Dźwig przy gryfińskim moście usuwa martwe ryby

  • 17.08.2022, 16:39
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Dźwig przy gryfińskim moście usuwa martwe ryby UMiG w Gryfinie
Trwa oczyszczanie rzeki z martwych ryb z terenu Elektrowni Dolna Odra, Ciepłego Kanału, okolic gryfińskiego nabrzeża, okolic Żabnicy i Mniszek. Niezwykle ważne jest usunięcie jak największej ilości śniętych ryb gromadzących się w zastawkach, w trzcinach, zakolach i zatoczkach. W akcję zaangażowane są służby na lądzie i w wodzie.

Strażacy wczoraj zabezpieczyli wszystkie śluzy prowadzące na teren Międzyodrza. Sprawdzono ich skuteczność, zastawki nie przepuszczają martwych ryb do kanałów. Międzyodrze jest zabezpieczone. Patrole monitorują jego stan do odwołania.

Na wniosek gminy Gryfino do miasta przyjechała grupa 71 kadetów ze szkół pożarniczych z Bydgoszczy i Warszawy oraz ośmiu żołnierzy z 5 Pułku Inżynieryjnego ze Szczecina. Podzieleni na grupy prowadzą działania na terenie gminy, mające na celu oczyścić jak największy obszar rzeki.
 
Od dzisiaj na gryfińskim slipie przy moście pracuje dźwig, usuwający martwe ryby zgromadzone przy zaporze.
 
Przypominamy, że nadal zakazane są kąpiele, połów ryb, używanie wody z rzeki do podlewania ogrodów, pojenia zwierząt. Przypadki naruszenia tych zakazów powinny być zgłaszane do straży miejskiej.
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (43)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

a
a 19.08.2022, 09:03
Dopiero kiedy ostatnia rzeka zostanie zatruta, a ostatnie drzewo uschnie ludzie pomyślą, że może trzeba było je szanować.
ryba
ryba 18.08.2022, 16:23
w dniu wczorajszym pani ministra Moskwa , laureatka wiedzy o wierze, przekazała, iz uzyskała informację, iz tylko ryby padają. No , cóż ślimak w ue to ryba, więc bóbr trafił rownież na tą listę. I pewno te bzdury by na Podkarpaciu przeszły, gdyby nagle dolnośląski ośrodek ochrony zwierząt nie powiadomi, iz codziennie trafiają tam ptaki, które niestety są nie do uratowania. Dodatkowo pani poinformowała, iż całe miasto jest zasypane odchodami ptasimi, które ewidentnie mają biegunkę.
No cóż- tytułem komentarza , PIS już powoli też ma ***zke.
ręce opadają
ręce opadają 19.08.2022, 08:12
I tacy ludzie jak niekompetentna Moskwa kierują ministerstwem.
ryba
ryba 18.08.2022, 16:18
a nasz Pinokio wpadł na genialny pomysł , aby we wrześniu zarybić odrę. Nie będę tego komentował, napisze co powiedział ichtiolog- "większej głupoty nie słyszałem".
Ręce opadają
Ręce opadają 18.08.2022, 09:47
Trucizna w Odrze zabiła 20 tysięcy małych jesiotrów gotowych do wypuszczenia na wolność. Gdyby polskie władze poinformowały na czas o skażeniu można było je przenieść i uratować.

Ciężka, kilkuletnia praca wielu ludzi poszła na marne
ja
ja 18.08.2022, 12:15
Powiedzieli tez jaka trucizna je zabiła?
ano tak
ano tak 18.08.2022, 22:52
Nie - od miesiąca nie wiedzą... pisie państwo z dykty...
Szok
Szok 18.08.2022, 09:42
Ogromne ilości słonej wody z flotacji rud i kopalni trafiły między 29 lipca a 10 sierpnia do Odry w Głogowie z zakładu kghm_
- Wody Polskie nie poprosiły o wstrzymanie zrzutu - dobijano Odrę dalej
Dykiel
Dykiel 18.08.2022, 08:22
Fikcja musi być prawdopodobna, aby stała się prawdą
Nick
Nick 17.08.2022, 21:04
Do odkrycia podejrzanych pojemników po oleju napędowym doszło 14 sierpnia na końcu polnej drogi, niedaleko brzegu Odry w Czelinie (woj. zachodniopomorskie). Na 25-litrowych pojemnikach znajdowały się etykiety *** *** ***
Sauron
Sauron 18.08.2022, 08:43
Czytałem w języku niemieckim było napisane a nie żadne gwiazdki
ryba
ryba 18.08.2022, 16:19
ty i niemiecki, nawet po polsku piszesz tylko to co ci partia przyśle.
cha cha
cha cha 18.08.2022, 00:05
pisowcom pali się grunt pod stołkami - to takie silne państwo tyle tygodni nie potrafi sprawdzić, co zatruło Odrę?
ryba
ryba 18.08.2022, 00:02
obok siedział kaczor z jojem i łapali okonie w odrze. Nikomu buty w Czelinie nie zginęły? Albo karma dla kota
ryba
ryba 17.08.2022, 20:24
Cieszę się, że coraz mniej obawiamy się tej rtęci, tej katastrofy ekologicznej. To jest dobre podejście, bo ona jest w odwrocie. Już teraz nie trzeba się jej bać. Trzeba pójść do rzeki tłumnie! Wszyscy , zwłaszcza seniorzy. nie obawiajmy się! Mateusz. premier
pamiętam
pamiętam 17.08.2022, 23:01
Niedawno premier tak mówił o covidzie i wyborach.
oczyszczenie
oczyszczenie 17.08.2022, 19:29
Małże padają, a nasze Kraby na Ukrainie mają się znakomicie
PGR  GARDNO  HA HA AH
PGR GARDNO HA HA AH 17.08.2022, 19:21
GDZIE SA MUCHY ONE TO ROZŁOŻĄ HA HA AH
PGR Rryfino.
PGR Rryfino. 18.08.2022, 05:52
W Umig
rozłożą i  ten  temat   a smród  wali aż pod  niebiosa  ha ah ah
rozłożą i ten temat a smród wali aż pod niebiosa ha ah ah 17.08.2022, 21:58
nie takie tematy muchy rozkaładały w puk i je zus gryfino ha ha ah
UB WIECZOREK
UB WIECZOREK 17.08.2022, 20:04
CO TAM MINUSUJESZ PAROBKU Z PEGEERU AH AHA H
nieudacznicy zatopili Odrę
nieudacznicy zatopili Odrę 17.08.2022, 19:21
Katastrofa ekologiczna na Odrze to najlepszy dowód na klęskę polityki personalnej PiS opartej na partyjnych układach i kumoterstwie. Większość kluczowych stanowisk w instytucjach, które nie potrafią sobie poradzić z katastrofą, obsadzona jest z klucza politycznego.
ryba
ryba 17.08.2022, 20:26
Laureatka myśli o wierze super sobie daje radę. Razem ze swoim mężem bo szefa mu zdymisjonowali. A kasiorka dla nieudaczników sobie leci- w milionach, bo trzeba opłacić następne wybory i też pijaczkom spod sklepu zapłacić za głosy
podejrzewam
podejrzewam 17.08.2022, 19:19
Słoma w butach tercetowi gnije i tak śmierdzi.
Hihihihi
Hihihihi 17.08.2022, 18:51
Świetne komentarze, przy tym upale aż mi się humor poprawił. Ciekawe swoją drogą, co Niemcy *** *** ***
rechot
rechot 17.08.2022, 20:54
a ile ich napisałeś?
Hle hle hle
Hle hle hle 17.08.2022, 18:31
Wdzięcznym obiektem do krytyki jest oczywiście Polska i jej konserwatywny rząd. Oczywiście instytucje unijne nie podskoczą Niemcom czy Francuzom, no ale kraje wschodniej Europy można upokarzać i szantażować. Przykładem jest krajowy plan odbudowy, którego brak akceptacji przez KE jest ordynarnym szantażem. To nie ma nic wspólnego z prawem czy traktatami. Unijny urzędnik, bez mandatu demokratycznego, informuje, że Polska nie dostanie pieniędzy, jeśli czegoś nie zrobi. To niebywałe osra c ich hle hle hle
ryba
ryba 17.08.2022, 20:26
co ty? wlazłeś do tej rzeki?
Hihihi
Hihihi 17.08.2022, 18:23
Niemiecki dziennik tłumaczy działania Komisji Europejskiej? "Polska silna jak nigdy. To stanowi wyzwanie dla Brukseli"
Rozwój gospodarki, rosnąca w siłę armia i zdecydowane stanowisko po ataku Rosji na Ukrainę - zdaniem niemieckiej prasy, to atuty Polski, które powinny stawiać ją na poziomie równym Francji i Niemcom w Unii Europejskiej. Dziennikarze gazety stwierdzają jednak, że Komisja Europejska nie wie, jaką rolę powinien odegrać nasz kraj, ponieważ... Trybunał Konstytucyjny uznał wyższość prawa polskiego nad unijnym.
ryba
ryba 17.08.2022, 20:27
śmierdzisz jak ta rzeka tylko od 7 lat
cuchnie
cuchnie 17.08.2022, 18:22
A smród się niesie po mieście!
umig
umig 17.08.2022, 18:47
Lewe interesy tak śmierdzą.
co
co 17.08.2022, 18:10
Może tercet też zapakują i wywiozą?
Jerzy
Jerzy 17.08.2022, 22:57
Dopiero z rok, to następny krok. Trio jeszcze pomęczy, wyborców nie zmęczy. Do jesiennego sądu, dokonają osądu. Na nowych czas liczyć, bieżących rozliczyć. Maznąć iksa, starych w dupiksa. Z wielkim wykopem i wysokim lotem.
Hihihi
Hihihi 17.08.2022, 17:57
Ryby zaczynają padać w Berlinie. Od razu może wyjaśnię wielbicielom rtęci, że Berlin leży w zlewni Łaby, a nie Odry
rechot
rechot 17.08.2022, 20:53
Zobacz - dzisiaj zaczynają padać a służby niemieckie już działają. A pisowskie paździerzowe państwo nie reagowało przez kilka tygodni...
Hlenhleh ke
Hlenhleh ke 17.08.2022, 17:25
Uwaga z Berlina wypływają ryby do góry nogami hle hle hle
Pinokio
Pinokio 17.08.2022, 16:49
Wg PiS, odra nie jest zatruta. Tak mówią w tvp
Ala
Ala 17.08.2022, 23:07
Ryby się same utopiły w wodzie woda jest nie zatruta tzn
Można się kąpać ? Bo już się pogubiłam.
Nick
Nick 17.08.2022, 18:46
Dzisiaj w radiu Szczecin mówili to samo ,więc ubecki ubeku japa
oj
oj 17.08.2022, 19:30
Ubeckie ubeki w radiu?
jaki nick taki....
jaki nick taki.... 17.08.2022, 20:51
polska język trudna język - praca trolla niewdzięczna...
ryba