Rzucił wyzwanie Bałtykowi. Chciał przepłynąć z Polski do Szwecji

  • 10.08.2022, 16:45
  • News4media
Rzucił wyzwanie Bałtykowi. Chciał przepłynąć z Polski do Szwecji Facebook
Bartłomiej Kubkowski postanowił być pierwszym człowiekiem, który wpław przepłynie Morze Bałtyckie. Wystartował w poniedziałek rano.

Nie chodziło o to, aby zapisać się w historii ekstremalnych wyczynów ani o rekord. Bartłomiej Kubkowski miał inny cel. Przepłynięcie przez niego Bałtyku – z Polski do Szwecji – było połączone z akcją charytatywną. Mężczyzna zachęcał do wpłacania pieniędzy na rzecz fundacji Cancer Fighters.To organizacja wspierająca dzieci chore na raka. Zasadą wyczynu było to, że Kubkowski musiał radzić sobie sam. Mimo że miał wsparcie i że płynęła koło niego łódź, to nie mógł jej dotknąć.

– Zrobiliśmy kawał dobrej roboty. Rok ciężkiej pracy – postaram się zrobić wszystko, żeby zrealizować ten cel – mówił Kubkowski tuż przed poniedziałkowym startem.

Zaczął w poniedziałek o godzinie 8. We wtorek musiał się poddać. Pokonał w wodzie ponad 100 km.

–  Niestety, ze względu na mocne prądy i pogarszającą się pogodę ostatnie 50 km pokonywałbym od 25 do nawet 60 godzin – podał Kubkowski, kiedy już wyszedł z wody bez osiągnięcia celu.

Decyzja o przerwaniu wyzwania zapadła po tym, jak cztery godziny pływał w miejscu. Machał rękoma i nogami, ale nie posuwał się do przodu.

– Jest mi teraz bardzo przykro, jest we mnie dużo emocji, ale jest jeszcze przyszły rok i to na pewno nie ucieknie – podkreślił Bartłomiej Kubkowski.

News4media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

pływak
pływak 11.08.2022, 10:48
lubię takich pozytywnie zakręconych ludzi
i wielkie brawa za formę- większość tu komentujących nie przepłynie 500 m, a mowa o 170 KM bez przerw i snu!
Ratuj się kto może
Ratuj się kto może 11.08.2022, 08:32
U nas taki dobrobyt że ludzie wpław przez Bałtyk uciekają z tego kraju
pirog
pirog 10.08.2022, 18:10
I się przeliczył.

Pozostałe