Trzy tony śniętych ryb wyłowiono do tej pory w Marwicach [ZDJĘCIA]

  • 15.08.2022, 01:48
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Trzy tony śniętych ryb wyłowiono do tej pory w Marwicach [ZDJĘCIA] Fot. UG Widuchowa
W Marwicach w gm. Widuchowa zamontowana została zastawka elastyczna zbierająca martwe ryby. Wyławianiem zajmują się kadeci z Poznania oraz druhowie z PSP Gryfino. Do tej pory wyciągnięto ponad 3 tony martwych ryb.

-Tony ryb, ślimaków, małż pływających w wodzie. To straszny widok - mówi wójt Widuchowej Paweł Wróbel.

-Od piątku nasza jednostka prowadzi działania nad rzeką Odrą, która została skażona przez nieznaną do tej pory substancje. Działania jednostek polegają na rozkładaniu zapór wodnych oraz wyławiania śniętych ryb. Są pełnione dyżury w dzień jak i w nocy. Na miejscu działają liczne siły z powiatu gryfińskiego, wojsko, strażacy ze Szkoły Głównej w Warszawie oraz aspiranci z Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu - relacjonują strażacy z OSP Widuchowa.
 
Natomiast w niedzielę 14 sierpnia 2022 r. w Ognicy powstały dwie zastawki: jedna na porcie, a druga zamknęła dopływ ryb do kanału. Oczyszczenie linii brzegowej w Ognicy będzie prowadzone w poniedziałek 15 sierpnia od godzin porannych.

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (27)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Zed
Zed 17.08.2022, 11:33
Pisiory wpadły na pomysł by pozwać wędkarzy informujących o katastrofie na Odrze. Może jeszcze pozwą biednych obywateli których okradli by nie psuli wizerunku "dojnej zmiany".
UB WIECZOREK
UB WIECZOREK 15.08.2022, 11:33
GDZIE DH DŁUGOBORSKI Z GABLAMI I DH KONARSKI HA HA AH TYLKO DO KASY CZAS NA PRACĘ PANOWIE HA HA AH A NIE WYRECZAĆ SIĘ OSP HA HA AH
UB WIECZOREK
UB WIECZOREK 15.08.2022, 15:38
ONI TO STRATEDZY NIE LATAJA Z PODBIERAKIEM TYLKO INSTRUUJĄ JAK PODEJŚĆ TO TEGO ŚMIERDZACEGO PROBLEMU CZY OD ZAWIETRZNEJ CZY TEŻ NAWIETRZNEJ HA AH AH A CO ZE SZTABEM KRYZYSOWYM I PUŁKOWNIKIEM DERKACZEM HA HA AH MA WODERY I REKAWICE HA HA AH
Knagulec
Knagulec 15.08.2022, 11:02
Podrzucić te wszystkie ryby z ziomalowi z czworaka czerwony ryj zeżre wszystko
Roseanne
Roseanne 15.08.2022, 10:29
Вас ждёт большое будущее !
Заскакиваете а также на родной портал ;) Ортопедический матрас купить в кривом роге
на
Knagulec
Knagulec 15.08.2022, 12:33
Paszła
UB WIECZOREK
UB WIECZOREK 15.08.2022, 09:44
SZUMIN GDZIE JESTEŚ HA HA AH GAJA I EKOSYSTEM PADA HA HA AH A GABLE I WODERY Z REKAWICAMI CZEKAJĄ HA HA AH RUSZ CAŁE POGODNO Z TYMI UBEKAMI ,ESBEKAMI I DO ROBOTY HA HA AH
MIJAMY GŁÓWKI W  SWINOUJŚCIU  HA AHA H
MIJAMY GŁÓWKI W SWINOUJŚCIU HA AHA H 15.08.2022, 15:39
JUZ PŁYNĘ BATORYM Z SOROSEM AH AH AH
odra was wzywa  a nie tylko  granty
odra was wzywa a nie tylko granty 15.08.2022, 08:57
gdzie jest green peace polin i inni "ekolodzy' typu gaja etc gdzie oni są każda para rak potrzebna plus gable dla wróbla gdzie urzednicy z gablami i podbierakami z WÓD POLSKICH i GIOŚ Z KARCZYŃSKIM NA CZELE WKŁADAĆ REKAWICE I DO ROBOTY GDZIE JEST MOSKWA
che che
che che 15.08.2022, 10:42
Może niech najpierw ten wiceminister, co to mówił, że się rozbierze i do Odry wejdzie da przykład?
Wiatraki tulipany
Wiatraki tulipany 15.08.2022, 18:39
Biedroń że smieszkiem i Tuskiem będą się ocierać o siebie hehehe
śmiech to nie rechot
śmiech to nie rechot 16.08.2022, 07:34
oj, czuć niezdrowe podniecenie trolla ze stajni totalnej władzy che che
ryba
ryba 15.08.2022, 14:33
clown roku
Wniosek
Wniosek 15.08.2022, 08:55

Axel Vogel :To jest oburzające! Zostałem poproszony przez tłumacza o rzekomy cytat ode mnie,,czy woda była tak żrąca że parzyła ręce" Zareagowałem na to i wyjaśniłem wartości pH; Nie pytano mnie o poziomy rtęci.
P .S.
Ale obciach
chcą jeszcze z Niemców wariatów zrobić ..Ma świat ubaw . . niestety w obliczu tragedii

ryba
ryba 15.08.2022, 14:34
zaraz w TVP stwierdzą, że ryby same się podusiły albo Niemcy w schwedt wrzucili bombę, która popłynęła do Oławy pod prąd i wybuchła
Wstyd redaktorze
Wstyd redaktorze 15.08.2022, 08:47
- Ja się cieszę, że jako samorząd, taką pomoc już dzisiaj uzyskuję. [..] Bardzo dziękuję, że państwo u nas już są i wysłu***ą nas wszystkich tutaj - tymi słowami zwróciła się do premiera Mateusza Morawieckiego Ewa Dudar, wicestarosta powiatu gryfińskiego związana z Koalicją Obywatelską, odnosząc się do działań podejmowanych przez rząd ws. katastrofy ekologicznej na Odrze-- A u was cichuśko jak u organisty na POgrzebie !!!
niedowierzanie...
niedowierzanie... 15.08.2022, 10:44
Pani Ewa Dudar taki hołd Morawieckiemu składała? Nie chce mi się wierzyć...
Rozumiem grzeczność - ale czołobitność?
123
123 15.08.2022, 12:55
A jaką niby pomoc dostała? Żenada!
ryba
ryba 15.08.2022, 14:35
taką, że na sygnałach przejechał bo śpieszył się z powrotem na plaże w urlop, 26 minut pogadał sobie i znów zniknął. a- jeszcze głupot w telewizji nagadał
inwersja???
inwersja??? 15.08.2022, 19:56
To o czym Dudarowa mówiła?
ZARAZA
ZARAZA 15.08.2022, 08:20
Czy są już bakterie tyfusu, Duru i Cholery ?
tak to leciało
tak to leciało 15.08.2022, 08:01
Ręce opadają

"Wody Polskie" niszczą rzeki.
"Lasy Polskie" niszczą lasy.
Stadnina w Janowie niszczy konie.
Min. Sprawiedliwości niszczy
prawo.
Min. Oświaty niszczy szkoły.
Min. Zdrowia niszczy zdrowie.

PiS niszczy wszystko. A PiS. ...dzielcom 500 + odebrało rozum
prawda.
prawda. 15.08.2022, 10:11
PRAWDA!!!
Tymek
Tymek 15.08.2022, 06:50
Wszystkie ryby powinny trafic po palac prezydencki i na nowogrodzką.
?
? 15.08.2022, 10:45
Co ci zawinili sąsiedzi?
Buchalter gminny
Buchalter gminny 15.08.2022, 06:49
Trzy tony do tego cztery tony ryżu jedna tona przecieru pomidorowego ze sto kilo pieprzu i soli razem to nam da prawie dziewięć ton paprykarzu po trzy złote za opakowanie po odliczeniu kosztów robocizny to nam daje dwa miliony czystego zysku dla gminy. Całkiem nie zle
Jerzy