpić okresowo większy ruch samochodów dostawczych dowożących paliwo niezbędne do produkcji energii elektrycznej i ciepła dla okolicznych mieszkańców. Uruchomienie dodatkowej drogi transportu węgla pozwoli przygotować elektrownię do pracy w okresie jesienno-zimowym.

Dodatkowe dostawy paliwa transportem samochodowym będą realizowane podczas pierwszej i drugiej zmiany pracowniczej, czyli w godzinach od 6:00 do 21:30. Elektrownia Dolna Odra dołoży wszelkich starań, aby trasa przejazdu samochodów dostawczych była jak najmniej uciążliwa dla mieszkańców. Równolegle na bieżąco wciąż będą realizowane dostawy węgla drogą kolejową.

 

Dodatkowe transporty paliwa mają na celu zgromadzenie odpowiednich zapasów przed sezonem zimowym.

 

Wszystkie elektrownie PGE GiEK na węgiel kamienny, w tym Elektrownia Dolna Odra, mają zakontraktowane wystarczające ilości węgla na nadchodzący okres zimowy. Zakontraktowany przez spółkę PGE Paliwa węgiel dla Elektrowni Dolna Odra pochodzi z krajowych kopalń Polskiej Grupy Górniczej oraz z importu. Nowe dostawy krajowego i importowanego węgla realizowane są w sposób ciągły – na bieżąco w portach w Świnoujściu i w Szczecinie rozładowywane są kolejne transporty.

 

Przepraszamy za ewentualne niedogodności.

 

Departament Komunikacji PGE GiEK

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (53)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

zgr-edo
zgr-edo 10.08.2022, 11:58
Jak to dobrze , że PiS wybudowało nową obwodnicę i te ciężarówki z węglem nie będą musiały jechać przez Gryfino. -szydera.
Zastanawiające jest dlaczego węgla z portów nie dostarczają barkami skoro nie mają węglarek /ciekawe gdzie one są/ ? wody przecież na tym odcinku do elektrowni nie brakuje. Nikt nie wytłumaczył dlaczego transport kolejowy węgla ma wspomóc transport drogowy i na czyj koszt zostaną naprawione drogi w mieście . Miasto powinno ustanowić jakieś ograniczenia tonażowe ? Z kim jest powiązana firma transportowa która będzie wozić węgiel i ile to będzie samochodów na dobę ?
radniak
radniak 11.08.2022, 17:20
Węglarki (większość) sprzedane bo program węglowy jest zwijany, a te co są pojechały do Amsterdamu po węgiel. Trzeba wysłać wywrotki do Świnoujścia.
masakra
masakra 10.08.2022, 10:48
Rozjeżdżą nam drogi, które są i tak w złym stanie I po co? Bo koleją nie mżana? Co zrobiono z węglarkami?
ślepa uliczka
ślepa uliczka 10.08.2022, 10:03
W dobie kryzysu energetycznego dopuszczalne są różne formy pomocy społecznej, natomiast zwiększanie popytu na węgiel przez dopłaty na niego to ślepa uliczka. Mamy do czynienia ze spiralą populizmu w polityce energetycznej. Rządzący obiecują dopłaty do węgla, a opozycja domaga się dopłat do każdego paliwa, czyli na przykład do pelletu i do gazu. W ten sposób propozycja rządzących wywołuje presję inflacyjną - będzie kosztowała około 11,5 mld zł, a opozycja przebija tę ofertę na 40 mld zł dopłaty do wszystkiego - powiedział serwisowi eNewsroom Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny BiznesAlert.
ślepa uliczka
ślepa uliczka 10.08.2022, 10:19
Dopłaty nie są żadnym rozwiązaniem problemu. To kolejna forma pomocy społecznej po dodatku energetycznym, który przecież już został wprowadzony w ramach tarczy antyinflacyjnej. Prawdziwym rozwiązaniem jest reforma, która polegałaby na tym, żeby wydobywać węgiel w Polsce tam, gdzie się to opłaca i tam rzeczywiście inwestować. Z drugiej strony rezygnować z węgla, importować go z innych źródeł w sposób coraz bardziej efektywny. Nie warto obiecywać górnikom, że nadejdzie jakiś renesans węgla, bo po kryzysie energetycznym wrócą wcześniejsze trendy technologiczne, obiektywne, które będą wypychać węgiel z rynku - podkreśla Jakóbik.
bo tracimy 15o  % mocy  ha ha ah 1+5+0=6  saturn  ha ha ah
bo tracimy 15o % mocy ha ha ah 1+5+0=6 saturn ha ha ah 10.08.2022, 08:32
gdzie te barki te nabrzeże przeładunkowe w dojnej odrze ha ha ah https://youtu.be/1Yo2mvWWKL4
PiS RATUJ !!!!
PiS RATUJ !!!! 10.08.2022, 07:59
To za tzw. "rządów" PO i Tusska Dolna Odra została skazana na ZAORANIE !!!
do tłustego kota pisowskiego - ratunek nie przyjdzie 7.59
do tłustego kota pisowskiego - ratunek nie przyjdzie 7.59 10.08.2022, 10:45
pisowski fejk - dla prymitywów - pokaż jakikolwiek dokument potwierdzający? No i pokaż jakąkolwiek DECYZJĘ PISOWCÓW ANULUJĄCĄ to rzekome "zaoranie"?
taka prawda
taka prawda 10.08.2022, 08:21
do PiS: I właśnie to zaoranie realizujecie pisiory. Tylko nie dotyczy to tylko energetyki.
smutne
smutne 10.08.2022, 10:07
Prawda PiS ora nie tylko energetykę.
Jaro I
Jaro I 10.08.2022, 07:40
Gryfinianinie (GRYFONIE) !!! Trwa WOJNA !!!
ODDAJ swój węgiel Dolnej Odrze i zawieź go im taczkami albo zleć to firmie przewozowej szwagra prezesa !!!
w SOBOTĘ akcja zbierania chrustu dla elektrowni !!! Przewóz ciężarówkami szwagra..
Pssssst !!! Wróg czuwa.
pro kurator
pro kurator 10.08.2022, 03:46
Mnietek a który z pisiorów i gisiorow ma firmę transportową albo ją otwiera ?
taa
taa 09.08.2022, 23:56
Transport samochodowy potrzebny jak q vie majtki!
Jerzy
Jerzy 10.08.2022, 00:09
Na koleji się ze związkami nie mogą dogadać, to jakoś muszą się z tym zmagać. Rabat jest dla solidaruchów, to będzie wincyj ruchów. A może to ma sprzyjać propagandzie jak w bananowej Ugandzie. Musi grać jakoś tercecik, gdyż ucieknie im taborecik.
Z Wełtynia
Z Wełtynia 09.08.2022, 23:19
Mieszkańcy zbierają chrust a elektrownia węgiel.
Jerzy
Jerzy 10.08.2022, 00:31
Nie ma tortu dla gorszego sortu.
PGG dla energetyki po 200 sprzedaje, a nam chrust zostaje. Pinol dopłaty obiecał, wśród społeczeństwa ogień wzniecał. Musisz się z tym pogodzić i po lesie chodzić. Może nie mam racji, ale nie zaprzeczę demokracji. Na wybrańców trzeba płacić, oni mają się bogacić. Gdy godzina W nastanie, nikt z nich nie zostanie. Nie będzie kogo wybierać, 4 litery będą zabierać. Krzesła stają się coraz bardziej gorące, zielona trawka czeka na bliskiej łące.
Zwid 22
Zwid 22 09.08.2022, 23:10
Za prawdę powiadam wam tylko Tłusk (pasierb Merkelowej ) nas wyzwoli
Ekologia wg elektrowni
Ekologia wg elektrowni 09.08.2022, 22:48
Tę dyrekcje elektrowni chyba pogieło. Żeby przewieźć samochodami tyle wegla co jednym skladem potrzeba 140 wywrotek. Nie dość że bedą emitować CO2 przez kominy to jeszcze zanieczyszcza powietrze na trasie przejazdu a dodatkowo zniszczą drogi. Nonsens wymyślony chyba przez architekta a nie energetyka.
hmmm
hmmm 10.08.2022, 10:47
Wagonów jest ok. 40 - więc liczysz 3 wywrotki na wagon - a to duże gabaryty - pytanie czy w ogóle dadzą radę przejechać trasę?
oko
oko 10.08.2022, 10:53
hmmm, podstawowe pytanie to czy będą mieli co wozić. Bo węgla na składach nie widzę.
Jerzy
Jerzy 10.08.2022, 00:33
Logistyka w wydaniu PiSu, spod Dudy długopisu.
ja  głosuje tylko na  pis  pedałów  i satanistów  ha aha h lucyfer
ja głosuje tylko na pis pedałów i satanistów ha aha h lucyfer 09.08.2022, 20:49
polska ma wegiel na 300 lat a sprowadza wegiel z zewnątrz to tak jak by wozić drewno do lasu ha ah ah polin to stan umysłu ha ha ah
ala
ala 09.08.2022, 19:41
to jakiś żart ?
do ala
do ala 09.08.2022, 21:01
Na to wygląda.Po miesiącach suszy trochę rzucili i wielkie halo.
Jarek
Jarek 09.08.2022, 23:28
Ale są pomarańcze..... jeszcze . PiS dba aby biedy nie było...
Jerzy
Jerzy 09.08.2022, 18:19
To dlatego przejazdy PKS ograniczono. Jeszcze limity przejazdowe samochodów dla mieszkańców i gitara. Mamy PRL bis w Gryfindorze. A jak się coś nie podoba to knebel na usta i izolacja domowa. Tercet gra w stronę przegranych wyborów.
Psunabudę
Psunabudę 09.08.2022, 17:33
Droga Pani Sandro A. proszę przypomnieć czytelnikom, ile kosztował remont wywrotnicy wagonów!
dodatkowe pytanie
dodatkowe pytanie 09.08.2022, 21:02
A co to jest wywrotnica wagonów i od kiedy jest?
Łopata
Łopata 09.08.2022, 23:31
Z unijnych funduszy dołożyli coś ponad 70 milionów.
Psunabudę
Psunabudę 09.08.2022, 22:01
Umożliwia szybki rozładunek węgla z wagonów kolejowych.
Są dwie od początku elektrowni
o co chodzi?
o co chodzi? 09.08.2022, 23:38
Skoro można węglarkami to po co samochodami?
Polnische WIRTSCHAFT
Polnische WIRTSCHAFT 10.08.2022, 07:44
Bo prądu nie będzie a parowozy na węgiel.
PiS raj
PiS raj 09.08.2022, 16:26
We Włoszech do termomodernizacji budynków rząd dopłaca 100% !!!
Czyli okna, pompy ciepła, docieplenia etc ludzie robią za darmo.
Wszystko finansowane z unijnego KPO.!!!
A w Polsce?
No właśnie tym się różnimy od cywilizowanego świata.
taka prawda
taka prawda 09.08.2022, 21:03
PiS blokuje KPO.
Nssnn
Nssnn 10.08.2022, 15:16
(...)
Przyjmij jeden nick
administrator
ws58
ws58 09.08.2022, 15:57
Czyli węgiel będą kupowali na Czechosłowackiej u p.Dolaty?
Ślonzak
Ślonzak 09.08.2022, 23:34
Jak będzie w składzie, bo nie ma tak jak i w Podjuchach i w tym jest problem. Wydobycie idzie tylko w bida szybach
Zwolennik leniwego
Zwolennik leniwego 09.08.2022, 15:36
Widzicie jak dobrze, że Sawaryn nie dopuścił przez 8 ( OSIEM )lat do remontu Łużyckiej i budowy obwodnic. Nic nie zniszczą bo nic nie ma. Teraz droga wolna przez środek miasta. Milion ton.
AJWAJ ALELUJA I NA SATURNA 13*52 676
AJWAJ ALELUJA I NA SATURNA 13*52 676 09.08.2022, 15:29
nadchodzi ocieplenie klimatu ha ha ah POTEM ZIMA NUKLEARNA HA AHA H
nieJa
nieJa 09.08.2022, 14:07
PIS całkowicie rozwalił wszystko .Po to w dolnej są dwie wywrotnice i odpowiednie tory kolejiwe aby bez problemu dostarczyć wegiel.Samochodami do elektrowni.?Kaczyński jeb... sie w ten pusty łeb
Polam i wszystko jasne
Polam i wszystko jasne 09.08.2022, 23:38
Szwagier ma firmę przewozową.

Pozostałe