Sawaryn chce nałożyć na mieszkańców maksymalne stawki podatkowe

  • 18.09.2022, 20:30
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Sawaryn chce nałożyć na mieszkańców maksymalne stawki podatkowe
Podatki proponowane są do maksymalnej stawki lub prawie maksymalnej. Mieczysław Sawaryn, burmistrz Gryfina przygotował na sesję projekt uchwały w sprawie określenia stawek podatku od nieruchomości na terenie miasta i gminy Gryfino.

-Zaproponowany wzrost stawek podatku od nieruchomości ma na celu zwiększenie dochodów bieżących budżetu gminy o ok. 3,9 mln zł - napisał w uzasadnieniu do uchwały burmistrz Mieczysław Sawaryn.

Gdyby radni przyjęli projekt burmistrza, uderzy to po kieszeni niemal każdego mieszkańca płacącego podatek. Sprawa dotyczy podatku od nieruchomości.

Jak będzie, o tym zadecyduje się na sesji Rady Miejskiej w Gryfinie, która zaplanowana jest na 19 września 2022 r. 

Proponowane przez burmistrza stawki podatków w fotogalerii. 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (44)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

łupią podatkami
łupią podatkami 24.09.2022, 23:30
Bogaci uciskają biednych. Jak dawniej.
Mietek
Mietek 23.09.2022, 16:22
Zielono mi! Hopsum dyrdum
anty leń
anty leń 22.09.2022, 11:16
Ludzie, opanujcie się życie to nie bajka, za swoje złe decyzje przy urnie, trzeba niestety płacić.
WYBORY TO KABA  RET
WYBORY TO KABA RET 22.09.2022, 11:43
ŻEBY WYBORY MOGŁY COŚ ZMIENIĆ BYŁY BY ZAKAZANE HA HA AHA NIE WAŻNE KTO GŁOSUJE WAŻNE KTO LICZY GŁOSY
do burmistrza apel
do burmistrza apel 20.09.2022, 21:36
Niby co ty burmistrzu Gryfina zrobiłeś w związku z wyższymi cenami energii? Może jeździsz do pracy rowerem albo chodzisz piechotą i w sprawach służbowych i prywatnych tak samo. A czy wszystkie miasta w tym Gryfino muszą się świecić w nocy jak choinki? A na wsiach ciemno, tylko psy w nocy ujadają i ludzie żyją. Weź się chłopie ogarnij i rusz łepetyną.
paliwko
paliwko 21.09.2022, 13:25
W związku z tym podobno częściej jeździ na delegacje i w ten sposób oszczędza.
wdzięczna mieszkanka
wdzięczna mieszkanka 19.09.2022, 16:12
Dziękujemy radnym opozycji że uratowali nasza kieszeń i tak już nadwyrężoną.
mieszkanka
mieszkanka 19.09.2022, 15:56
Panie i panowie Radni! Uważajcie co uchwalacie bo to ma wpływ praktycznie na każdego mieszkańca.
UB WIECZOREK
UB WIECZOREK 22.09.2022, 12:56
NIE MAMY WPŁYWU BO OFICER PROWADZĄCY DAJE WYTYCZNE I PISZE KONSPEKT HA AHA H A TW JU DEK KLEPIE DALEJ DLA TERCETU HA AHA H TROCHE WYSMARZYLI TEZ TYCH GNIOTÓW NA GARNCARSKIEJ 5 W SZCZECINIE TW KUDUK ŁOCIEC MARCINKA HA AH AH
kierowca bombowca
kierowca bombowca 19.09.2022, 15:55
To tylko nieruchomości! A podatki od środków transportu to dopiero będzie szok!
przytomna propozycja i ściana
przytomna propozycja i ściana 19.09.2022, 15:31
Radna Pieczyńska przytomnie zaproponowała to co na komisji, czyli, że nie poprze podwyżek dopóki burmistrz nie przygotuje planu oszczędności.

Co ciekawe wiceburmistrz Miler miał się zobowiązać, że takowy plan przedstawi. I co?
malibu
malibu 19.09.2022, 15:19
Radny miał rację nie można być gorszym od Janosika, który zabierał bogatym i dawał biednym i łupić wszystkich.
Głos ludu
Głos ludu 19.09.2022, 17:34
U nas Jonasik. Więc nie złupił :-)
sołtys
sołtys 19.09.2022, 15:35
Malibu trzeba dodać, że to uwaga radnego Saneckiego.
Mariola
Mariola 19.09.2022, 15:12
Buńczuczny Miler do odwołania! Jak ten ordynus zachowuje się w stosunku do radnych?
W mojej opinii..
W mojej opinii.. 21.09.2022, 15:38
To człowiek prosty, prymitywny. No ale coż, jak takt i kulturę wynosi się z domu. A ich znamy.
Jan
Jan 19.09.2022, 15:05
I tak juz drogo a jeszcze chca podwyzszac Skandal
celnie panie radny
celnie panie radny 19.09.2022, 14:59
Radny P. Romanicz przypomniał burmistrzowi M. Sawarynowi jak ten się w sierpniu umawiał z przewodniczącymi klubów. Wtedy zwrócono uwagę burmistrzowi, że ma oszczędzać. A takie rozwiązanie jak przedstawia M Sawaryn to zwykłe "wyciąganie pieniędzy od podatników". 
łowca nepotyzmu
łowca nepotyzmu 19.09.2022, 14:55
Kasprzyk, może opowiedz o swoich interesach to wtedy będziemy wiedzieli skąd twoja wazelina.
Brawo Panie Rafale Guga!
Brawo Panie Rafale Guga! 19.09.2022, 14:49
Pan przewodniczący Rafał Guga dał wreszcie popalić burmistrzowi. Tak trzymać! Brawo!
Skoro burmistrz chce podwyższać nam podatki niech zacznie od siebie i zacznie oszczędności. Dobrze pan Guga wypomniał burmistrzom wypłacanie wysokich nagród i zatrudnianie na nowo utworzonych stanowiskach.
szukam odważnego
szukam odważnego 19.09.2022, 14:39
Kto wreszcie odważny powie aby zlikwidować niepotrzebną Straż Miejską w Gryfinie.
popieram
popieram 19.09.2022, 14:31
Zarządzenie oszczędności, a nie krojenie rannych podatników - ten apel radnego Marka mi sie bardzo podoba.
cóż
cóż 19.09.2022, 14:36
Łupienie podatników to najprostszy sposób bo nie trzeba oszczędzać.
obserwator
obserwator 19.09.2022, 14:30
Widzę radny Sanecki dziś w formie na sesji. Przygotowany merytorycznie chłoszcze leniwy tercet co chwila i udowadnia im niekomptencję czy zachłanność jak w przypadku podwyżki podatków.
glazar
glazar 19.09.2022, 14:37
Burmistrz Sawaryn dał dziś wiele pam, widac, że jest wybitnie nieprzygotowany.
Głos ludu
Głos ludu 19.09.2022, 14:26
Romanicz i Sanecku słusznie, gdzie oszczędności?!!!
uważny
uważny 19.09.2022, 14:38
Radna Pieczyńska też wytknęła Sawarynowi brak oszczędności.
jeden z rozsądnych
jeden z rozsądnych 19.09.2022, 14:48
To każdy rozsądny człowiek widzi gołym okiem jakie marnotrawstwo tercetu jest uprawiane.
i na saturna
i na saturna 19.09.2022, 10:41
z gryfina tu jest Polin hehehehehe w wasze dzieci ahahahahahhaa
rebe
rebe 19.09.2022, 07:22
To jest gospodarz pełną gębą...... tylko !
fakt
fakt 19.09.2022, 14:39
Gryfino nie ma o d8 lat gospodarza.

Pozostałe