Wynajem samochodu - najważniejsze informacje!

  • 8.11.2018, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Wynajem samochodu - najważniejsze informacje!
Miliony ludzi na świecie posiada samochody i każdego dnia nimi podróżuje. Niestety, ale ilu ludzi, tyle wypadków. Czasem zdarza się tak, że wskutek nieszczęśliwego wypadku nasz samochód odmawia posłuszeństwa i właśnie w takich sytuacjach warto przyjrzeć się firmom, które oferują wynajem samochodów. Co, jak i kiedy najlepiej wynająć auto? Przeczytaj ten artykuł do końca!

Jakie są rodzaje wynajmu?

Pierwszym i chyba najbardziej popularnym rodzajem jest wynajem krótkoterminowy. Korzysta się z niego najczęściej właśnie wskutek nieszczęśliwego wypadku kiedy nasz samochód przestaje być sprawny do jazdy albo wtedy gdy zbliża się jakaś specjalna uroczystość np. ślub czy duży zjazd rodzinny.

Co prawda niektórym ciężko sobie wyobrazić wynajem pojazdów na takie okazje, ale pomyślcie tylko… czy nowy Bentley z którego wysiada para nowożeńców przed kaplicą nie robi wrażenia? Goście będą zachwyceni, a pamiątki w postaci nagrań i zdjęć pozostaną do końca życia! Wynajem krótkoterminowy jest szybki, prosty i wygodny. Minimum formalności, płatność i otrzymanie kluczyków do wozu. Jedynym minusem takiej formy wypożyczenia samochodu jest fakt, że nie można liczyć na żadne zniżki.

 

Inaczej sytuacja wygląda kiedy zdecydujemy się na wynajem długoterminowy. Najczęściej ludzie korzystają z niego podczas pobytu na wakacjach. Okres takiego wynajmu zaczyna się od 7 dni wzwyż i w tym przypadku można liczyć na jakiekolwiek zniżki. Jeżeli kraj do którego zamierzamy się udać na wakacje jest oddalony od naszego miejsca zamieszkania o kilka tysięcy kilometrów bardziej opłaca się podróżować samolotem i wynająć samochód na miejscu niż od samego początku do końca jechać własnym samochodem - jest to nieopłacalne, a dodatkowo bardzo niekomfortowe. W krajach Europy Zachodniej wynajem samochodów jest bardzo popularny, a my polecamy poczytać więcej o cheap escorts jeżeli jesteście poważnie zainteresowani tym tematem.

Nie zapomnij o ubezpieczeniu!

Nigdy nie wiadomo co wydarzy się na drodze dlatego rozsądnie jest pomyśleć o dodatkowej polisie ubezpieczeniowej. Wbrew przekonaniu (niestety jest mylne) niektórych osób firmy oferujące dodatkowe ubezpieczenie starają się naciągać ludzi. W praktyce chronią nie tylko siebie, ale i Was przed ponoszeniem dodatkowych kosztów. Każdy kto choć raz oddawał samochód do mechanika orientuje się ile kosztują poszczególne naprawy, a licząc ceny takich usług za granicą… może z tego wyjść niezła sumka.

 

Tak więc warto wziąć sobie do serca słowa “przezorny zawsze ubezpieczony” i dokładnie zaplanować wakacje w taki sposób aby były niezapomniane, ale przede wszystkim bezpieczne!

Grupa Tipmedia
Podziel się: