Podwyżki podatku od nieruchomości nie będzie. Mieszkańcy nie zapłacą więcej dzięki 10 radnym

  • 19.09.2022, 16:10
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podwyżki podatku od nieruchomości nie będzie. Mieszkańcy nie zapłacą więcej…
Burmistrz Gryfina Mieczysław Sawaryn przedłożył na dzisiejszą sesję Rady Miejskiej projekt uchwały zakładający stosunkowo duże podwyżki podatku od nieruchomości. Część radnych popierających burmistrza, m.in. Elżbieta Kasprzyk zachęcali do poparcia wyższych stawek. Jednak dziesięcioro radnych opozycyjnych zaprotestowało przeciwko takiemu obciążaniu finansowemu mieszkańców gminy.

Pomimo argumentacji Mieczysława Sawaryna, Tomasza Milera i Pawła Nikitińskiego w sprawie zatwierdzenia podwyżek podatku od nieruchomości. projekt złożony na sesję przez władze Gryfina, nie uzyskał akceptacji radnych opozycyjnych, stanowiących większość w Radzie Miejskiej.

W dzisiejszym (19 września 2022 r.) głosowaniu wzięło udział 19 radnych, a 10 z nich było przeciwko podwyżkom stawek podatku.

Oto radni, którzy zagłosowali przeciwko takiemu obciążaniu finansowemu mieszkańców gminy: Rafał Guga, Wanda Hołub, Robert Jonasik, Jerzy Piasecki, Magdalena Pieczyńska, Maciej Puzik, Andrzej Urbański, Jolanta Witowska, Piotr Romanicz, Marek Sanecki.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (61)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Nie widać gospodarzy.
Nie widać gospodarzy. 23.09.2022, 11:22
Byłbym za podniesieniem podatku. Ale dlaczego mam płacić więcej skoro w mojej okolicy od 15 lat nic się nie robi. Brak poprawy infrastruktury drogowej, brak linii gazowych, brak oczyszczania cieków wodnych. Brak transportu zbiorowego. Itd. Itd.
pompon
pompon 22.09.2022, 10:01
Uważam, że wybory powinny być jawne tzn. chcę wiedzieć, któremu sąsiadowi mam podziękować, za to co dzieje się teraz w Gminie. A najlepiej to by było nasze rachunki przerzucić na tych, którzy tak fatalnie głosują z roku na rok za podwyżką podatków. A do tego likwidacja autobusów aby ludzie nie mieli czym dojeżdżać do pracy.
sawaeyniarz
sawaeyniarz 21.09.2022, 12:59
Kłamał tak bardzo, że nazwanie go moralnym degeneratem nie będzie przesadą
kłamstwo wytknięte
kłamstwo wytknięte 21.09.2022, 13:28
Co masz na myśli? Czy to że powiedział że system się załamie? Przecież radny Sanecki pouczył go że gdy nie uchwala to będzie obowiązywała stara uchwała.
heheheheeh
heheheheeh 20.09.2022, 11:42
Mafia rządzi, mafia radzi, mafia nigdy cię nie zdradzi?!
poinformowany
poinformowany 20.09.2022, 09:51
Sawaryn jeszcze będzie próbował ale na razie nikt z radnych nie chce być zdrajcą
Gryfinianin
Gryfinianin 20.09.2022, 16:41
Już tzw zdrajcy juz są w radzie miasta .Darmo soltys ziemniaki do urzędu nie przywozi .
Urzędnik
Urzędnik 21.09.2022, 10:03
Był z buraczkami.
sok
sok 21.09.2022, 10:44
Ziemniaki dla buraka?
działka
działka 20.09.2022, 17:51
Jaki sołtys? Sugerujesz trasakcję handlową
piosenka: teraz jest wojna
piosenka: teraz jest wojna 20.09.2022, 18:31
Handel wymienny w urzędzie?
Mietek Pis
Mietek Pis 20.09.2022, 09:32
A autobusami se nie pojeździcie heheheheeh.
Jaki pan taki kram.
Jaki pan taki kram. 20.09.2022, 09:02
Bo niektórzy radni myślą, że ludzie to idioci i nie widzą ich niemej, miernej służalczej postawy wobec burmistrza za ciepłe posadki.
Gdzie twoje pro publico bono i całej zgrai
Gdzie twoje pro publico bono i całej zgrai 20.09.2022, 07:49
Ale o co ci chodzi ? Spytał Cappo ditutti capi - capa z Gardna.
-Nawet ja nie wytrzymuję. Ale 30 srebrników wydał jak dął w odbyt prywaciarzy.
Gdzie teraz wazeliniarzu
Gdzie teraz wazeliniarzu 20.09.2022, 00:06
Jeden radny z sewerynowego gis miał dosyć. Nawet on. Chyba ze złej opinii jaką nabył w Gardnie i zbliżających się wyborów wystąpił dzisiaj z patologicznego gis. A ja spytam . Coś wazeliniarzu zrobił dla Gardna???! Ano zlikwidowaliśmy autobusy i podnieśliśmy ceny, podnosiłem podatki i opłaty, kiwałem was jak burniszcz chciał.
Szwejk
Szwejk 20.09.2022, 08:18
To nie rezygnacja. Nowa rola konia trojanskiego niebawem już nabiera kształtów.
Sprzedał nas i
Sprzedał nas i 20.09.2022, 07:48
I zabiłem myśl Felera o świetlicy.
Sąsiad
Sąsiad 20.09.2022, 07:35
Wazelina z Gardna szuka miejsca wygodnego jest to pisowska menda.
Lud pamięta
Lud pamięta 20.09.2022, 07:33
Seweryn wykiwał go jak słynnego Braka z Gardna. A on nawet działki jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki dilerom i innym odralniał a najpierw miasto powiększył.
Szwejk
Szwejk 20.09.2022, 09:53
Tu nikt nikogo nie wykiwał. Gra toczy się dalej. Szachownica ta sama. Kolory pionów te same. Tyle, że w normalnej grze w szachy zwykłe pionki nie mogą się poruszać w przeciwnym kierunku. A tutaj tak.
Bug
Bug 26.09.2022, 21:57
Kijem Odry nie zawrócą
ruchomość
ruchomość 19.09.2022, 23:15
Oczywiście że tym bohaterom chodzi przede wszystkim o interes wyborców, a nie ich własny. Że, tak zapytam, ilu z tych radnych mieszka w blokach ?
Za chwilę mieszkańcy dostaną podwyżkę za wodę, wywóz śmieci, bo gmina musi mieć jakiś dochód, z czego diety radnym wypłacą ?
Dodatek specjalny
Dodatek specjalny 20.09.2022, 08:22
A w tle dyskusji słychac było, że ktoś domaga się podwyżki, bo ciężko pracuje dla gminy. Oj jak ciężko. I nie chodzilo o diety radnych.
podżegacz
podżegacz 19.09.2022, 23:23
Panie Nikitiński niech się pan o diety radnych nie martwi,
Lop
Lop 19.09.2022, 20:05
Juz od przyszłego roku, choć dopiero na jesień
bedziedziemy mogli oczyszczec panstwo z pisu. Sawaryniarze to nedzarze okradzeni przez polityke pisu. Niestety stolki w urzedach czy PGE kneblujwe niektórym usta. Zastanawie mnie hipokryzja Romanicza.
Głos ludu
Głos ludu 19.09.2022, 22:11
Dzięki głosom również 3 radnych PiS nie ma podwyżek podatków. Dwóch głosujących za, to tak naprawdę GIS. Ktoś tu czegoś nie łapie.
P.S. Wielkie pozdrowienia dla wszystkich radnych którzy odrzucili dzisiaj podwyżki.
ZGR
ZGR 19.09.2022, 19:41
Brawo.Wont z Schwerynem i jego pachołek Adamsrakiem wepchnięty na stołek po znajomosci tatusia komendanta z byłym adwokacina
Mieszkaniec
Mieszkaniec 20.09.2022, 07:38
Adamiak porządny człowiek. Pozdrawiam.
Ub wieczorek
Ub wieczorek 19.09.2022, 19:27
Seria mordów w Gryfinie. Czy to seryjny morderca. Niestety nie ma monitoringu i jest jak w Czeskim filmie - NIKT NIC NIE WIE. Podobno seryjny narkoman zabija seryjnie w mieszkaniach a teraz na ulicach owego osobnika zwą pedalskim włamywaczem
Knagulec
Knagulec 19.09.2022, 18:54
Taczki czekają będą pełne dzbanów
Baron
Baron 19.09.2022, 18:35
Nic mi nie zrobią chociaż przećpałem hajs z funduszu alimentacyjnego na alimenty żeby spłacić dług alimentacyjny
Knagulec
Knagulec 19.09.2022, 20:30
Xaraz cie Zbychu Ziobro zawinie do puchy
proszę zapamiętać
proszę zapamiętać 19.09.2022, 17:47
Panie Swaryn, pycha zawsze idzie przed upadkiem...
Knagulec
Knagulec 19.09.2022, 18:54
Na taczke
braki
braki 19.09.2022, 17:22
A gdzie na głównym zdjęciu dwaj główni bohaterowie dzisiejszej sesji - Marek Sanecki i Rafał Guga?
brawo
brawo 19.09.2022, 17:33
Dzisiaj jest 10 bohaterów:
Piotr Romanicz,
Rafał Guga,
,Robert Jonasik,
Jerzy Piasecki,
Magdalena Pieczyńska,
Maciej Puzik,
Andrzej Urbański,
Jolanta Witowska,
Marek Sanecki
Wanda Hołub
i oczywiscie Rafał Guga.
anty ałek
anty ałek 19.09.2022, 17:20
Sitwa się zbiera będą chcieli coś ukraść

tkm