Maszyna na ścieżce rowerowej stwarza niebezpieczeństwo na drodze dla aut

  • 10.08.2022, 12:30
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Maszyna na ścieżce rowerowej stwarza niebezpieczeństwo na drodze dla aut
Kierowca nagle widzi, że na pasie, którym jedzie pojawia się przed nim wysięgnik z maszyny drogowej, która pracuje na ścieżce rowerowej (biegnącej wzdłuż drogi). A tu zza zakrętu jadą samochody z naprzeciwka. Trzeba gwałtownie hamować.

Opisaną sytuację przeżyliśmy i zaobserwowaliśmy u innych kierowców dziś (10 sierpnia 2022 r.) rano i przed południem.

Sprawa dotyczy drogi wojewódzkiej na trasie Cedynia - Osinów Dolny, a więc do przejścia granicznego, zatem o dużym natężeniu ruchu. Maszyna pracuje na budowie ścieżki rowerowej, ale zajmuje... część pasa jezdni. Chodzi prawdopodobnie o wystający czujnik odległości. Nikt ruchem nie kieruje, a sytuacja wydaję się być niebezpieczna.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Sztos
Sztos 11.08.2022, 16:01
Stoi tam dwóch ciołków z rękoma podpartymi boki i żaden nie reaguje żeby na chwile pokierować ruchem , o mały włos byłaby czołówka .
i już
i już 11.08.2022, 10:31
To skrzydło powinno być oznaczone czerwoną szmatką.
Arn de...
Arn de... 10.08.2022, 15:45
A ja, naiwny, myślałem, że tylko u nas buduje się ścieżkę tuż przy ruchliwej drodze - Gryfino - Wełtyń, prowokując los. A to jakiś polski standard jest.
Zainteresowany
Zainteresowany 10.08.2022, 15:05
Na tym odcinku obowiązuje ograniczenie do 40 km/h do tego ustawiono znak roboty drogowe, zakaz wyprzedzania oraz zwężenie jezdni. Prace prowadzone są na odcinku 3 km i na takim odcinku porusza się pokazana maszyna, proszę sobie wyobrazić co by się działo na tym odcinku drogi gdyby został wyłączony cały pas ruchu i wprowadzono ruch wahadłowy. Poza tym żaden z pojazdów nie porusza się zgodnie z ograniczeniem, gdyby tak było to nie byłoby konieczne „gwałtowne hamowanie”
Heheh3h
Heheh3h 10.08.2022, 14:55
Stoi idealnie, dostosujcie prędkość do przebudowy drogi i tyle co za pusty artykul
tak to widzę
tak to widzę 10.08.2022, 14:21
Przerysują komuś bok samochodu, zapłacą i wtedy patałachy pójdą dopiero po rozum do głowy.
kupiec X
kupiec X 10.08.2022, 14:11
Oni tam często zajmują pas jezdni wykonując różne inne roboty.
Rowerzysta
Rowerzysta 10.08.2022, 13:48
Tyle że obowiązuje na całym odcinku drogi ograniczenie prędkości 40 h że względu na roboty drogowe
pytam
pytam 10.08.2022, 14:18
I co z tego, zę obowiązuje? To znaczy, że można stawiać przeszkody na drodze? A gdzie kierowanie ruchem?
kodex drogowy
kodex drogowy 10.08.2022, 15:32
Ograniczenie prędkości nie świadczy ze można stawiać nieoznakowane zapory na drodze.
Dostosuj głąbie prędkość i tyle ,są roboty drogowe to gdzie mają stać…
Dostosuj głąbie prędkość i tyle ,są roboty drogowe to gdzie mają stać hrheheh 10.08.2022, 13:33
Ale bzdura .....większej glupoty nie czytałem ,
hahahaah
hahahaah 10.08.2022, 14:20
Ty nie tyle nie czytałeś, co nie rozumiesz co przeczytałeś.
Bibi
Bibi 10.08.2022, 13:31
Nawet jak jest ekipa od tych remontów to i tak nie pokażą czy wolne czy nie jak ciężarówka zajmuje jeden pas ruchu na zakręcie. A tak ciężko postawić światła dla bezpieczeństwa? Niech kończą tą ścieżkę i robią na most do siekierek kolejną ścieżkę bo tam dopiero jest ruch jak tylko zbliża się weekend. W jednym ciagu potrafi jechac kilkunastu polskich lub niemieckich rowerzystow na most do siekierek.
ano
ano 10.08.2022, 13:08
Znowu pewno brakuje ludzi do roboty.

Pozostałe