Wicemistrzostwo Polski dla zawodnika z Moryńskiego Klubu Kyokushin Karate

  • 24.10.2016, 16:59
  • Admin Admin
Wicemistrzostwo Polski dla zawodnika z Moryńskiego Klubu Kyokushin Karate
Tomasz Gibowski wygrał wszystkie walki eliminacyjne podczas XVII Mistrzostw Polski Seniorów Open i Kata odbywających się w ostatni weekend w Olsztynie. Dopiero w finale uległ zawodnikowi z Wrocławia – zajmując 2 miejsce w kategorii senior (+85kg). Ten instruktor klubowy przywiózł do Moryńskiego Klubu Kyokushin Karate srebrny medal.
W dniu 22 października 2016 w Olsztyńskiej Hali Widowiskowo-Sportowej "Urania" odbyły się XVII Mistrzostwa Polski Seniorów Open i Kata oraz Mistrzostwa Polski Juniorów Karate Kyokushin z udziałem ponad 200 zawodników z około 60 ośrodków. Otwarcia imprezy dokonali: marszałek woj. warmińsko-mazowieckiego Wioletta Śląska oraz poseł RP Paweł Papke. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak – wiceprezes Polskiego Związku Karate. Patronat Honorowy pełnił ambasador Japonii. Impreza połączona była z Galą Sztuk i Sportów walki.
 
Moryński klub Karate Kyokushin reprezentowało 2 zawodników. W kategorii seniorów startował instruktor klubowy Tomasz Gibowski, a kategorii juniorów 16 – 17 lat Wiktor Hadała. Świetny start zaliczył Tomasz, który wygrał wszystkie walki eliminacyjne, ćwierćfinał i półfinał. W finale uległ zawodnikowi z Wrocławia – zajmując 2 miejsce w kategorii senior (+85kg). Bardzo blisko zdobycia medalu był startujący w grupie 24 juniorów (-65kg) Wiktor Hadała. Wygrał on walki eliminacyjne, ale w walce o wejście do strefy medalowej przegrał z zawodnikiem z Krosna zajmując miejsca w grupie 5-8. To był bardzo dobry start naszych zawodników.
 
-Aktualnie intensywnie przygotowujemy się do zawodów w Szczecinie (5.11.2016) oraz do udziału w Mistrzostwach Europy w Holandii (25-26 listopada 2016 r.) w których obok wyżej wymienionych zawodników wystartuje również w kategorii młodzików Marcel Adamczewski – informuje trener Piotr Kos.
 
Startującym zawodnikom towarzyszył trener Piotr Kos oraz instruktor Jacek Hadała, któremu Zarząd klubu składa podziękowania za sponsorowanie oraz za zapewnienie bezpiecznego przejazdu na za zawody.
 
Wyjazd na Mistrzostwa Polski sfinansowany był z dotacji z Gminy Moryń, środków własnych klubu oraz sponsora. Aktualnie intensywnie przygotowujemy się do zawodów w Szczecinie (5.11.2016) oraz do udziału w Mistrzostwach Europy w Holandii (25-26.11.2016) w których obok wyżej wymienionych zawodników wystartuje również w kategorii młodzików Marcel Adamczewski.
 
Startującym zawodnikom towarzyszył trener Piotr Kos oraz instruktor Jacek Hadała, któremu Zarząd klubu składa podziękowania za sponsorowanie oraz za zapewnienie bezpiecznego przejazdu na zawody.
 
Wyjazd na Mistrzostwa Polski sfinansowany był z dotacji z gminy Moryń, środków własnych klubu oraz sponsora. dos.
Admin Admin

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kyokushin
kyokushin 25.10.2016, 10:20
karate kyokushin jest sztuką a nie sportem
PETRUS
PETRUS 25.10.2016, 07:06
Czy bicie się po mordach to SPORT ????????
yoko
yoko 24.10.2016, 21:23
Gratulacje.
postura
postura 24.10.2016, 21:09
Z tymi pięściami to raczej bokserski zwyczaj.
Madzia
Madzia 24.10.2016, 18:30
Po prostu są coraz lepsi.

Pozostałe