Mistrz sportów motorowych pod wrażeniem atmosfery w Domu Pomocy Społecznej

  • 25.10.2016, 20:12
  • Admin Admin
Mistrz sportów motorowych pod wrażeniem atmosfery w Domu Pomocy Społecznej
W akcji krwiodawstwa podczas niedzielnego pikniku crossowego RAKoTEST zebrano prawie 10 litrów krwi. Krew oddało 21 osób (cztery osoby niestety nie kwalifikowały się do poboru krwi). Natomiast podczas kwesty na rzecz rehabilitacji Kasi zebrano łącznie 9.052,00 zł. Na tę kwotę złożyły się dochody z aukcji charytatywnej, ofiar złożonych na tacę podczas mszy św. oraz “wpisowego” zawodników biorących udział w pokazach jazdy crossowej i na quadach.

Marek Dąbrowski - wielki mistrz sportów motorowych, który 24 października 2016 r. przybył do Morynia i Przyjezierza na zaproszenie ks. kan. Mariana Augustyna – proboszcza moryńskiej parafii, pozostał jeszcze do poniedziałku. Jak na znakomitego sportowca przystało, rozpoczął dzień od treningu biegowego z ks. Marianem. Potem udał się do moryńskiego Domu Pomocy Społecznej. Tam został niezwykle mile przyjęty przez siostry samarytanki, mieszkańców i pracowników. Był pod ogromnym wrażeniem spokojnego życia i charyzmatu domu, który tworzą poszczególne „rodzinki” mieszkańców, którzy mogą tam spokojnie żyć i cieszyć się opieką, jaką mają zapewnioną ze strony zarówno sióstr, jak i pracowników świeckich. O tym jak bardzo był przejęty miłością, którą tam zobaczył i która dla niego była wprost namacalna niech świadczy fakt, że pomimo iż miał być w Berlinie o godz. 11.00, wyjechał z Morynia dopiero przed godz. 16.00. Od mieszkańców otrzymał pamiątkowe obrazy i zapowiedział swój przyjazd w odwiedziny w przyszłym roku oraz pomoc, którą będzie chciał wesprzeć mieszkańców.   

 

Podziękowania ks. Mariana Augustyna:

Jako główny organizator pikniku, składam serdeczne podziękowania sponsorom, którzy wsparli te szlachetne działania, tj. Port Szczecin Świnoujście S.A., Bank Spółdzielczy w Chojnie; Ryszard Niedźwiecki Drewex Mieszkowice oraz wszystkim instytucjom, organizacjom i darczyńcom którzy wspierali nasze działania jako partnerzy i fundatorzy aukcji charytatywnej. W sposób szczególny dziękuję osobom, które były bezpośrednio zaangażowane w zadania organizacyjne na miejscu imprezy, tj. Elżbieta Danuta Piątkowska – sołtys Przyjezierza; Adam Nowiński – prezes stowarzyszenia TUR-MOR oraz Jan Pawlak, Władysław Piątkowski, Władysław Kornalewicz, Dariusz Janisz,  Lucjan i Mikołaj Dumicz oraz pozostali mieszkańcy Przyjezierza, którzy włączyli się w to wydarzenie. Ponadto dziękuję Mariuszowi Kupczykowi i Katarzynie Kupczyk, Przemysławowi Szczepańskiemu, Jerzemu Adamczewskiemu, OSP w Moryniu za wszelką pomoc a także Magdalenie Susickiej – Choim i Katarzynie Potapińskiej za prowadzenie aukcji charytatywnej. Wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób wsparły organizację całego wydarzenia oraz przyczyniły się do osiągnięcia tak wspaniałych efektów składam serdeczne podziękowanie: Bóg zapłać. 

Admin Admin

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

...
... 27.10.2016, 20:28
zgr-edo napisz coś jeszcze to zrobimy konkurs na najgłupszy komentarz jaki napisałeś :-)
zgr-edo
zgr-edo 27.10.2016, 19:28
~ "poprosimy" to liczba mnoga, w czyim imieniu się wypowiadasz ?
Gdzie ja napisałem, że pan Wojtyła był Bogiem ? To watykański przywódca religijny, ojciec chrzestny katolickiego pokolenia JP2. Jego pomniki zastąpiły te z Leninem. Straszy nawet na Wawelu.

...
... 27.10.2016, 12:58
zgr-edo, Jan Paweł II nie był bogiem, co Ty w ogóle piszesz? Taka bezmyślność z tych komentarzy bije, że chyba poprosimy admina żeby Cię zgłosił do Księgi Guinnessa :-)
zgr-edo
zgr-edo 27.10.2016, 09:37
wojtyła umarł i zostawił po sobie ops-ów którym wydaje się ,że są normalni i pójdą wprost do niebaa.
cyt. z wypowiedzi Mariana Augustyna.
"Jako główny organizator pikniku, składam serdeczne podziękowania sponsorom" he,he,he
ops
ops 26.10.2016, 22:06
lenin umarł, marks umarł, stalin umarł ale wychowali sobie zgreda który miał kiedys polecieć z sowietami na księżyc i zostać ale nadal osmiesza siebie i kompromituje totalnie
EWELINA
EWELINA 26.10.2016, 19:39
Tak bardzo
ładne obrazy
Sebek
Sebek 26.10.2016, 13:22
Piękne obrazki kwiatów :)
Uczestnik
Uczestnik 26.10.2016, 09:23
Hehe:-) na idiotyczne komentarze zgr-edo duchowni i parafie jak zwykle mogą liczyć :-) ale gdybyś umiał znaleźć swoje komórki mózgowe i zmusił je do myślenia, i czytał ze zrozumieniem, to byś zauważył że głównym organizatorem imprezy była parafia w Moryniu, ze swoim proboszczem - ks. Marianem.
zgr-edo
zgr-edo 26.10.2016, 07:48
Pan ksiądz Augustyn ma dziwne parcie na media. Wśród sponsorów imprezy nie zauważyłem Kurii, ani żadnej Parafii w powiecie. Czyżby kiecmani między sobą rywalizowali ? Czy wśród krwiodawców był chociaż jeden ksiądz ?
Chciałbym się mylić w swoim przekonaniu, ale jakoś nie chce mi się wierzyć, że księża katoliccy robią cokolwiek bezinteresownie.
morynianka
morynianka 25.10.2016, 21:43
Jeszcze w zyciu nie widziałam jak jest w środku. Pierwszy raz na zdjęciach widzę.
motor
motor 25.10.2016, 20:40
W zeszłym roku był w Chojnie na zawodach.

Pozostałe