Do dyrektorów szkół trafiają przerażające maile. Łowcy pedofili ostrzegają rodziców

  • 22.09.2022, 10:40
  • News4Media
Do dyrektorów szkół trafiają przerażające maile. Łowcy pedofili ostrzegają… iStock
W wiadomościach do dyrektorów szkół są groźby dotyczące uczniów tych placówek. Rodzice powinni zachować szczególną czujność.

„Mów k*** kiedy kończy lekcję Maja z klasy II B. Widziałem ją już kilka razy, obserwując szkołę. Wkrótce ją porwę (…)” – tak brzmiała jedna z wiadomości, które trafiły w ostatnim czasie do skrzynek mailowych szkół w całej Polsce. Nadawcy odgrażają się, opisując swoje zamiary ze szczegółami, że gotowi są skrzywdzić małoletnie ofiary.

Rodzice boją się o swoje dzieci

O szczegółach tej sprawy Łowcy Pedofili, których zaalarmowali rodzice zagrożonych uczniów, opowiedzieli Wirtualnej Polsce. 

– Od wczoraj dostaliśmy bardzo dużo wiadomości od zaniepokojonych rodziców z wielu miast w Polsce, w tym m.in. Polic, Torunia czy położonego w województwie kujawsko-pomorskim Warlubia. Wysyłają nam maile, jakie przekazali im dyrektorzy szkół, do których chodzą ich dzieci – wyjaśnił portalowi Alex członek Fundacji ECPU Polska: Łowcy Pedofili. 

Doniesienia te zostały potwierdzone również przez policję, która już prowadzi postępowanie w sprawie opisywanych zgłoszeń.

– Otrzymaliśmy takie zgłoszenia. Prowadzimy postępowanie dotyczące fałszywego alarmu. Z naszych ustaleń wynika, że wiadomości nie były kierowane personalnie do konkretnych osób z danej szkoły. Przypominają i przychodzą z podobnych adresów, co te pojawiające się przy okazji matur lub innych szkolnych egzaminów – wyjaśnia Wojciech Chrostowski z toruńskiej policji.

Wiadomości mogą wysyłać boty

Choć maile trafiły do wielu placówek w całej Polsce, zagrożenie może być jedynie mistyfikacją, za którą odpowiadają boty. Tak uważają przedstawiciele Fundacji ECPU, którzy zauważyli mogące o tym świadczyć prawidłowości.

– W jednych po prostu nie ma imienia, jest tylko informacja o ośmiolatce np. z klasy II B, w innych pojawia się np. Maja, czyli popularne imię. Więc dosyć łatwo trafić w kogoś, kto może poczuć się zagrożony, jak pan Adrian, jeden z rodziców, który przesłał nam tę wiadomość. A samo znalezienie maili do szkół to żaden problem – wyjaśnia Alex.

Pomimo podejrzeń, że groźby nie są realne, Łowcy Pedofili apelują, aby rodzice zachowali wzmożoną czujność.

– Nie należy popadać w paranoję, jednak skala problemu i przekrój społeczny osób wpadających w nasze sidła jest ogromny. Wszelkie tego typu pogróżki i przesłanki należy zgłaszać na policję. Warto także zwrócić uwagę na to, aby te młodsze dzieci były ze szkoły odbierane przez kogoś dorosłego. Jeśli sami nie możemy, to byłobt dobrze, gdyby danego dnia jeden rodzic odebrał kilkoro dzieci i bezpiecznie odprowadził do domów – sugeruje członek grupy, przypominając jednocześnie, że przyzwyczailiśmy się do obecności dzieci w sieci przez zajęcia zdalne.

I dodaje: – To się skończyło, a dziecko tam zostało.

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (41)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

M.
M. 27.09.2022, 13:21
Właśnie! A co z tym obnażającym się w parku?
Sylwia
Sylwia 28.09.2022, 17:39
Z michałem się obnaża w Holandii
Gryfin
Gryfin 27.09.2022, 10:42
Łowcy pedofili mają co tu robić.
po prostu
po prostu 27.09.2022, 12:23
Rodzice boją się o swoje pociechy.
zaprawde
zaprawde 27.09.2022, 00:34
Bo pedofile grasuja naprawdę!
smutne
smutne 26.09.2022, 10:09
Podobno juz uciekl z polski a za granicami to se policja nie poradzi z nim, bo nawet przed granicami se nie radzi z takimi podludzmi
Marcel
Marcel 26.09.2022, 14:33
Znajda wszystkich pedofili i za kratki
Asia B
Asia B 25.09.2022, 18:36
Co za dureń
Marek
Marek 26.09.2022, 11:02
Tak ale juz wie chyba o tym, za puzno zostal pedofilem w gryfinie juz zawsze bedzie
ks  wieczorek z ub  kurii
ks wieczorek z ub kurii 23.09.2022, 09:44
to nie pedo fle ha ha ah tylko pedolodzy ha ha ah kto ma ksiedza w rodzinie ten kopie w glinie ha ha ah bardziej z polskiego dzieciojebcy ha ha ah
Rodzic
Rodzic 23.09.2022, 02:39
Rodzice w Gryfinie mogą odetchnąć z ulgą bo pedofil Michał Chytry jest poszukiwany przez policję i dobrych chłopaków w regionie.
Tata
Tata 23.09.2022, 11:07
Tak jest Brawo Policja ale złapcie gwałciciela szkoda małych dzieci ,ale ma nazwisko
 Miszka
Miszka 24.09.2022, 12:44
Na sybir na golasa i *** ku....sa apcie pedasa
rybka
rybka 23.09.2022, 15:48
To nie takie proste ale moze sie uda
głuchy & kozak  ha ha ah
głuchy & kozak ha ha ah 23.09.2022, 17:14
a tych od wf wzód falusa z parku wyłapali ha ha ah z sld ha ha ah
Lucyna
Lucyna 23.09.2022, 23:53
Zlapia wszystkich bezbożników i wpierd......
Nick
Nick 22.09.2022, 17:24
Może adminowi się nie spodoba bo znów Niemcy i LGBT ale najwięcej zboczeńców widywałem w Niemczech i kropka.kazdy film zboczony jest niemiecki ,LG BT i zboczeńców jest w szkołach aryjskio niemieckich ....
oj trollu
oj trollu 22.09.2022, 19:50
miszka - toż putler w Niemczech pracował....
demokracja
demokracja 23.09.2022, 00:24
Te ruskie trolle typu Nick nawet chyba nie zdają sobie sprawy jacy są żałośni próbując nas w UE skłócić. Po prostu zenada i tyle. Ale kto komu broni być śmiesznym i żałosnym
ja
ja 23.09.2022, 12:49
Czyli nie można mówić, że w Niemczech są pedofile bo to nas skłóca z Unią? Aha...
Bodzio
Bodzio 22.09.2022, 16:36
Złapie jakiegoś pedofila z kolory tęczy lub jakiegoś ezbeka w suttanie sam osobiście go nabije na pal
Bodzio ma racje
Bodzio ma racje 23.09.2022, 11:08
Tak jest na pal pedofilów
ops
ops 23.09.2022, 08:19
lecz sie
spo
spo 23.09.2022, 12:33
lecz sie pedofilu
Bodzio
Bodzio 22.09.2022, 16:34
Najgorsze moim zdaniem jest draq Queen i wchodzenie do szkło osoba z zaburzeniami płci
łowca
łowca 22.09.2022, 15:44
Jedynie złe wiadomości są dobre!
z parku
z parku 22.09.2022, 14:36
Teraz prawie 20 stopni C a w nocy jedna czwarta tego.
pet
pet 24.09.2022, 21:19
milego polowania w nocy
ciekawy
ciekawy 24.09.2022, 22:28
Co robii pedofil w parku w nocy?
rybak
rybak 25.09.2022, 12:53
czeka na ksiedza albo miCHAŁA chytrego bo szuka kolegow albo bolcarza
Remember
Remember 22.09.2022, 12:51
Księża ( często katecheci) w cywilkach zabierają dzieci do kościoła do gaszenia knotów świec.
news
news 23.09.2022, 08:19
lecz sie
swen
swen 23.09.2022, 12:33
lecz sie pedofilu
ja
ja 22.09.2022, 12:25
"przekrój społeczny osób wpadających w nasze sidła jest ogromny".
Ale jak to? Przecież czytając co niektórych można odnieść wrażenie, że pedofile są tylko wśród księży.
ll
ll 22.09.2022, 21:20
Ksieza naleza do uprzywilejowanej grupy spolecznej ktora nie ujawnia pedofili ze swjogeo grona i nie sa oni skazywani tak jak inni. No coz, mozna dalej bronic ksiezy.
ja
ja 23.09.2022, 12:47
A kto tu broni księży? Każdego jednego pedofila powinni przykładnie ukarać, obojętnie kim na co dzień jest. Tylko niech nie pier... że dotyczy to tylko księży.
Sauron
Sauron 22.09.2022, 17:21
Wszędzie są najwięcej w l g bt plus
do ja
do ja 22.09.2022, 13:52
Czyli to jednak mylne wrażenie. Wygląda na chorobliwie mylne...
Gryfin
Gryfin 22.09.2022, 11:07
A tego obnażającego się w parku złapali?
kozak
kozak 22.09.2022, 13:11
znowu sławek pochlał
??
?? 22.09.2022, 14:35
Jaki znowu Sławek?
jaki
jaki 23.09.2022, 23:55
Michal slawek chytry

Pozostałe