Handel w niedzielę. Biedronka w końcu zabiera głos

  • 16.08.2022, 15:50
  • News4Media
Handel w niedzielę. Biedronka w końcu zabiera głos iStock
Koniec domysłów i spekulacji. Nareszcie poznaliśmy stanowisko Jeronimo Martins w sprawie otwarcia dyskontów Biedronka w niedziele.

Zaczęło się jeszcze w lipcu, kiedy pracownicy sieci Biedronka zaczęli głośno mówić, że trwają przygotowania do otwarcia sklepów w niedziele niehandlowe. A to – zaznaczmy – jest zakazane. W prawie istnieją jednak wyjątki od tej zasady, które z określonych powodów pozwalają sklepom handlować. Otwarte mogą być np. placówki medyczne czy czytelnie. I właśnie takimi sposobami miała posłużyć się Biedronka, omijając zakaz.

Potem pojawiła się informacja, że już na początku sierpnia sklepy tej sieci będą otwarte także w niedziele. Tak się jednak nie stało, ale o sprawie zaczęły także mówić działające w Jeronimo Martins (to właściciel sieci) związki zawodowe.

Oliwy do ognia dolały kolejne ruchy Biedronki. W sklepach miały powstać wypożyczalnie książek, dostępne dla klientów z kartami lojalnościowymi również w niedziele. W końcu Biedronka uruchomiła bibliotekę dziecięcą, w której – zgodnie z regulaminem – można wypożyczać książki w każdym dniu tygodnia.

Całe to zamieszanie jeszcze bardziej podkręcało to, że sieć milczała. Nie odpowiadała na pytania dziennikarzy. W końcu jednak przemówiła.

Jak wyjaśnia „Gazecie Wyborczej” Joanna Piwowarczyk, menedżerka ds. komunikacji korporacyjnej w sieci Biedronka, informacje o otwarciu sklepów w niedziele to tylko spekulacje. Podkreśliła, że nigdy nie było planu otwierania placówek w dni wolne.

A co z wypożyczalnią książek i regulaminem? Joanna Piwowarczyk zapewnia, że w zapisie o każdym dniu tygodnia chodzi o to, aby klienci mogli wypożyczyć książki też w niedziele, ale handlowe. Najbliższa wypada 28 sierpnia. Kolejne 11 i 18 grudnia.

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

stop spcjalizmowi
stop spcjalizmowi 16.08.2022, 17:38
Bzdurą są ograniczenia w handlu.
3mam kciuki
3mam kciuki 16.08.2022, 17:25
Niech utrą nosa tym pisowskim nieukom.

Pozostałe