Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 13 maja 2024 16:27
Reklama

Uczniowie pomagają zwierzętom

Już ponad 560 szkół podstawowych z całego kraju uczestniczy w projekcie edukacyjnym „Pozwólmy zwierzętom żyć tam, gdzie się urodziły” organizowanym przez organizację ekologiczną WWF. Zgłoszenia do projektu wciąż można nadsyłać. Uczestnicy otrzymują bezpłatne materiały edukacyjne, a dla najaktywniejszych nauczycieli, uczniów i całych szkół przygotowano konkurs z bardzo atrakcyjnymi nagrodami.
Co roku do Polski przemycane są dziesiątki tysięcy zwierząt, które trafiają do sklepów i na giełdy zoologiczne. Najczęściej przemycane gatunki to egzotyczne papugi, węże, żółwie i jaszczurki. Większość z nich ginie w czasie transportu, a zwierzęta osłabione podróżą i hodowane w nieodpowiedni sposób często podzielają ich los. Jednym ze skutecznych sposobów walki z tym procederem jest po prostu niekupowanie egzotycznych zwierząt. I do tego właśnie WWF chce przekonać młodych ludzi, którzy są ich potencjalnymi nabywcami.
 
Chcemy skłonić uczniów szkół podstawowych, aby zanim kupią egzotycznego pupila pomyśleli, jaka jest jego prawdziwa cena. Aby zdali sobie sprawę, że w ten sposób przyczyniają się do wymierania gatunków i skazują na śmierć wiele zwierząt – mówi Magdalena Gołębiewska z WWF,  kierownik projektu „Ograniczenie nielegalnego handlu ginącymi gatunkami w Polsce”.
 
WWF przygotował projekt edukacyjny „Pozwólmy zwierzętom życ tam, gdzie się urodziły”, dzięki któremu nauczyciele będą mogli w prosty i ciekawy sposób pokazać uczniom, na czym polega problem przemytu i nielegalnego handlu zagrożonymi gatunkami zwierząt i roślin. W celu ułatwienia im tego zadania, organizacja WWF Polska prześle wszystkim uczestnikom bezpłatne pakiety edukacyjne. Zawierają one m.in. scenariusze zajęć, elektroniczne „Kompendia wiedzy”, plakaty i prezentacje multimedialne dla nauczycieli oraz komiksy i broszury z naklejkami dla uczniów. 
 
Czasu na zgłoszenia szkoły do projektu pozostało niewiele. A zgłosić się warto, gdyż dzięki temu, oprócz możliwości przekazania dzieciom istotnej wiedzy, szkoły będą miały możliwość wzięcia udziału w konkursie, w którym wygrać można atrakcyjne nagrody: tablice interaktywne, przedstawienia teatralne, koszulki, torby, książki i dyplomy. Uwaga – zgłoszenia do konkursu można przesyłać tylko do 30 listopada.
 
WWF zaprasza nauczycieli do rejestracji. Kartę rejestracyjną można pobrać na stronie www.kampaniaedukacyjna.wwf.pl. Na stronie znajdują się również wszystkie informacje i materiały niezbędne do udziału w projekcie WWF.
dost

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ReklamaMrówka
Reklama