Z szyb samochodów znikną naklejki. Czy można je już usunąć?

  • 16.08.2022, 17:00
  • News4Media
Z szyb samochodów znikną naklejki. Czy można je już usunąć? iStock/Wikipedia Zamek73
Skoro naklejki z numerem rejestracyjnym nie będą już wydawane, to czy można taką usunąć już z szyby swojego auta? I jak zrobić to prawidłowo?

To jedna ze zmian, jaką wprowadza Ministerstwo Infrastruktury. Pozwolić to zaoszczędzić kierowcom pieniądze. Chodzi o 94,5 zł, bo – rejestrując auto – nie trzeba już będzie opłacać wydania karty pojazdu (75 zł), wspomnianej nalepki kontrolnej (18,5 zł) ani uiszczać opłaty ewidencyjnej (1 zł).

Wielu kierowców może w takim razie uznać, że już teraz mogą usunąć naklejkę z szyby. Tego jednak robić jeszcze nie wolno. Przepisy wejdą w życie 4 września. Do tego czasu nalepkę trzeba mieć na szybie, bo za jej brak grozi kara w wysokości 100 złotych.

Ale już we wrześniu przednią szybę będzie można wyczyścić. Jak to zrobić, żeby jej nie uszkodzić? Nie polecamy skrobania, bo w ten sposób można porysować szybę, a nawet doprowadzić do jej pęknięcia.

Najlepiej zastosować metodę, która sprawdza się przy usuwaniu winiet z autostrad: użyć suszarki do włosów. Nalepkę trzeba dobrze podgrzać. Należy to zrobić dokładnie, kierując strumień gorącego powietrza na całą jej powierzchnię. Następnie trzeba ją delikatnie odkleić, zaczynając od któregoś z rogów.

Może się zdarzyć, że na szybie zostaną resztki kleju lub fragmenty naklejki. Wtedy należy je usunąć szmatką nasączoną benzyną ekstrakcyjną albo zmywaczem do paznokci.

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jerzy
Jerzy 18.08.2022, 15:40
W ich miejsce proponuję naklejki JBĆ PiS, już do nabycia na allegro. Rynek nie znosi próżni.
może...
może... 16.08.2022, 20:05
Mój syn zbiera naklejki
szroniarz
szroniarz 16.08.2022, 18:22
Z szyby to skrobałem tylko szron.

Pozostałe