Gable potrzebne do wyławiania śniętych ryb z Odry! Apel wójta Widuchowej

  • 14.08.2022, 14:43
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Gable potrzebne do wyławiania śniętych ryb z Odry! Apel wójta Widuchowej
-To już trzeci dzień walki o Odrę. Trzeci dzień usuwania śniętych ryb. Mamy już swoje doświadczenia i wnioski. Chciałbym do Państwa zaapelować o jedną rzecz - mówi Paweł Wróbel, wójt Widuchowej.

-Jesteśmy na bieżąco zaopatrywani w worki na odpady, rękawice, maseczki. Jednak po tych trzech dniach wiemy już, że niezbędne jest coś, czego na razie nie można kupić i nigdzie tego nie możemy dostać. Chodzi o gable. Pamiętam z dzieciństwa, że takie gable były u mojej babci. Jeżeli ktoś z Państwa ma to w piwnicy, jest to dla nas teraz bezcenne. Jeżeli macie gable, przynieście do portu w Widuchowej albo o portu w Ognicy, przekażcie strażakom albo żołnierzom. Liczę na Was - mówi wójt Widuchowej Paweł Wróbel.

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (20)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

żałosne
żałosne 15.08.2022, 10:37
pisie państwo - miesiąc nie reagowało, potem wysłało wyławiać ryby BEZ WIEDZY O RODZAJU ZATRUCIA - i bez środków ochrony. A nawet bez grabi...
pisowski minister
pisowski minister 14.08.2022, 23:49
A to przecież my uczyliśmy jeść gablami francuzów.
ajwaj aleluja i na saturna
ajwaj aleluja i na saturna 14.08.2022, 22:10
jeszcze nie wiedza co zatruło co za kaba et ja tam stawiam na wodorotlenek sodowy stosowany w przmysle papierniczym i do uzdatniania wody przemysłowej np w elektrowniach pomieszał się ten ług z innym szajsem w odrze jak fenole i nawozy fosforowo azotowe z pól plus metale zalegajace w wodzie i efekty widać
podejrzewam
podejrzewam 14.08.2022, 23:52
Ajwaj moze nmieć rację. Zadziałały różne czynniki. Ich kumulacja doprowadziła do katastrofy.
oto jest pytanie
oto jest pytanie 14.08.2022, 21:27
mnie tylko ciekawi ile osób jadło ryby zatrute przez te utajnione dni od 28 zeszłego miesiąca oraz się kapało w tym ścieku
gable z rękojeścią
gable z rękojeścią 14.08.2022, 19:40
Potrzebne te gable jeszcze?

Mam nówki nie śmigane mogę podrzucić.

Jakiś telefon do Wifuchowej czy Ognicy?
spoko
spoko 16.08.2022, 19:58
Nie potrzebne - mamy już więcej gabli jak śniętych ryb
aaa
aaa 15.08.2022, 10:01
Jeżeli nadal chce pan oddać to można podjechać do Widuchowej na bulwary rybackie lub do Ognicy na port.
ryba
ryba 14.08.2022, 18:59
ja mam nadzieje że w końcu nadejdzie taki dzień że tych wszystkich nierobów z WIOŚ i Wód polskich ktoś przeniesie do starostw i wtedy tylko w teren a nie siedzenie w budynku za biurkami. premie będą przyznawane za ujawnianie zabrudzających rzeki, jeziora lasy , składujących opony i podpalających składowiska oraz tych co do Polski targają od 7 lat śmieci wiedząc że nikt ich nawet nie skontroluje- ciężko to zrobić z biura.
A teraz powinni dać im te gable i za nieróbstwo powinni te ryby , bobry i ptaki z wody wydobywać.
pawulon
pawulon 14.08.2022, 18:51
I dykta jest potrzebna. Duuuuuuuuuuuuuużo dykty.
To państwo do funkcjonowania potrzebuje sznurek, dyktę, święconą wodę i słomę.
ciemny naród wszystko kupi
ciemny naród wszystko kupi 16.08.2022, 19:59
i propagandę w kurwizji
Ryba
Ryba 14.08.2022, 18:10
politycy *** zachowują się jak wytypowani przez zagranicznych mocodawców figuranci z jakiegoś znajdującego się na rubieżach trzeciego świata Bantustanu zabiegający o względy i pieniądze w zamian za usługi jakie gotowi są wykonać na rzecz władców kolonialnego państwa
ryba
ryba 14.08.2022, 18:56
ktoś się podszywa???
Neptun
Neptun 14.08.2022, 18:08
Trójząb może być?
Nick
Nick 14.08.2022, 16:51
Lokalni samorządowcy (różnych opcji) z terenów położnych nad Odrą - dziękują Premierowi Morawieckiemu za obecność i wsparcie. Posłuchajcie profesjonalnej współpracy Premiera i pani Starosty Powiatu Gryfińskiego z opozycji. Klasa! Panie Tusk - proszę brać przykład i nie mącić!
Baju baju
Baju baju 14.08.2022, 20:15
O katastrofie ekologicznej na Odrze zMorawiecki dowiedział się ostatni. Ale o zbliżającej się dwucyfrowej inflacji wiedział jako pierwszy i zdążył kupić obligacje. Mąż stanu...
oni wciąż kłamią
oni wciąż kłamią 14.08.2022, 23:51
Baju a czego wymagasz od pisowskiego trolla jak nie propagandy.
ryba
ryba 14.08.2022, 19:21
ja jeszcze dodatkowo chciałbym podziękować losowi, że to ruskie trole nie zatruły np naszej wody kranowej, bo już dawno przy takiej działalności premiera byśmy w grobie leżeli, a pan wąsik wyznaczył by po 3 tygodniach nagrodę za ujęcie sprawcy hahaha
Elka