Dziś świętujemy z żołnierzami

  • 15.08.2022, 09:30
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Dziś świętujemy z żołnierzami
15 sierpnia obchodzimy Święto Wojska Polskiego. Na ten dzień Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Wojsko Polskie zaplanowało liczne wydarzenia o charakterze państwowym, patriotyczno-religijnym, kulturalnym oraz rozrywkowym.

Święto Wojska Polskiego obchodzone jest 15 sierpnia na pamiątkę Bitwy Warszawskiej w 1920 roku, w której odnieśliśmy zwycięstwo.

Na dziś, z okazji święta, przygotowaliśmy grafikę. O Bitwie Warszawskiej była serią walk, które powstrzymały pochód komunizmu na Zachód pisaliśmy dziś tu:

https://www.igryfino.pl/wiadomosci/47998,bitwa-warszawska-1920-smiale-manewry-daly-zwyciestwo

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (21)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

news
news 17.08.2022, 07:27
było Wniebowzięcie też!!!! Był wspaniały przegląd Pieśni Maryjnych w Chojnie, wiele zespołów a tu nic!!!!!!
ento
ento 16.08.2022, 23:55
Morawiecki: Wielu europejskich przywódców zostało uwiedzionych przez Putina

"Wojna na Ukrainie odsłoniła prawdę o Rosji. Ci, którzy nie chcieli widzieć, że państwo Putina ma tendencje imperialistyczne, muszą stawić czoła faktom. W Rosji odżyły demony XIX i XX wieku - nacjonalizm, kolonializm są coraz bardziej widoczne. Ale (ta) wojna ujawniła też prawdę o Europie. Wielu europejskich przywódców zostało uwiedzionych przez Władimira Putina. Są teraz w szoku" – napisał premier Mateusz Morawiecki we francuskim dzienniku "Le Monde".

"Powrót rosyjskiego imperializmu nie powinien nas dziwić. Europa znalazła się w obecnej sytuacji nie dlatego, że była niewystarczająco zintegrowana, ale dlatego, że nie chciała słuchać głosu prawdy. Ten głos dociera z Polski od wielu lat" – podkreślił szef polskiego rządu.

"To ignorowanie głosu Polski jest ilustracją większego problemu, przed którym stoi dziś UE (…) Praktyka polityczna pokazuje, że głosy niemiecki i francuski mają ogromne znaczenie. Mamy więc do czynienia z formalną demokracją i de facto oligarchią, w której władzę sprawują najsilniejsi" – zauważył premier.

Morawiecki bronił zasady jednomyślności w UE, gwarantującej, że "każdy głos jest słyszany, a przyjęte rozwiązanie spełnia minimalne oczekiwania każdego państwa członkowskiego".
jednopartyjne porządki
jednopartyjne porządki 16.08.2022, 09:18
W poniedziałek przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie odbyły się uroczystości związane ze świętem Wojska Polskiego. Nie obyło się bez kontrowersji – z płyty symbolicznego grobu miały zniknąć wieńce, które złożyli prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski oraz przedstawiciele klubu Koalicji Obywatelskiej.
tak czytałam
tak czytałam 16.08.2022, 09:32
O sprawie poinformował poseł Platformy Obywatelskiej Michał Szczerba. "Spod Grobu Nieznanego Żołnierza organizatorzy uroczystości z udziałem Andrzeja Dudy o 12:00 usunęli wieńce Rafała Trzaskowskiego i klubu KO złożone dziś w godzinach porannych. Klub KO złożył na Grobie wieniec o 8:45. Do tej pory leży rzucony z dala od Grobu. Wstyd, Ministerstwo Obrony Narodowej i Kancelario Prezydenta PR" - napisał poseł w mediach społecznościowych.
Che Che Che
Che Che Che 15.08.2022, 20:35
Opozycja totalna kolejny raz złapana na kłamstwie,
historyk
historyk 16.08.2022, 07:31
Totalna władza to i opozycja musi być totalna... Totalizmy nigdy nie były korzystne dla obywateli krajów...
Chłopcy malowani
Chłopcy malowani 15.08.2022, 19:10
Armia bez uzbrojenia.
On45
On45 16.08.2022, 06:51
Uzbrojenie akurat mają jakieś tam ale co z tego jak tam służą dzieci. Dowiadują się ze maja jechać na granice z Białorusią i 40% przynosi od razu zwolnienie... Co to za armia????
nie dziwię się
nie dziwię się 16.08.2022, 09:37
Bo jechać na granice z Białorusią aby ścigać matki z dzieckiem i wyrzucać np. do ciemnego lasu to obciach a nie chluba.
Bodzio
Bodzio 15.08.2022, 13:11
Polska armia jest od dłuższego czasu tak silna, że wreszcie faktycznie może nie oddać nawet guzika. Państwa sąsiadujące z Polską prowadzą jednak agresywną politykę wobec niej. Politykę gospodarczą, politykę "praworządnosciową", politykę pieniężną oraz propagandę przez kupione media. Jest to polityka rozbrojenia polskiej armii, niszczenia polskich zakładów i firm, chaos w sądownictwie, przejęcie większości mediów w Polsce, zastraszanie na arenie międzynarodowej i podsuwanie antywartości w miejsc
che che
che che 15.08.2022, 18:15
Nie oddamy guzika - gdyż kupili nam rzepy...
ryba
ryba 15.08.2022, 14:29
chaos w sądownictwie? zaraz , zaraz a to nie przypadkiem wróg wszystkich jest ministrem tego przybytku i od 7 lat ugrzązł w bagienku swoich kolegów? Popytaj w opolu, więcej się dowiesz a nie tylko z TVP 3
ryba
ryba 15.08.2022, 13:04
za to w Warszawie znalazł się prezydent, który jakoś nie miał czasu zainteresować się zatruciem odry
Bodzio
Bodzio 15.08.2022, 11:43
Państwo musi bronić swoich obywateli. Dlaczego ich nie broni!? To co się dzieje w sądach to jawne prześladowania Polaków.panie Kaczyński czekamy na czystke i nieoatrzec na eurohlew bo tam same czerwone lewactwo
ryba
ryba 15.08.2022, 14:30
brawo, od 6 lat leżą sprawy w trybunale konstytucyjnym / pseudokonstytucyjnym/ w sprawie obrony obywateli. i jakoś nikt nawet do tego nie zajrzał. szefowa tego przybytku góruje tylko grochówkę dla prezesa, a dla jednej podwładnej piecze kababy bo tylko tym się żywi.
Bodzio
Bodzio 15.08.2022, 11:26
Zobaczcie tylko, takie akuratne Niemcy, nie dość że w głupa lecą, kłamią jak z nut, odzieraja z pieniędzy inne kraje to tyle razy ostatnimi miesiącami się zbłaźniłY że aż WSTYD... WYSZŁO SZYDŁO Z WORKA... DZIADY JEDNE!
ryba
ryba 15.08.2022, 14:31
propaganda , prezes kazał to napisać czy podlegasz pod biuro w Gryfinie?
Skandal
Skandal 15.08.2022, 11:21
Niemcy założyli fundację, by wybudować Nord Stream 2 mimo sankcji? Powołano komisję śledczą
Z informacji niemieckich mediów wynika, że fundacja klimatyczna, którą powołał rząd Meklemburgii-Pomorza Przedniego w celu ochrony niemiecko-rosyjskiego gazociągu Nord Stream 2, otrzymała ze spółki zależnej rosyjskiego Gazpromu kwotę niespełna 200 mln euro.
takie to święto
takie to święto 15.08.2022, 10:49
A w Gryfinie poszli na urlop lenie.
świętujący
świętujący 15.08.2022, 10:48
Napiszcie co lejecie w ryło z okazji święta.
Knagulec
Knagulec 15.08.2022, 13:35
Ja whisky a ziomal z czworaka rum na kościach w swej szopie na barakach dykciaż jeden
Tatko