Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
czwartek, 28 marca 2024 14:36

Makijaż permanentny – bądź kobieca w każdej sytuacji

Tradycyjny makijaż ma swoje wady. Jego przygotowanie zajmuje wiele czasu, a w letnie dni ryzyko rozmazania się jest bardzo wysokie. Dlatego z pomocą przychodzą gabinety kosmetyczne, które proponują wykonanie makijażu permanentnego.
  • 31.07.2018 14:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Makijaż permanentny – bądź kobieca w każdej sytuacji

Brwi, oczy i usta

Makijaż permanentny to nie tylko zabieg dla pań, które nie mają czasu na codzienne stanie przed lustrem. Zabieg ten pozwala też ukryć wszelkie defekty skóry, takiej przebarwienia czy blizny. Dlatego poleca się go osobom po chemioterapii. Makijaż permanentny polega na wprowadzeniu pod powierzchnię skóry ziołowych barwników. Dlatego często porównuje się go do tatuażu. Makijaż wykonany w ten sposób nie rozmazuje się, dzięki czemu chętnie korzystają z niego pływaczki. Najczęściej zabieg ten przeprowadza się na brwiach, powiekach oraz ustach. Dlatego nie mogą z niego skorzystać kobiety w ciąży i w trakcie karmienia piersią. Cukrzyca, choroby tarczycy, czy opryszczka także uniemożliwiają skorzystanie z tej usługi. Dodatkowo osoby z chorobami oczu, takimi jak jaskra, zaćma, czy chorobami gałki ocznej, nie mogą poddać się makijażowi permanentnemu oczu.

Na czym polega zabieg poszczególnych części twarzy? Makijaż oczu to nic innego jak wyrysowanie kresek na powiekach. Podkreślają one kontury oczu, a także wyrazistość spojrzenia. Brwi natomiast wykonuje się na dwa sposoby. Metoda woskowa polega na wypełnieniu pigmentem całego łuku brwiowego. Metoda piórkowa z kolei uzupełnia pojedyncze braki, dzięki czemu brwi stają się gęstsze. Makijaż permanentny ust natomiast polega na ich wypełnieniu, przez co będą one lepiej nawilżone i bardziej seksowne.

Makijaż permanentny – jak pielęgnować skórę po zabiegu?

Zabieg przeprowadza się dwuetapowo. Pierwsze wizyta w gabinecie kosmetycznym polega na wprowadzeniu pigmentu pod skórę. Robi się to za pomocą urządzenia z małą igłą, które w krótkim czasie nakłuwa skórę i wprowadza odpowiednią dawkę substancji ziołowych. Po dwóch tygodniach od pierwszej wizyty powinno dokonać się korekty, by uniknąć nierówności oraz karykaturalnego efektu. Przez okres pomiędzy wizytami skóra będzie się złuszczać. Korekta jest możliwa bowiem dopiero po zniknięciu strupów. Później, co roku, należy uzupełniać pigment. Dzięki temu efekty zabiegu będą widoczne nawet po pięciu latach. Makijaż permanentny oferuje wiele gabinetów kosmetycznych. Warto jednak zwrócić uwagę na cenę zabiegu oraz kwalifikacje pracowników. Ze względu na trwałe efekty makijażu, warto skorzystać z usług profesjonalistów. Takim salonem jest chociażby bellezza.kalisz.pl. O ich profesjonalizmie świadczą chociażby pozytywne opinie klientów. Bez problemu znajdziemy je chociażby w mediach społecznościowych.

--- Artykuł sponsorowany ---