Ponad 90 procent Polaków obawia się podwyżek cen prądu [SONDAŻ]

  • 20.09.2022, 12:30
  • News4Media
Ponad 90 procent Polaków obawia się podwyżek cen prądu [SONDAŻ] iStock
Rekordowa inflacja już czyści nasze konta i portfele. A najgorsze dopiero przed nami. Niemal wszyscy boimy się nadchodzących podwyżek cen prądu.

Im bliżej do zimy, tym bardziej Polacy martwią się o swoje portfele. Nadchodzące – kolejne – podwyżki cen prądu przyprawiają o dreszcze wielu z nas, bo coraz krótszy dzień utrudnia oszczędzanie. Szczególnie jednak we znaki drożyzna energetyczna da się osobom, które prądem nie tylko oświetlają, ale również ogrzewają domy i używają go do gotowania.

Boją się prawie wszyscy

Sondaż Instytutu Badań Pollster dla Super Expressu pokazuje, że obawy Polaków są spore.

Na pytanie, czy obawiają się dalszego wzrostu cen nośników energii, aż 59 proc. respondentów odpowiedziało „zdecydowanie tak”, a kolejnych 34 proc. z nich wskazało odpowiedź „raczej tak”.

Oznacza to, że ponad 90 proc. pytanych z niepokojem patrzy w najbliższą przyszłość. Co ciekawe, odsetek osób „raczej nieobawiających się podwyżek” to zaledwie 3 proc., przy czym nikt nie zaznaczył odpowiedzi „zdecydowanie nie”. Pozostałe 4 proc. to uczestnicy badania, którzy nie mają sprecyzowanego zdania w tej kwestii.

Nie jesteśmy zadowoleni z działań rządu

W drugiej części badania Polacy mogli ocenić również działania rządu, które mają zapobiegać skutkom kryzysu energetycznego. Opinie respondentów są podzielone, choć w przeważającej części negatywne.

Odpowiedź „bardzo źle” wskazało 27 proc. pytanych, a „raczej źle” 25 proc.

Z kolei „raczej dobrze” decyzje rządu ocenia 16 proc. uczestników sondażu. „Bardzo dobrze” to odpowiedź wskazana przez zaledwie 6 proc. respondentów. Pozostałych 8 proc. ankietowanych nie miało zdania na ten temat.  

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (22)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Władek
Władek 23.09.2022, 15:46
Naprawdę jest czego!
Justyna
Justyna 23.09.2022, 00:56
Niestety to dopiero początek kłopotów.
nieJa
nieJa 22.09.2022, 18:28
czy ktoś wziął do ręki rachunek za prąd.za czystą energię płaci sie mniej niz 50%.w dodatku cena leci w górę.Ech te stabilne czasy PRLu?!
kraj absurdów
kraj absurdów 22.09.2022, 09:42
Rocznie zużywamy 2,8 tys. kWh. Mniej się już po prostu nie da. Wyliczyłem, że sama płyta indukcyjna to jakieś 1,2 tys. kWh rocznie. Jak mamy się zmieścić w proponowanym przez rząd limicie? Nie gotować i jadać na mieście? Podwyżek realnie brak, brak też nadziei. Żyjemy w kraju absurdów - pisze rodzina z Krosna Odrzańskiego w liście do redakcji money.pl. Inna nasza czytelniczka z kolei nie owija w bawełnę: "Takie podejście rządu jest jak naplucie mi w twarz". Eksperci przekonują, że zaproponowane limity są zbyt małe, aby nawet przy oszczędnym zużyciu energii załapać się na zamrożenie cen.
Laik
Laik 21.09.2022, 18:41
Ostrzyłem sobie "zęby" na ostry komentarz odnośnie opłat za prace warsztatowe a pan Eugeniusz sprawę wyjaśnił z właścicielem warsztatu. Wkradł się nie zamierzony błąd pomylono samochody i panu Eugeniuszowi dopisano prace wykonane przy innym pojeździe. Błąd zauważono w warsztacie podczas weryfikacji prac. No i dobrze, że to wszystko "pokojowo" zakończono. Nie mniej jednak dokładnie przyjrzę się całemu cyklowi zlecenia i wykonania prac. Efekty "dociekań" i ustaleń przedstawię w późniejszym terminie.
stłuczka
stłuczka 21.09.2022, 20:02
Gdzie ten warsztat gdzie dopisują i odpisuja?
do potęgi
do potęgi 21.09.2022, 00:37
Bo te wysokie ceny nakładają się na inne.
Onneke
Onneke 20.09.2022, 21:39
Chwila chwila a kto zablokował budowę wiatraków w 2016 ( Ustawa 10h ) , nie czasem PIS? Inwestorzy mówią że za te 6 lat mogło powstać w Polsce dodatkowe 6 do 7 GW energii!!! Dla porównania największa Elektrownia w Polsce elektrownia Bełchatów produkuje do 5.5 GW.
Polpool
Polpool 20.09.2022, 21:28
Elektrownie w Polsce pracują praktycznie w całości na lokalnych surowcach. Węglu brunatnym, kamiennym, hydro i wiatrakach. Udział gazu I importowanego węgla to margines. Dlaczego więc prąd tak kocno zdrożał? Kto zarabia tak horrendalne pieniądze na nas i nakręca inflację?
Lop
Lop 20.09.2022, 19:28
Jak to jest, że w Polsce wytwarzamy prąd z surowców polskich kopalni i polskich elektrowniach a ceny mamy europejskiej elektrowni na rosyjskim gazie. Rząd okrada nas na kazym kroku.
Bodzio
Bodzio 20.09.2022, 19:01
Schroeder z Merkel narobili ale co się spodziewać od tych co spowodowali 1 2 i 3 wojnę na swiecie
Eh bodzio
Eh bodzio 20.09.2022, 21:21
To twój pinokio jako pierwszy zablokował pociagi pelne zakontraktowanym węglen z rosji i latał po europie niczym ambasador ukrainy. Teraz ludzie mają efekty jego głupoty
Laik
Laik 20.09.2022, 15:38
Nie tylko ceny prądu w górę. Mam komentarz pana Eugeniusza do kwoty jaką zapłacił w jednym z gryfińskich warsztatów samochodowych. Jutro ma spotkanie w Urzędzie Skarbowym, a później na Policji. Będzie się działo, oj będzie. Wiem, że pan Eugeniusz długie lata przepracował jako St. Inspektor Kontroli Wewnętrznej dużej firmy transportowej. Wie co robi. Na pewno ma dowody na nieprawidłowości. O finale sprawy powiadomię.
xxx
xxx 20.09.2022, 15:18
Kołtuny z Borzymia palą pieniędzmi i mają to w dupi..
LUCYFE  RA  HA AH AH
LUCYFE RA HA AH AH 20.09.2022, 19:50
JUŻ NIE DŁUGO HA HA AH *** ICH POD NIEBIOSA HA AH AH RAZEM Z WIECZORKAMI I KRAKOWIAKAMI HA HA AH https***
Botox Red
Botox Red 20.09.2022, 14:04
Ciekawe kogo w ramach pomocy energetycznej przytuli z dojnej umig?
Zdzislaw Dyrman zasadniczo
Zdzislaw Dyrman zasadniczo 20.09.2022, 13:55
Nie będę komentował dopóki Napoleon od atomu się nie wypowie zasadniczo
Mączna
Mączna 20.09.2022, 18:36
Napoleon został zdegradowany.
pisKLAM
pisKLAM 20.09.2022, 13:26
Panstwowe spółki energetyczno-paliwowe jak PGE PGNiG ORLEN zarobiły rok do roku o 100% WIĘCEJ!. Elektrociepłownie w 95% korzystaja z polskiego węgla brunatnego i kamiennego!!! Skoro grzejemy się i produkujemy prąd z polskiego węgla to skąd te podwyżki?? LUDZIE OGARNIJCIE SIĘ BO TO JEST ZWYKŁE KUPOWANIE GŁOSÓW EMERYTÓW W BLOKACH TĄ DANINĄ 2TYŚ KWH. KUPUJĄ TO KOSZTEM RESZTY TAK JAK WSZYSTKO!!! TA ZIMA BĘDZIE CIĘŻKA ALE WIOSNĄ ZDECYDUJECIE JAK ŹLE BĘDZIE W KOLEJNYCH LATACH!!!
no proszę
no proszę 20.09.2022, 13:24
Jak tu się nie obawiać jak to pewne?
skromny matematyk
skromny matematyk 20.09.2022, 12:48
Ja mieszkam ze swoją lubą. Bez dzieci. Pralka raz w tygodniu. Zmywarka częściej, w zależności od potrzeb. 2 kompy latają przez pół dnia. Na wieczór odpalany jest tv. Lodówka lata. Kuchenka na gaz, piekarnik na prąd lata rzadko. I zużywamy około 120 kWh na miesiąc. Co daje jakieś 1 500 kWh na rok. Reasumując. Rodziny z dziećmi, czy osobami starszymi gdzie jest więcej prania, gotowania, sprzątania to te 2 000 przebiją z palcem w
Knagulec
Knagulec 20.09.2022, 14:52
A ja wale prund ze strychu od lat a reszta za mnie buli i bulic będzie w piecu kaflowym mam lemiesz od pługa na prund i co szaraki
przecież
przecież 20.09.2022, 12:46
Tanio już było.

Pozostałe