Wspólnie przeprowadzili akcję w Gryfinie w ramach Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

  • 21.09.2022, 17:02
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Wspólnie przeprowadzili akcję w Gryfinie w ramach Dni Bezpieczeństwa Ruchu… Fot. dost.
Między innymi w Gryfinie w czasie trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności, prowadzona jest akcja pod nazwą ROADPOL Safety Days (Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego). Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL przy wsparciu m.in. Komisji Europejskiej i Europejskiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (ETSC).

ROADPOL Safety Days to coroczna kampania Policji ruchu drogowego państw będących członkami ROADPOL oraz innych podmiotów z obszaru bezpieczeństwa ruchu drogowego, ukierunkowana na realizację założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych.

Kampania przewiduje działania w całej Europie promujące bezpieczne zachowania oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, jak również podnoszące świadomość zagrożeń, jakie mogą napotkać użytkownicy dróg.

W promowanie działań na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego kolejny raz włączyła się firma Screen Network S.A. Na ponad 20 tys. ekranów rozmieszczonych w 553 miastach, m.in.: przy głównych ciągach komunikacyjnych, dworcach, stacjach paliw i centrach handlowych, wyświetlać będzie spoty reklamowe, których hasłem przewodnim jest: „Żyj i ratuj życie”.

W dniu 21.09.22r. w ramach ww. projektu funkcjonariusze Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie wraz z Referatem Spraw Społecznych, Gminnym Centrum Zarządzania Kryzysowego w Gryfinie i Państwową Strażą Pożarną przeprowadzili działania o charakterze profilaktycznym na terenie Gryfina. Działania profilaktyczne skierowany były do grupy pieszych uczestników ruchu drogowego, a także kierowców przed rozpoczęciem sezonu jesienno-zimowego. Przedmiotowe działania miały na celu wykształcenie i wzmocnienie właściwych postaw w społeczeństwie, które przyczynią się do poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Pieszym uświadamiano, że elementy odblaskowe znacząco wpływają na nasze bezpieczeństwo. Art. 11 ust. 4a i 5 ustawy z 20 czerwca 1997 r – Prawo o ruchu drogowym nakłada na pieszego uczestnika ruchu drogowego obowiązek korzystania z elementów odblaskowych poza obszarem zabudowanym. Natomiast my, jako formacja dbająca o bezpieczeństwo apelujemy do Państwa o to, byście używali elementów odblaskowych także w obszarze zabudowanym. Jesteście Państwo o wiele bardziej widoczni podczas np. przechodzenia przez przejścia dla pieszych, co przekłada się na Wasze bezpieczeństwo. Dodatkowo przypominaliśmy pieszym o zakazie korzystania z telefonów komórkowych i innych urządzeń elektronicznych podczas przechodzenia przez jezdnię. Kierowcom zwracaliśmy uwagę na nowe przepisy ruchu drogowego, które wprowadzone zostały od dnia 1 czerwca br. czyli przepisy związane z ustąpieniem pierwszeństwa pieszym przechodzącym przez pasy i osobom wchodzącym na nie, ograniczeniem prędkości do 50 km/h w terenie zabudowanym przez całą dobę czy też zachowaniem minimalnego odstępu między pojazdami na drogach ekspresowych i autostradach. Wszystkim uczestnikom działań wręczone zostały elementy odblaskowe.

Ponadto funkcjonariusze Ruchu Drogowego na ternie powiatu gryfińskiego przeprowadzili również w tym dniu działania kontrolne pn. "Nieustąpienie Pierwszeństwa Przejazdu" z wykorzystaniem BSPP (bezzałogowy statek powietrzny policji – dron), powyższe wykroczenie stanowi jedną z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych.

Więcej informacji na temat kampanii na stronie: https://www.roadpolsafetydays.eu/

BRD KGP/mw

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kontrole ruszają
kontrole ruszają 25.09.2022, 01:19
Najlepsze jest to ,ze ruszaja kontrole kto czym pali ,a jak tak kontrola przyjdzie to wyjdzie na to ,ze albo ktos ma kopciucha i pali czy popadnie byle nie oponami jak to powiedzial Kaczor ,albo siedzi w zimnym domu i nie pali niczym ,bo nie ma czym😂 Podejrzewam ,ze jak taki urzedas pojdzie w srodku zimy do tej drugiej chałupy i zapyta o to ojca rodziny z dziećmi to moze byc nokaut
klej
klej 24.09.2022, 11:18
Nie ma powodu, by wpuszczać do Polski i UE Rosjan uciekających przed poborem – ocenił w piątek wiceminister obrony Marcin Ociepa.

- Tego typu operacja może być wymarzoną okazją dla rosyjskich służb specjalnych, żeby pod pretekstem przyjmowania dezerterów, uchodźców, przyjmować tutaj obca agenturę – powiedział Ociepa w Polsat News, odpowiadając przecząco na pytanie, czy Polska powinna wpuścić unikających poboru Rosjan.
Szczupak
Szczupak 23.09.2022, 12:05
– Wczoraj jechałem tędy, tych domów jeszcze nie było.
– Tak mówicie? A gdyby tutaj staruszka przechodziła do domu starców, a tego domu wczoraj by jeszcze nie było, a dzisiaj już by był, to wy byście staruszkę przejechali, tak? A to być może wasza matka!
– Jak ja mogę przejechać matkę na szosie, jak moja matka siedzi z tyłu?
– Halo, tu „Brzoza”, tu „Brzoza”! Źle cię słyszę! Powtarzam, powiedział, że matka siedzi z tyłu… „Matka siedzi z tyłu!” Tak powiedział!
88
88 22.09.2022, 20:45
Ten policjant z brodą wygląda jak talib. Co za czasy aby mundurowy nie różnił się od lumpa.Dlaczego ta blondyna od ulotek nie ma kamizelki odblaskowej ?
AJWAJ ALELUJA BISMILAH I NA SATURNA  HA HA AH
AJWAJ ALELUJA BISMILAH I NA SATURNA HA HA AH 22.09.2022, 14:26
a tabletki z jodkiem potasu juz rozdane ha ha ah BO ZACZYNA SIĘ KABA RET HA HA AH
uff
uff 22.09.2022, 09:45
Chociaż widać że coś robi strać miejska.
LU CYFER
LU CYFER 22.09.2022, 09:17
13*52 =676 2024 JAKI JEST SENS PROMOCJI BEZPIECZENSTWA JAK ZA 2 LATA TO WSZYSTKO JE BNIE HA HA AH I TO Z JAKIM HUKIEM HA HA AH WOJNA JUZ TRWA NARAZIE BARANY WYBIJAJA SIĘ SAME NA UK RA INIE HA AH AH ALE CZAS JEST BLISKI I W POLINIE
ojczyzna
ojczyzna 22.09.2022, 20:34

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

oj
oj 23.09.2022, 00:26
Zgłaszam mowę nienawiści!
koszulka
koszulka 21.09.2022, 21:16
My też nie chcemy wojny. Nie chcemy, aby ginęli niewinni ludzie!!!!! Wojny w XXI to zdziczenie, upadek cywilizacyjny.

cash
cash 21.09.2022, 20:42
Ile w Gryfinie na kampanię?

Pozostałe