Śnięte ryby w Odrze. Niepokojące wyniki badań wody

  • 12.08.2022, 00:51
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Śnięte ryby w Odrze. Niepokojące wyniki badań wody Fot. UG Widuchowa, czytelnik z gminy Cedynia
W gminach leżących nad Odrą zbierają się i obradują gminne zespoły zarządzania kryzysowego. W bieżącym tygodniu takie posiedzenia zorganizowano w Widuchowej w Gryfinie. Odłowem i usuwaniem śniętych ryb zajmuje się Rybacka Spółdzielnia Regalia z Gryfina i Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie z siedzibą w Szczecinie.
W ramach spotkania gminnego zespołu zarządzania kryzysowego w Widuchowej, które zorganizowano 11 sierpnia 2022 r., dokonano wizji terenowej z lądu i wody. Stwierdzono śnięte ryby kilku gatunków (leszcze, brzany, sandacze).
Jak informują władze Widuchowej, "Nie stwierdzono niepokojącego zapachu oraz nie zaobserwowano obcych substancji (...). Z informacji uzyskanych od służb zewnętrznych ustalono, że w próbkach wody pobranych na wysokości gminy Widuchowa nie stwierdzono skażenia. Wykazano natomiast duże natlenienie wody (..). Nie zaleca się korzystania z Odry w celach rekreacyjnych oraz wędkowania".
 
Jednak dużo śniętych ryb zaobserwowano na Odrze w gminie Cedynia.
 
Z kolei niemiecki serwis rbb24.de przekazał, że pracownicy laboratorium państwowego wykryli rtęć w próbkach wody w Odrze. Stężenie tego pierwiastka miało być tak duże, że koniecznie jest powtórzenie badania. Jednak nie jest pewne, czy wykryta rtęć jest przyczyną katastrofy ekologicznej na rzece.
 
O katastrofie ekologicznej napisaliśmy ostatnio tutaj:
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (13)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (44)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Bażant z plutonu oczyszczania z 1983r.
Bażant z plutonu oczyszczania z 1983r. 14.08.2022, 19:23
Trucizna jest aktywna nadal bo zatruwa kolejne odcinki Odry a oni nie potrafią. NIEPOTRAFIMY !!! Może to celowy błąd w metodologii pobierania próbek. I w telewizji i w praktyce (dzisiaj) widziałem, że wodę pobiera się tylko z powierzchni lustra a z dna i głębi nie. A to tam są (były) ryby. Jak można nie wykryć aktywnej trucizny ? NIEMOŻNA. Tak więc to celowe działanie państwa. Użyjcie mobilnego laboratorium z z kompanii wydobywania i oczyszczania wody od saperów. takie mieliśmy w 1983r. Wykryją wszystko. I zamknijcie kąpieliska bałtyckie.
***
*** 14.08.2022, 14:02

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Rolnik
Rolnik 12.08.2022, 23:40
Moje świnie jedzą te ryby i bardzo im smakuje.
Matka
Matka 12.08.2022, 14:07


W szczecińskim kąpielisku
Dziwoklicz znaleziono śnięte ryby. Do tego momentu kąpały się tam całe rodziny z małymi dziećmi. Nie było żadnego ostrzeżenia, a pisowski pajac na konfekcji zachęcał do kąpania się w Odrze.
Gdzie ta wielka PiS ochrona życia ??!!

pawulon
pawulon 12.08.2022, 16:49
Czy kąpały się tam dzieci nienarodzone?
Jeśli takie zwykłe, pospolite tzn. urodzone to są dla pisobolszewi bez znaczenia. Co się z nimi dzieje, czy się kąpią w brudnej wodzie, albo ktoś je gwałci na plebanii - nie ma to dla państwa z kartonu znaczenia.
Co innego nienarodzone - tu pisobolszewia i katotaliban od razu zarządziliby alarm.
POLKA
POLKA 12.08.2022, 16:30
PRZEKUPILI POLAKOW 500+,13, 14 ITP ,TO MAJA MILCZEC ,BO INACZEJ ZABIORA I CO WTEDY !!!??? TYLKO ZA ZADNE PIENIADZE NIE KUPISZ ZDROWIA !!!! TERAZ „ STRACH SIE BAC „ ZJESC RYBKE ,BO CHOLERA WIE KIEDY I GDZIE BYLA LOWIONA !!!??? O KAPILI TO ZAPOMNIJ ,NO CHYBA ZE W WANNIE!!!!!!!!!!🇵🇱🇩🇪
ryba
ryba 12.08.2022, 13:14
odnośnie naszych pisowskich władz i zatrucia Odry takie przysłowie:
Żadna stajenna ranga nie zmieni osła w mustanga
Wniosek
Wniosek 12.08.2022, 12:31
Niemcy pytają, kto będzie wyławiał śnięte ryby i zwłoki zatrutych bobrów z niemieckiej części Odry.
Badają już, czy zatruta woda nie dostała sie kanałami do Sprewy. Dlaczego nie zostali w porę ostrzeżeni, czyli już 2 tyg. temu.???!! Polecą pozwy o odszkodowania sięgające mln euro...PiS reżim brnie galopem w bankructwo Polski
Wiatark
Wiatark 12.08.2022, 19:33
*** niech milczą oszusci
koło młyńskie
koło młyńskie 12.08.2022, 23:07
Nie trzeba było na nich głosować Wiatrak.
Gastronom
Gastronom 12.08.2022, 11:50
Ludzie po co te larum po co. Nic się nie zmarnuje zeżrecie te ryby jeszcze się obliżecie ze smaku po przerubce ich na paprykarz konserwy w pomidorach bo w oleju to już one są po wyłowieniu. Miłego dnia życzę i smaczneego acha przypominam że dziś piątek a więc niech was ręka Boska chroni przed żarciem mięsa. Rybka tylko rybka
Knagulec
Knagulec 12.08.2022, 10:51
Podrzucić te wszystkie ryby ziomalowi z czworaka pod szope wszystkie zeżre czerwony ryj
Zdzislaw Dyrman zasadniczo
Zdzislaw Dyrman zasadniczo 12.08.2022, 10:24
Równolegle do ludzi zaszczepcie ryby szczepionką dwudawkową cztery razy do roku taką mam koncepcję zasadniczo. Szczepcie się zasadniczo
rado
rado 13.08.2022, 07:37
wypad do Moskwy ruska onuco
Szkoda słów
Szkoda słów 12.08.2022, 10:20
O przyczynie zatrucia Odry rtęcią dowiadujemy się z niemieckich laboratoriów. Gdzie był rząd? Gdzie były Wody Polskie? Gdzie wojewodowie? Gdzie Ministerstwo Środowiska? Ilu ludzi się zatruło, bo nie miało informacji? wstyd na całą Europę!!
ryba
ryba 12.08.2022, 13:07
już podpowiadam, na urlopie.
Tak to wygląda
Tak to wygląda 12.08.2022, 09:41
Ojciec żony Jacka Sasina dyrektorem w Wodach Polskich Teść to nie jego rodzina"
Ale po co nagłaśniać niewygodna sprawę. To że rtęć jest śmiertelna to ...".Bóg tak chciał"
Czym jesteśmy dla pisiorów...
Czym jesteśmy dla pisiorów... 12.08.2022, 09:19
Rtęć w wodzie wykrywa każde szpitalne laboratorium, każde sanepidowskie laboratorium a nawet polowe laboratorium w PLUTONIE wydobywania i oczyszczania wody w saperach. A nawet mały chemik dla dzieci w wersji XL. Badanie trwa 10 minut. RZĄD dalej NIC NIE WIE. Może pogonić policję i strażaków do zbierania padliny zamiast pilnowania miesięcznic i barierek. Tysiące ton padłych ryb, ptaków, bobrów, wydr i gadziny wszelakiej. To afera największa w Europie. A RZĄD czy NIERZĄD NIC NIE WIE. Zbieranie padliny to nie sprawa społeczników PZW I ZHP. Ratujmy Polskę. Rząd ma informację o klęsce Zywiołowej od 13 lipca.
ryba
ryba 12.08.2022, 13:08
ale jak w czajce poszły zwykłe ścieki muszli klozetowej 2 tygodnie tam cały pis pod rurą siedział i smakowali tę wodę, aby tylko temat w TVP leciał przez 4 miesiące.
ryba
ryba 12.08.2022, 12:59
niestety podobno pierwsze drobne przytrucia były w marcu w górnym odcinku rzeki
Państwo z dykty....
Państwo z dykty.... 12.08.2022, 09:04
Niemcy ujawniły, że to rtęć w zabójczych dawkach. Kilkadziesiąt krotnie więcej niż norma. Grozi zatruciem Bałtyku. Nie pijcie kranówki i w ogóle nie używajcie kranówki. O największej katastrofie ekologicznej rząd pis wiedział od 13 lipca !!!. To wtedy zaczęły wypływać ryby w Kędzierzynie Koźlu. ZATAILI TO.. ODRA umrze na dziesiątki lat.
px
px 12.08.2022, 08:31
Azoty Kędzierzyn Koźle.
odra
odra 12.08.2022, 08:05
ciekawe że kosmetyczka jest szefową punktu wodnego w Widuchowej....zastanawiające..
twoja kosmetyczka
twoja kosmetyczka 18.08.2022, 07:27
Czy strażak z Ochotniczej Straży Pożarnej ,nie może mieć innego zawodu i pracować zawodowo bo z zamiłowania jest strażakiem to np. gotować na kuchni mu już nie wolno itd itp....,bardzo krótki tok myślenia masz człowieku,ale to właśnie jest różnica między Tobą a tą Panią. Ta Pani Z pasji maluje tak jak inni jeżdżą w weekend konno lub na ryby a praca zawodowa to praca zawodowa, i z tego co wiem to ma skończone trzy kierunki studiów,w tym Akademię Morką , Uniwersytet Szczeciński i jest mgr inż, i wiedzę na temat rzeki ma na pewno dużo większą niż ty człowieku
rado
rado 12.08.2022, 13:57
Ta Pani ma kierunkowe wykształcenie zdobyte w Akademii Morskiej w Szczecinie. A tobie anonimowy gościu jakiś żal ściska hemoroidy? Przedstaw się prawdziwymi danymi i pochwal się jakie masz wykształcenie i co w życiu osiągnąłeś.
Sawaryn do wora
Sawaryn do wora 12.08.2022, 07:19
W telewizji pisior mówił że to pojedyncze ryby padają!! Ładnie mi to pojedyncze! Jeb** pi*
Szok
Szok 12.08.2022, 10:22
Tony ryb i martwe bobry .. Rtęć to straszna trucizna
POLKA
POLKA 12.08.2022, 16:37
A PTAKI TEZ BEDA „ PADAC“ !!!! JESZCZE BEDA TE TRUCIZNE PRZENOSIC NP.PORZEZ TRZEPOT SKRZYDLAMI CZY SLINE!!!! CO WYSCIE NAROBILI PISIORSKIE S……..NY !!!!! NO,ALE FORSA ,OBSADZANIE SWOIMI TO JEST WASZ PRORITET ,LUDZIE I ZWIERZETA WAM POPROSTU „ WALA“!!!!!🇵🇱🇩🇪
Aras
Aras 12.08.2022, 06:29
Wina Tuska... No tym razem Jarka i Mateusza. Niekompetencja bo jeżeli faktycznie jest tam rtęć to do pudła truciciel ale i służby za brak reakcji wykrycia. Trują zwierzęta i ludzi od trzech tygodni
Nick
Nick 12.08.2022, 05:16
To Niemcy coś wrzucili żeby była brudna woda i nie było ryb i wygrać wybory PO. Zabrać wszystko nawet rzekę żeby Polacy nie mieli nawet ryb i wody.
POLKA
POLKA 12.08.2022, 16:44
ODWAL SIE PISIORSKI TROLU OD NIEMIEC!!! JAK BEDZIESZ MIAL „SRAKE“ ,TO TEZ BEDZIE WINA PANA TUSKA I NIEMCOW !!!! NIKOMU NIE ZYCZE CHOROBY ,ALE TOBIE ZYCZE TAKIEJ „ SRAKI „ JAK BEDZIESZ WYMAWIAL SLOWO TUSK ,ALBO NIEMCY !!!!! WTEDY IDZ DO LABOLATORIUM I „ SRAKE „ ZAMIEN NA WIECEJ ROZUMU!!!! 🇵🇱🇩🇪
ryba
ryba 12.08.2022, 23:54
on ma już srakę od stycznia. Boi się, że tetryk nie będzie mu płacił za pisowskie komentarze o Niemcach Tusku itp
ryba
ryba 12.08.2022, 13:12
kolega widzę wszystko dla dobra partii, zgodnie z tym manifestem:

nic nie robić, przestać słodzić
w strugach deszczu ciało myć
nie grzać węglem, ani gazem
gołym i wesołym być.
Nic nie robić , bumelował
brać zasiłki, gdzie się da
tyłek wodza wciąż całować
dobra partio pozwól nam!
Logiczne
Logiczne 12.08.2022, 11:54
Ty poje...e ...Niemcy sami siebie trują żeby w Polsce zapanowała normalność?? Aż takimi samarytanami to oni nie są..Głupi Polacy że wybrali PiS komunę... to niech się męczą.
Do vzerwonego
Do vzerwonego 12.08.2022, 12:56
Komuna zasiada z krwi i kości w brukselii sama lewacka śmietanka coś tobie się pomylilo
Nick
Nick 12.08.2022, 05:15
A Niemcy już ręce zacierają. Powołali komisję, dowalą kary przez UE, albo indywidualnie. Ciekawe, czy to nie na ich zlecenie. Zdolni do kaźdej prowokacji.
Kamil
Kamil 12.08.2022, 12:26
Nie wi co bierzesz ale zmień dilera
ryba
ryba 12.08.2022, 13:12
diler Kurski się nazywa
Babcia Europa.
Babcia Europa. 12.08.2022, 11:58
Co ta PiS szczujnia z ciebie zrobiła?? Ani mózgu ani ludzkich odruchow...A ja jestem spokojna że Niemcy się tym zajęli ..Więc ten przekręt PiS....nie uda się zatuszować.
POLKA
POLKA 12.08.2022, 16:46
👍🤗🤗🤗🤗🤗💐❤️👍🇵🇱🇩🇪BRAWO TY !!!!!!!!❤️🥰💕🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🇵🇱🇩🇪
***** ***
***** *** 12.08.2022, 05:13
Czy na ostatnim zdjęciu to jest ten zespół zarządzania kryzysowego z Widuchowa?
No to już czuję się bezpiecznie

Pozostałe