Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020

Jak wybrać odpowiednią formę wypoczynku dla dziecka

  • 28.07.2014, 15:41
  • Admin Admin
Jak wybrać odpowiednią formę wypoczynku dla dziecka
Jak najlepiej zagospodarować wakacyjny czas dzieci? Wielu rodziców zastanawia się nad wyborem odpowiedniej dla ich dziecka formy wypoczynku. Decyzja nie jest łatwa, ponieważ ten czas ma procentować przez kolejne szkolne miesiące…..
Większość rodziców już zaplanowała odpoczynek dla siebie i dzieci, ale część z nich wciąż ma wątpliwości i nie może się zdecydować. Z roku na rok wachlarz ofert na spędzanie czasu letniego dla dzieci staje się coraz bogatszy, a co za tym idzie, wybór ten jest coraz trudniejszy. Na naszym rynku pojawiły się firmy specjalizujące w organizacji wypoczynku dla dzieci; powstają obozy przygotowane specjalnie dla tej grupy, tzw. campy. Tradycyjne kolonie organizowane najniższym kosztem odchodzą w przeszłość.
 
W ofercie organizatorów wypoczynku dla dzieci można znaleźć między innymi następującą tematykę:
-Wyjazdy przygodowe i fabularne
-Wyjazdy sportowe (m.in. w następujących dziedzinach: sporty walki, tenis, piłka nożna )
-Wyjazdy taneczne
-Wyjazdy językowe (organizowane na terenie Polski i zagranicą)
-Wyjazdy wodne  (żeglarskie, windsurfingowe, kitesurfingowe, spływy kajakowe)
-Wyjazdy artystyczne i kreatywne (aktorskie, wokalne, muzyczne, fotograficzne, plastyczne, filmowe, teatralne)
-Wyjazdy techniczne (robotyka, nauka)
-Wyjazdy kulinarne
-Wyjazdy medyczne
 
Ułatwioną sytuację mają rodzice, których dzieci mają sprecyzowane zainteresowania i chcą spędzić letni czas rozwijając je – wówczas wybór jest klarowny. Ofertę wakacyjną bardzo często przygotowują kluby sportowe, taneczne i szkoły językowe, dlatego warto sprawdzić, czy klub, w którym w trakcie roku szkolnego dziecko uczestniczy w zajęciach, takiego wyjazdu czy zajęć stacjonarnych nie oferuje. Wyjazd czy półkolonie w znanym środowisku – nauczycieli, koleżanek i kolegów, będzie bezpiecznym rozwiązaniem zwłaszcza dla dzieci, które będę po raz pierwszy uczestniczyć w takiej formie spędzania czasu.
 
Gdy nasze dziecko nie ma sprecyzowanych zainteresowań, lub ma ich wiele, wówczas warto wspólnie zastanowić się nad wyborem formy wypoczynku. Wyjazd tematyczny pozwoli dziecku sprawdzić czy dany obszar mu odpowiada, wówczas będzie mogło kontynuować zajęcia po wakacjach w formie zajęć dodatkowych. Ważne by nie zmuszać dziecka na siłę, czy jeszcze gorzej – za karę. Wysłanie dziecka na obóz językowy w sytuacji gdy niezbyt dobrze sobie radzi z nauką języków, bez jego wyraźnej akceptacji i chęci, może przynieść wręcz odwrotne efekty niż te, które sobie zaplanujemy.
 
Można oczywiście szukać rozwiązań, które łączą w sobie różnego rodzaju aktywności – na przykład gdy mamy problem czy wybrać obóz językowy czy sportowy, to rozwiązaniem może być wyjazd o charakterze sportowym, ale w kraju, którego język chcemy opanować, lub obóz w którym uczestniczą dzieci i młodzież z różnych części świata.
 
Drodzy rodzice, pamiętajcie, że wakacje to czas, w którym dzieci powinny przede wszystkim aktywnie spędzać czas, najlepiej na świeżym powietrzu – ruch sprzyja harmonijnemu rozwojowi – wzmacnia ciało, poprawia koordynację ruchową i działanie funkcji poznawczych. Podparte bogatą w sezonowe warzywa i owoce dietą zabawy na świeżym powietrzu ładują również baterie energetyczne na czas jesieni i zimy, gdy czas spędzany w szkole i krótki dzień temu nie sprzyja. Warto wybrać taką formę wakacyjnego wypoczynku, która zapewni dziecku tego jak najwięcej. Ewa Godlewska Czytaj więcej na www.vibovit.pl
 
Admin Admin
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Renia
Renia 28.07.2014, 23:42
Apeluję zmieńmy zle nawyki żywieniowe dzieci zabraniajac sprzedazy smieciowego jedzenia w kioskach szkolnych.
Pingwiny z madagaskaru
Pingwiny z madagaskaru 28.07.2014, 21:08
Kowalski od dziś nie jesteście już moim bratem!

Dlaczego Szefie?

Bo teraz sołtys będzie moją siostrą, A JA ZAWSZE CHCIAŁEM MIEĆ SIOSTRĘ!
konio
konio 28.07.2014, 17:31
Teraz to tylko SMS: "przyślijcie rodzice kochane pieniążki" :)

Pozostałe