Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
sobota, 4 maja 2024 06:17
Reklama
Reklama

Aksamitny Festiwal w Mirowie - mnóstwo pozytywnych emocji i... jeden przykry incydent

Tego się nikt nie spodziewał! Wielkie emocje w Mirowie na Aksamitnym Festiwalu, który po rocznej przerwie odbył się w sobotę 25 września 2021 r. Oczywiście ponad wszystko najważniejszy był konkurs dla mieszkańców Mirowa na Aksamitną Zagrodę. Aby jednak urozmaicić i zmotywować mirowian do upiększania swojego otoczenia, wprowadzono do konkursu nowe kategorie, takie jak: Aksamitna Rabatka i Aksamitna Kompozycja. W tych trzech kategoriach zostały wręczone nagrody główne w postaci rzeźbionych, pamiątkowych desek. Deski wykonał tradycyjne mirowski rzeźbiarz Jan Andrzejczak.
Aksamitny Festiwal w Mirowie - mnóstwo pozytywnych emocji i... jeden przykry incydent

Autor: Fot. dost.

Uczestników konkursu w trzech kategoriach było 16 : Renata Cysewska, Grzegorz Podoba, Dorota Pohorecka, Irena Witkiewicz, drużyna: Marek Paczkowski, Natalia Depta, Małgorzata Musiał, Marzena Jaworska; a także Ernest Rąpała, Marzenna Witkiewicz, Czesława Matoszko, Wanda Krygiel, Emilia Andrzejczak, Aneta Korman- Matoszko, Iwona Hirt, Natalia Cieślak, Mirosława Korman, Iwona Radymniak.

Zwycięzcami zostali:

  • w kategorii Aksamitna Zagroda - Grzegorz Podoba,
  • w kategorii Aksamitna Rabatka - Czesława Matoszko,
  • w kategorii Aksamitna Kompozycja - Iwona Hirt

Była jeszcze specjalna nagroda dla jednego uczestnika ze wszystkich kategorii, którą przyznała publiczność, a otrzymała ją Irena Witkiewicz.

Fundatorem tej nagrody było Ogrodnictwo Moni Gaj z Chojny. Pozostałe nagrody zakupione zostały z funduszu sołeckiego.

Jednak niezwykłe emocje na równi z konkursem kwiatowym wywołał mały turniej wbijania gwoździ . Konkurs nie miał ograniczeń wiekowych i równie emocjonujący był dla mężczyzn, jak i dla kobiet.

Tradycyjnie dzieci z pasją tworzyły duże i małe bańki mydlane, malowały twarze i drogę przebiegającą przez Mirowo.

Jak Aksamitny festiwal to oczywiście pyszne jedzenie. Panie przygotowały wspaniałą grochówkę, bigos, obłędne ciasta. Była kiełbaska i karkówka z grilla, nieliczni szczęściarze mogli skosztować swojskiego chleba ze smalcem.

Organizatorzy przygotowali niezwykłą niespodziankę. W ramach współpracy między stowarzyszeniami z terenu gminy Moryń na sobotnim święcie zaprezentowała się grupa woltyżerska ze Stowarzyszenia Podkowa w Moryniu.

Goście odwiedzili nas licznie i rozmowy trwały prawie do zmroku.

Specjalnie chcielibyśmy pozdrowić osobę z okolic Cedyni, która zaopiekowała się bardzo ładnymi, pomarańczowymi, specjalnie na tę okazję kupionymi paletkami do badmintona (wersja z bardzo dużymi lotkami). Mam nadzieję, że dzieci są zadowolone. Jednak gdyby się już znudziły, to nasze dzieci też chętnie z nich znowu skorzystają.

Wszystkim, którzy zaangażowali się w Festiwal i jego przygotowanie należą się ogromne brawa. I liczymy, że rok następny również będzie tak efektowny.

Zapraszamy do Mirowa w gminie Moryń!



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
aha 26.09.2021 17:17
Rozumiem że złodziej jest znany.

mundurowy 26.09.2021 18:48
Może go sumienie ruszy i w nocy podrzuci fanty.

Bogna 26.09.2021 15:20
Pomysły i pogoda dopisały - to najważniejsze.

Reklama
ReklamaMrówka
Reklama