Nastolatek wpadł na hazardzie

  • 20.09.2022, 00:40
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Nastolatek wpadł na hazardzie
W nielegalnym punkcie hazardowym przebywał m.in. nastolatek. Został złapany na gorącym uczynku. Funkcjonariusze zabezpieczyli komputery i automaty do gier oraz gotówkę.

Zachodniopomorska Krajowa Administracja Skarbowa chwali się zlikwidowaniem kolejnego nielegalnego punktu hazardowego. Oto jak akcja opisywana jest przez KAS:

Nieoznakowany lokal, w centrum Goleniowa nie posiadał monitoringu na zewnątrz. Tym razem na wezwanie funkcjonariuszy do otwarcia zamkniętych drzwi polecenie wykonano.

Wewnątrz pomieszczenia zastaliśmy pięć osób (2 obywateli Polski i 3 obywateli Ukrainy). Jedna z tych osób (obywatel Ukrainy) to nieletni chłopiec, dziecko osoby prowadzącej ten nielegalny punkt hazardowy. Funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego sprawdzili czy osoby znajdujące się w lokalu posiadają niebezpieczne i zabezpieczyli lokal. Współpracujący z nami policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie sprawdzili zastane wewnątrz osoby w bazach osób poszukiwanych.

W przeszukanym lokalu zabezpieczyliśmy pięć komputerów, pięć dodatkowych monitorów na których oferowano nielegalne gry hazardowe, trzy klasyczne automaty do gier. Dla celów dowodowych zatrzymaliśmy również router oraz dwa telefony komórkowe. W lokalu znaleziono również gotówkę w kwocie 2142 zł, która została zabezpieczona na poczet należnych kar.

Urządzanie i prowadzenie gier hazardowych bez zezwolenia lub koncesji jest przestępstwem, za które grozi jej teraz wysoka kara finansowa, kara pozbawienia wolności albo obie kary łącznie. Maksymalna kara finansowa może wynosić nawet 28.890.040 zł.

Przypominamy, że odpowiedzialności podlega zarówno urządzanie nielegalnych gier hazardowych (też w Internecie), jak i udział w takich grach. Uczestniczenie w nielegalnej grze hazardowej stanowi, zgodnie Kodeksem karnym skarbowym, przestępstwo skarbowe zagrożone karą grzywny od 11.120 zł do 4.4780.000 zł.

Hazard jest szczególnie niebezpieczny dla młodych ludzi ponieważ są bardziej podatne na uzależnienie od hazardu. Dlatego miejsca, w których urządzane są gry hazardowe nie są przeznaczone dla niepełnoletnich osób. Uzależnienie takie jest chorobą, której skutki dotykają nie tylko graczy, ale także ich rodziny i najbliższych.

Aby uświadamiać młodych ludzi o konsekwencjach nielegalnego hazardu, uzależnieniu od niego, do młodzieży klas 7 i 8 szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych kierujemy akcję edukacyjną „Hazard? Nie daj się wciągnąć! Pracownicy i funkcjonariusze KAS bezpłatnie przeprowadzą lekcje we wszystkich szkołach, które zgłoszą taka chęć. Więcej informacji na stronie

https://www.gov.pl/web/kas/hazard-nie-daj-sie-wciagnac

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

antonówka
antonówka 20.09.2022, 12:49
A gdzie jego rodzice byli? Nie czasami w jaskini hazardu
Hihi
Hihi 20.09.2022, 14:21
Na 11 listopada grają się nie kryją nosy albinosy
nie zdziwiony
nie zdziwiony 20.09.2022, 09:20
Uzależnienie zaczyna się od smartfona.
smutne
smutne 20.09.2022, 01:13
Młody a już uzależniony.

Pozostałe