Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
niedziela, 5 maja 2024 16:34
Reklama
News will be here

W ten sposób zainteresowali młodzież tematem

Po wspólnym spędzeniu dnia, młodzież zarówno z Polski jak i Niemiec, poprosiła organizatorów o możliwość jeszcze jednego w tym roku spotkania, dokładnie tych samych grup. To świadczy o powodzeniu projektu.
W ten sposób zainteresowali młodzież tematem

„Polsko-niemieckie tradycje dożynkowe i wspólna przeszłość – Cedynia 2019” To tytuł projektu, realizowanego w Gminie Cedynia.

Beneficjentem przedsięwzięcia jest Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu, autorem Małgorzata Karwan- zastępca burmistrza Cedyni. Celem projektu jest poznawanie polskich i niemieckich tradycji, wspólna integracja, zawieranie przyjaźni, kształcenie dzieci i młodzieży podczas wspólnych warsztatów i wycieczek oraz dalsza współpraca.

Projekt składa się z dwóch działań: polsko- niemieckie spotkanie dożynkowe, które odbyło się 31 sierpnia oraz polsko- niemieckie warsztaty z realizacji dźwięku i światła przeprowadzone 26 września 2019 r. Można stwierdzić, że cele zawarte w projekcie zostały w 100% zrealizowane, a rozliczenie wniosku nastąpi do 30 października.

Podczas warsztatów z realizacji dźwięku i światła młodzież z Polski i Niemiec poznała zasady i możliwości wykorzystywania światła scenicznego- głowy ruchome oraz reflektory i dźwięku – muzyki na różnych spotkaniach kulturalnych. Każdy z uczestników mógł również praktycznie spróbować swoich sił. Warsztaty zakończyły się integracyjną dyskoteką.

Druga część dnia to wspólna wycieczka na cmentarz siekierkowski, Górę Czcibora , odwiedziliśmy również na prośbę strony niemieckiej naszą Szkołę w Cedyni. Podsumowanie i zakończenie nastąpiło przy grillu. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowe gadżety promujące projekt.

Po wspólnym spędzeniu dnia, młodzież zarówno z Polski jak i Niemiec, poprosiła organizatorów o możliwość jeszcze jednego w tym roku spotkania, dokładnie tych samych grup.

Projekt jest dofinansowany przez Unie Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia- Pomorze Przednie/ Brandenburgia/ Polska w Euroregionie Pomerania.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: kasztankaTreść komentarza: Już dawno przekwitłam.Data dodania komentarza: 05.05.2024, 16:07Źródło komentarza: Zaczyna się maturalny maraton 2024. O której startują?Autor komentarza: Antopni DwawybuchyTreść komentarza: No heh najprawdopodobniejszą przyczyną tego wypadku była prędkość. A dokładnie zbyt niska prędkość auta. Gdyby bus jechał szybciej to wypadek nie zdążyłby się wydarzyć. To jest przecież logiczne... Prawda?Data dodania komentarza: 05.05.2024, 16:06Źródło komentarza: Dachował bus. Poszkodowanych 6 osób, w tym dzieciAutor komentarza: a kuku!Treść komentarza: A gdyby rolnicy blokowali nie byłoby wypadku.Data dodania komentarza: 05.05.2024, 16:03Źródło komentarza: Dachował bus. Poszkodowanych 6 osób, w tym dzieciAutor komentarza: morałTreść komentarza: Bo na S3 jest tak: prawy pas min. 120, lewy 140-150. Jak jest majówka, albo wolne, to lewy 150-160. Dodatkowo wtedy masę niedzielnych kierowców z przerośniętym ego. Trzeba się dostosować. Jak się nie odnajdujesz na lewym pasie - jedź prawym. No i myśleć też warto , a przede wszystkim wypocząć, a nie 12 godzinę za kółkiem!!! Busem z Wielkiej Brytanii, czy Holandii na raz... Poza tym na S3 jest o wiele bezpieczniej niż na takiej A4, gdzie jeżdżą zderzak w w zderzak, czy na A2, gdzie zawsze jakaś ciężarówka, albo inna powsinoga musi wyprzedzić z prędkością 120-140 kmh i wciska się jak kanar do zatłoczonego tramwaju. powodując, że niemieckie auta muszą hamować. Na S3 zazwyczaj cisza i spokój, tylko w lubuskiem trzeba czasem uważać jak się goście pod prąd wbijają :) no i jak pustaki nad morze jadą.Data dodania komentarza: 05.05.2024, 16:03Źródło komentarza: Dachował bus. Poszkodowanych 6 osób, w tym dzieci
ReklamaMrówka
Reklama