Zwłoki w rzece. Makabra podczas kajakowego sprzątania

  • 19.09.2022, 14:00
  • News4media
Zwłoki w rzece. Makabra podczas kajakowego sprzątania Posprzątajmy Lublin Facebook
Kajakarze postanowili posprzątać niedużą rzekę. W trakcie natknęli się na ludzkie zwłoki. Teraz sprawą zajmują się policja i prokuratura.

To miał być przyjemny spływ i przy okazji posprzątanie płynącej przez Lublin rzeki Bystrzycy. To nie jest potężna rzeka, ale na tyle duża, że swobodnie można nią płynąć kajakiem. Takie wycieczki utrudniają jednak zanurzone w wodzie gałęzie i śmieci.

Z okazji Dnia Sprzątania Świata grupa mieszkańców postanowiła zająć się rzeką.

– Dziękuje wszystkim, którzy wybrali się na dzisiejszą akcję porządkową. Zebraliśmy dużo, bo aż 47 worków. Zostawiliśmy odpady w kilku miejscach do późniejszego odbioru przez śmieciarkę. Pomimo obfitych zbiorów zostało tam jeszcze dużo do zrobienia. Po akcji na uczestników czekało grillowe zakończenie sezonu nad Zalewem Zemborzyckim – zakomunikował na finał weekendowej akcji organizator Mateusz Piekarski.

I dodał: – Podczas dzisiejszego wydarzenia niestety znaleźliśmy również ludzkie zwłoki.

Tak kajakarze natknęli się w wodzie na ciało. Jeden z uczestników akcji zauważył wystającego z wody gumowca. Chwycił but, żeby wrzucić go do worka na śmieci. Nie był to jednak sam but, ale noga, a za nią całe ciało.

– Na miejsce natychmiast pojechali policjanci – relacjonuje młodszy aspirant Kamil Karbowniczek z miejscowej policji. – Śledczy pod nadzorem prokuratora przeprowadzili oględziny zwłok oraz miejsca ich ujawnienia. Z uwagi na to, że przy denacie nie było żadnych dokumentów nie można było ustalić personaliów mężczyzny – dodaje.

Teraz zostanie przeprowadzona sekcja zwłok, żeby ustalić przyczynę śmierci mężczyzny. Policja i prokuratura mają też ustalić, kto to był.

News4media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Też rzeka
Też rzeka 20.09.2022, 15:43
I jest to najistotniejsza żewiadomość dla mieszkańców Gryfina.
Tumanowicz
Tumanowicz 19.09.2022, 17:19
To na pewno ten gryfiński zodiak co sprzątnął dziadka pod Szanghajem dresa na kortach tenisowych jakiegoś chłopaka który potem pod Dino w kawałkach się walał w worku na śmieci firmy Jana sebe kukurydzę i tych grzybiarzy
PiS ma się czego obawiać
PiS ma się czego obawiać 19.09.2022, 16:04
Prezes Najwyższej Izby Kontroli Marian Banaś po raz pierwszy oficjalnie zapowiada kontrolę działań państwa w związku z kryzysem ekologicznym na Odrze. Według informacji Wirtualnej Polski NIK już prowadzi "intensywne prace analityczne" w tym zakresie. Dotarliśmy do pisma Banasia w tej sprawie.
vdsdv
vdsdv 19.09.2022, 16:20
wiele osób chyba ma coś na sumieniu, albo mają dopiero zamiar łamać prawo i szykują sobie zaplecze bezkarności, bo walczą o te sądy jak o życie. Praworządność po polsku? Podsłuchy, manipulacje, inwigilacje, pomówienia, oskarżenia, haki, nagonki, ośmieszanie, wykpiwanie, zastraszanie, niedługo przesłuchania… Tak działa elita polityczna i władza!
W polityce niby walka na idee i programy ale chodzi głównie o dobranie się do władzy („jak będziemy rządzić, to nas nie wsadzą i nam nic nie zabiorą, bo to my będziemy karać, wsadzać i zabierać”) i publicznej kasy („będzie czym dzielić między siebie”). Często w brudny sposób. W polityce (u władzy) marnotrawstwo, rozrzutność, przywłaszczanie są normą. Diety w sejmie, senacie lub parlamencie europejskim, subwencje dla partii, zmiany stanowisk i odprawy, posady w urzędach i spółkach państwowych, nagrody, odprawy, służbowe wyjazdy, samochody i mieszkania itd. Zmiana rządu nam nie pomoże. Przeczytajcie ksiazke pt. Emerytura nie jest Ci potzerbna zobaczycie jak można zbudować majątek w Polsce i bezpieczeństwo finansowe
cóż
cóż 19.09.2022, 15:11
I później rodzina szuka bo zaginął...

Pozostałe