Rząd przekazał wojewodom pieniądze na dodatek węglowy. Kiedy zaczną się wypłaty?

  • 22.09.2022, 09:50
  • News4Media
Rząd przekazał wojewodom pieniądze na dodatek węglowy. Kiedy zaczną się… iStock
Ministerstwo Klimatu i Środowiska  poinformowało, że przekazało wojewodom pieniądze na wypłatę dodatku węglowego dla gospodarstw, które ogrzewają domy węglem.

– Pierwsza transza środków wynosi 9,5 mld zł. Pieniądze będą przesyłane do gmin niezwłocznie po ich zaksięgowaniu na kontach urzędów wojewódzkich. Samorządy muszą teraz uruchomić procedury mające na celu jak najszybszą dystrybucję pieniędzy – czytamy w rządowym komunikacie.

Jednorazowy dodatek węglowy w wysokości 3 tys. zł otrzymają właściciele gospodarstw domowych, których wnioski zostały pozytywnie rozpatrzone.

Dodatek – przypomnijmy – przysługuje gospodarstwom domowym, dla których głównym źródłem ogrzewania jest:

- kocioł na paliwo stałe,

- kominek,

- koza,

- ogrzewacz powietrza,

- trzon kuchenny,

- piecokuchnia,

- kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe – zasilane węglem kamiennym, brykietem lub peletem, które zawierają co najmniej 85 proc. węgla kamiennego.

Warunkiem otrzymania dodatku jest wpis lub zgłoszenie źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

Osoby, które chcą jeszcze złożyć wnioski o dodatek węglowy, mają na to czas do 30 listopada tego roku.

 

 

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (27)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

koksu
koksu 25.09.2022, 01:39
Nie ma węgla dla ludności a oni sprawdzą czy konkurencja nie jest zakłócona! Statki płyną i każdy kto myśli może sobie obliczyć ile tych statków potrzeba żeby przewieźć brakujące 4,5 mln ton węgla. Dla ułatwienia przeciętny masowiec weźmie 60 tyś ton. Dzięki temu nadgorliwemu rzadowi pozbawilismy się węgla rosyjskiego zanim weszło embargo Unijne! Do tego poszybowały ceny węgla krajowego zgodnie właśnie z zasadami wolnego rynku czego ta ekipa nie rozumie. A teraz szukają dziury w całym, tworzą tarcze i robią ludzi w balona.
tylko
tylko 25.09.2022, 01:29
Jednym z warunków otrzymania pieniędzy jest wpis do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. To tam trzeba zadeklarować, czym gospodarstwo domowej jest ogrzewane. Na dodatki węglowe mogą liczyć jedynie ci, którzy przed 11 sierpnia w swoje deklaracji wpisali, że głównym źródłem ogrzewania jest węgiel kamienny. Ponadto pieniądze są przyznawane na jeden adres, nawet jeśli mieszka pod nim więcej niż jedna rodzina.
!!!
!!! 25.09.2022, 01:22
Co za pomoc. Kopciuchowcy powinni dostać mandaty za to że palą tym syfem plus brak dostępu do leczenia raka, chorób płuc i układu krążenia. Ale powinno być coś w zamian. A tu ani węgla, ani gazu ani peletu ani jak się okazuje prądu. Pisowska Wolska w ruinie. Obiecali Polskę w ruinie? I dotrzymują słowa. A przeszkadzała wam ciepła woda w kranie...
TESLA JEST W  SZOKU HA HA AH
TESLA JEST W SZOKU HA HA AH 23.09.2022, 18:37
JA TAM WALĘ DOTACJE GRZEJE MNIE ENERGIA MIĘDZYODRZA HA HA AH https://www.google.com/url?sa=…
raczej
raczej 24.09.2022, 00:24
Na promocję Energia Międzyodrza pieniądze zostały wyrzucone w błoto.
Tango i Cash
Tango i Cash 23.09.2022, 16:56
Jak podaje Forum Energetyczne w tym roku SSP Weglokoks wyeksportowała z Polski 1,4mln ton węgla do Czech Ukrainy i Niemiec i to w cenach o jakich możemy tylko pomarzyć
Zdezorientowani
Zdezorientowani 23.09.2022, 13:00
Haha jakie pieniądze wczoraj minął miesiąc od złożenia wniosku dodam że złożyłam 1 nie 5 czy 6 i nasz szanowny OPS jeszcze decyzji nie przysłam to kiedy kasę wyśle za rok.
sierp i młot  tatowyj z kombinatu  gorejacego konara  ha ha ah
sierp i młot tatowyj z kombinatu gorejacego konara ha ha ah 23.09.2022, 18:12
pytaj oli gumofilc z pgr gryfino ha ha ah
jasne
jasne 23.09.2022, 16:56
OPS się OPRD
UB WIECZOREK
UB WIECZOREK 23.09.2022, 18:18
czas zamknąć OPS pomoc społeczna jest jak narkotyk należy z nim zerwać i leczyć ha ha ah
S34
S34 23.09.2022, 00:20
Polska to kraj premiujący patologię. Palisz syfem, który zanieczyszcza powietrze i zwiększa emisję CO2: brawo, masz 3000 PLN. Zainwestowałeś w pompę ciepła, twoja emisja jest znacznie mniejsza - bujaj się, "bogaczu". PIS wspiera tylko swoich - swój elektorat: darmozjadów i nierobów, którzy palą oponami, kartonami, butelkami i czym popadnie "bo ich nie stać".
Tatko
Tatko 22.09.2022, 17:36
Jutro dostaję 3 tysiaki z tej okazji już zwołałem ferajnę i zaczniemy długi długi weekend. Będzie się działo w planach 5 zgrzewek nalewek 3 skrzynki browca kilo śledzi dwa kilo słoniny w zapasie 4 butelki denaturatu.
Knagulec
Knagulec 22.09.2022, 20:50
Wpełznij pod najbliższy kamień nurze
Knagulec
Knagulec 22.09.2022, 17:43
I git
KABA  RET
KABA RET 22.09.2022, 16:17
KIEDY TEN TANI WEGIEL PRZEZ PRZEKOP MIERZEI WISLANEJ AH AHA H
bosman
bosman 22.09.2022, 17:38
Kajakami nie transportuje się węgla.
i jak ma być dobrze
i jak ma być dobrze 22.09.2022, 14:57
Do Polski nie przypłynął żaden statek z węglem zamówionym jeszcze w maju przez Rządową Agencję Rezerw Strategicznych (RARS) — ustaliło Radio ZET. Onet jako pierwszy informował o niedbałości rządu i dużej zwłoce w decyzjach o zakupie węgla w innych krajach. Polecenie pilnego zakupu węgla wydał Mateusz Morawiecki.
a u mnie już grzeją w kaloryferach
a u mnie już grzeją w kaloryferach 22.09.2022, 15:35
Tymczasem przedstawiciele kancelarii premiera na spotkaniach rządowego sztabu węglowego tłumaczą, że statki opóźniają się z winy portów. Według urzędników węgiel przypłynie, ale dopiero w październiku.
KABA  RET
KABA RET 22.09.2022, 16:45
https://youtu.be/ilL3dNMcf-A WESOŁY ROMEK
John
John 22.09.2022, 12:46
too little, too late
konkretne pytanie
konkretne pytanie 22.09.2022, 12:26
Ktoś widział te pieniadze?
Knagulec
Knagulec 22.09.2022, 17:44
🤣🤣🤣🤣🤣
Do rogacz
Do rogacz 22.09.2022, 12:25
Ty się martw o siebie zebyś miał na chleb a nie jakimś Kurskim się zajmujesz nie masz innych problemów lepiej baby pilnuj bo ci rogi przyprawia tym się zajmij
Knagulec
Knagulec 22.09.2022, 20:50
No dokładnie ze mną
js
js 22.09.2022, 11:18
A może trzeba trochę zacisnąć pasa. Od większych kosztów nie uda się uciec. Przyzwyczailiśmy się tylko brać, brać i brać (500+, trzysta na wyprawkę do szkoły. płace minimalne w górę, obniżenie podatków, podniesienie kwoty wolnej od podatku, dopłaty do wypoczynku, tarcze osłonowe 13 i czternasta emerytura, wakacje podatkowe itd.). Źródełko nie jest bez dna Może trzeba coś od siebie dać. A pro po nie widzę tutaj płaczących emerytów oni też płacą więcej a mają mniej niż płaczący tutaj, pracujący młodzi, zdrowi i silni ludzie.
Robak
Robak 22.09.2022, 16:47
Jakie obniżenie ? Chyba tobie obniżyli ! Mojej żonie obniżyli rzekomo z 17 na 12 i ma stówę niższa wypłatę - pisowskie oszusty
przegląd prasy
przegląd prasy 22.09.2022, 11:11
A w PiS-władzach trwa walka.
Wszystko wskazuje na to, że Prawo i Sprawiedliwość odstawiło Jacka Kurskiego na boczny tor. Z informacji Onetu wynika, że partia rządząca nie ma planów, by zwolniony niedawno prezes TVP wszedł w najbliższym czasie do rządu. Wszystko przez taśmę, która trafiła na biurko prezesa PiS.

Do jego dymisji przyczynić się miał ostatecznie konflikt z jedną z najbliższych współpracownic prezesa PiS, która dostarczyła Kaczyńskiemu niewygodne nagranie z Kurskim w roli głównej - pisze Onet
przegląd prasy
przegląd prasy 22.09.2022, 11:02
Obóz władzy boi się nadchodzącej zimy i "obrazków staruszek, które zamarzają z zimna" — pisze "Gazeta Wyborcza". Dziennik pisze też o spisku, za którym stać ma Jacek Sasin.

"W otoczeniu premiera nerwowość, jego współpracownicy plotkują, że spółki węglowe nie są tak zmobilizowane do zakupu węgla, jak być powinny. A mobilizować powinien wicepremier i szef Ministerstwa Aktywów Państwowych Jacek Sasin" — czytamy.

I tu — jak pisze dziennik — wkrada się teoria spiskowa. — Sasin celowo nie dociska spółek. Tak nie znosi Morawieckiego, że pozwala sobie na wszystko, bo i tak wie, że na koniec odpowiedzialność spadnie na szefa rządu – mówi polityk z Nowogrodzkiej, którego cytuje gazeta.

Pozostałe