Przejdź do głównych treści
Przejdź do głównego menu
Facebook.com
piątek, 30 stycznia 2026 22:44
Ułatwienia dostępności
Zaloguj się
Start
Wiadomości
Imprezy
Reklama
Ogłoszenia
Kontakt
112
AKTUALNOŚCI
SPOŁECZEŃSTWO
POWIAT
GRYFINO
BANIE
CEDYNIA
CHOJNA
MIESZKOWICE
MORYŃ
STARE CZARNOWO
TRZCIŃSKO-ZDRÓJ
WIDUCHOWA
POLITYKA
KULTURA
SPORT
GALERIE ZDJĘĆ
OGŁOSZENIA
Pokaż pozostałe elementy menu
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna
Artykuły
powiat gryfiński
Moryń
powiat gryfiński:
Moryń
Wybierz kategorię
Kino
powiat gryfiński
Aktualności
Kultura
Sport
Gospodarka
Społeczeństwo
Polityka
Ogłoszenia
112
Lifestyle
Kraj
Świat
Ciekawostki i legendy
Moryń
Sortuj
Najnowsze
Najstarsze
Najczęściej czytane
Najlepiej oceniane
Filtruj
Reset
Wódka będzie jeszcze droższa. Niektórzy sięgają po denaturat
Dobra wiadomość jest taka, że po sankcjach nałożonych na Rosję z półek znika rosyjska wódka. Tę lukę mogą zapełnić m.in. polskie trunki. Ale i tak będzie drożej.
12.04.2022 11:00
7
Śmiercionośny składnik smogu w kiełbasie. Wyrzuć ją, jeśli masz w lodówce! [ZDJĘCIA]
Główny inspektor sanitarny apeluje, aby sprawdzić, czy wycofane z obrotu produkty nie trafiły do naszych domów. Mogą powodować poważne komplikacje zdrowotne.
12.04.2022 10:15
7
Słodki kuzyn myszy. Ma wyjątkowe zdolności aktorskie
Dziś 12 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Chomika. Te małe gryzonie doczekały się własnego święta ponieważ to właśnie tego dnia 1930 roku koło Aleppo odkrył gatunek Israel Aharoni.
12.04.2022 08:00
3
Fake news doprowadził policję do oszustki
Policjanci zweryfikowali fałszywą informację o rzekomej śmierci ich koleżanki. Tak dotarli do autorki fake newsa, której historia okazała się jeszcze bardziej zaskakująca.
11.04.2022 19:00
3
Powiało i trzeba było usuwać drzewa. Akcje strażaków
W minionym tygodniu najwięcej pracy mieli strażacy przy usuwaniu drzew z dróg na terenie niemal całego powiatu. Były też inne zadania, do których potrzebni byli głównie ochotnicy z OSP.
11.04.2022 15:50
2
Nadchodzi ocieplenie. Nawet do 22 stopni. Niestety krótkotrwałe!
Nadchodzące dni przyniosą poprawę pogody. Ale przed nami jeszcze burze, opady i przymrozki.
11.04.2022 14:30
2
Wielki Tydzień. Po dwóch latach przygotowania do Wielkanocy bez obostrzeń
Dziś rozpoczął się Wielki Tydzień, którego najważniejszą częścią jest Triduum Paschalne. W tym roku wiernych nie czekają żadne pandemiczne ograniczenia.
11.04.2022 12:40
1
Polska zamówiła miliony szczepionek, których nie wykorzysta
67 milionów dawek szczepionek ma w tym roku trafić do Polski. Problem w tym, że nie zużyjemy takiej liczby wakcyn, a pieniędzy potrzebujemy na inne cele.
11.04.2022 10:50
5
Mleko i masło coraz droższe. I ceny dalej będą rosły
Ceny mleka i masła idą w górę. Tydzień do tygodnia – różnica wynosi nawet 6-7 proc. Zdaniem ekspertów ta sytuacja nieprędko się zmieni. Powód? Mniej mleka przy rosnącym popycie na wyroby mleczne.
11.04.2022 08:40
5
Burmistrz wbrew strażakom włączył syrenę [list]
Mamy w gminie kilkuset uchodźców z Ukrainy, w tym bardzo dużo dzieci. Wojna mocno odbiła się na ich psychice. Dla nich dźwięk syren oznacza jedno - jak najszybsza ewakuację i szukanie bezpiecznego schronienia.
10.04.2022 16:56
127
3
Żurek smakował wybornie, a ciasta zachwycały wyglądem i smakiem
Cedyński Jarmark Wielkanocny zorganizowano w sobotę 9 kwietnia 2022 r. po południu. Pomimo deszczu, gradu i silnie wiejącego wiatru atmosfera na jarmarku była wyjątkowa.
10.04.2022 15:56
10
1
Dziewczyny mają już sukces międzynarodowy
W ostatnią niedzielę Maja Szewczyk i Weronika Wieczorek zaśpiewały i zagrały podczas Dnia Sportów Zimowych w Sparkassen Ski-Arena am Papengrund w Bad Freienwalde. Dzień sportu odbył się w ramach Niemiecko - Polskiego Festiwalu Wiosennego.
10.04.2022 11:30
2
1
Dziś ostatnia niedziela Wielkiego Postu
Dzisiejsze chrześcijańskie święto zwane też jest Niedzielą Męki Pańskiej. Jest pamiątką po wjeździe Jezusa Chrystusa do Jerozolimy. Jest też wyznacznikiem Wielkiego Postu - to ostania niedziela tego czasu pokuty.
10.04.2022 10:30
12
PiS zarządza wycie syren, ale są przeciwskazania
Około północy przysłano do nas informację, że w dniu 10 kwietnia 2022 r. o godz. 8.41 na terenie całego województwa zachodniopomorskiego zostaną uruchomione syreny alarmowe wchodzące w skład powiatowych i miejskich systemów ostrzegania i alarmowania. Tak miało być w całym kraju, ale nie wszędzie one zawyją. Są dwa przeciwskazania.
09.04.2022 19:00
68
4
Ciekawe warsztaty z nowoczesnym podejściem do solistek
Solistki Moryńskiej Orkiestry Ukulele, Maja Szewczyk, Weronika Wieczorek i Zofia Płowik wzięły udział w wyjątkowych warsztatach muzycznych w szkole AKUKULELE prowadzonej przez Bartłomieja Orłowskiego w Szczecinie, certifikowanego nauczyciela przez James Hill Ukulele Initiative z Kanady. Nauczyły się kilku piosenek, w których poznały nowe techniki i style muzyczne.
09.04.2022 17:00
1
poprzednia
1
...
132
133
134
135
136
137
138
...
następna
KOMENTARZE
Poprzednie
Następne
Autor komentarza:
piguła
Treść komentarza:
Rekonstrukcja tkanek stopy u dwulatki to proces wieloletni. Dziecko będzie rosło, a bliznowaciejące tkanki mogą powodować trwałe kalectwo. Rodzina powinna już teraz myśleć o pozwie cywilnym wobec dziadka, bo koszty prywatnej rehabilitacji i ewentualnych kolejnych operacji będą ogromne.
Data dodania komentarza:
30.01.2026, 22:16
Źródło komentarza:
Przeklęta broń wypaliła dwa razy. Najpierw w niewinne dziecko, potem na policji
Autor komentarza:
Grzegorz
Treść komentarza:
Jeden raz to przypadek, ale drugi?
Data dodania komentarza:
30.01.2026, 22:15
Źródło komentarza:
Przeklęta broń wypaliła dwa razy. Najpierw w niewinne dziecko, potem na policji
Autor komentarza:
Hehe
Treść komentarza:
Może ktoś się identyfikował jako policjant lub rusznikarz z wcześniejszego naboru dotyczącego osoby ds. obsługi sztucera. Tylko u lewaków broń sama strzela, a u innych strzela z niej osoba, która ją obsługuje. A to jest zasadnicza różnica w interpretacji zdarzenia. Odpowiedzialni powinni przejść przedszkole ponownie. Nic nie dzieje się bez przyczyny.
Data dodania komentarza:
30.01.2026, 22:11
Źródło komentarza:
Przeklęta broń wypaliła dwa razy. Najpierw w niewinne dziecko, potem na policji
Autor komentarza:
wow
Treść komentarza:
Ładnie podsumowałeś burmitrza, bo zgodnie z prawem to on jest odpowiadzialny za dostarcznie ciepła.
Data dodania komentarza:
30.01.2026, 21:57
Źródło komentarza:
Wyścig z czasem w Nowym Czarnowie: Gryfino uniknie „luki grzewczej” - zapewnia PGE
Autor komentarza:
cytat
Treść komentarza:
Z kolei w niemieckim tygodniku "Die Zeit" czytamy, że Donald Trump wtrącił Polskę, "dotąd wierny wobec Ameryki kraj, w niebezpieczny dylemat". Polski politolog Piotr Buras, szef warszawskiego biura Europejskiej Rady Stosunków Międzynarodowych (ECFR), pisze, że "pozbawione hamulców" działania Trumpa w sprawie Grenlandii i Danii "prowadzą na skraj przepaści nie tylko sojusz transatlantycki, ale także Unię Europejską. A Europa Wschodnia, przede wszystkim Polska, staje się kluczowa w tym kryzysie, który trwale zmieni kontynent". "Przez długi czas w Polsce panowała dziwna cisza wokół Grenlandii. Wielkie międzynarodowe widowisko, napędzane żądzą władzy Trumpa, wydawało się odległą burzą, a nie sztormem, który mógłby wywrócić do góry nogami politykę zagraniczną Polski ostatnich 35 lat" — ocenia Buras. Przypomina, że premier Donald Tusk podpisał 6 stycznia oświadczenie europejskich przywódców o solidarności z Danią i Grenlandczykami. "W kolejnych dniach gesty solidarności z Duńczykami wyraźnie osłabły" — ocenia autor. Wskazuje, że na profilu Tuska na X nie pojawiły się żadne nowe komentarze o Grenlandii, a polscy eksperci ds. polityki zagranicznej "radzili zachować rozwagę, bagatelizowali powagę sytuacji lub po prostu milczeli". Polska nie wysłała też żołnierzy w ramach międzynarodowej misji rozpoznawczej na Grenlandii. "Rząd milczał, gdy w miniony weekend kraje uczestniczące w misji zareagowały ostro na groźbę nałożenia dodatkowych ceł przez Trumpa. »Gdzie jest Polska?« — zastanawiali się zagraniczni dyplomaci" — pisze Buras.
Data dodania komentarza:
30.01.2026, 21:56
Źródło komentarza:
Poprzeć pomysły Donalda Trumpa, czy europejskiego sojusznika? Rozterki Polaków
Autor komentarza:
Obserwator
Treść komentarza:
"Luki czasowej" może i nie być ale o "luce cenowej" nic nie mówią. To jest dla Nas odbiorców bardzo istotne.
Data dodania komentarza:
30.01.2026, 21:41
Źródło komentarza:
Wyścig z czasem w Nowym Czarnowie: Gryfino uniknie „luki grzewczej” - zapewnia PGE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
„Debil” wycofany z sieci sprzedaży. Książka o Andrzeju Dudzie krytykowana
Sieć sklepów przyznaje, że skargi dotyczyły możliwego znieważenia głowy państwa. I już nie sprzedaje książki „Debil. Studium przypadku” Aleksandry Sarna. Wydawca zapewnia, że pozycja rozchodzi się błyskawicznie.
Data dodania artykułu:
10.08.2025 12:30
Liczba komentarzy artykułu:
453
Działkowcy postawieni pod ścianą. Mogą stracić altany i w ogóle działki
Niektórzy sprzedali mieszkania i osiedli się na działkach. Mają tam stały pobyt, co jest niezgodne z prawem. Inni budują konstrukcje przekraczające dozwolone wymiary, co narusza prawo budowlane. Powstają też dzikie szamba. A są tacy, którzy chcą żyć ekologicznie.
Data dodania artykułu:
15.03.2025 08:30
Liczba komentarzy artykułu:
124
Zakazują nagle teraz takiego wyrzucania śmieci. Zmiany z dwóch powodów
Odpady najpierw do worka, potem do pojemnika. Okazuje się, że to nie jest właściwa metoda i dlatego miasta już nie będą mieszkańcom dostarczać plastikowych worków.
Data dodania artykułu:
08.07.2025 09:30
Liczba komentarzy artykułu:
72
Żaden inwestor nie otrzyma warunków zabudowy i pozwolenia na budowę. Nowe przepisy nadchodzą
Zegar tyka. Tylko do końca tego roku samorządy mają czas na przyjęcie tzw. planów ogólnych. Jak się nie uda, niczego w okolicy nie będzie można wybudować. Ani sklepu, ani bloku, ani domu.
Data dodania artykułu:
08.02.2025 18:00
Liczba komentarzy artykułu:
59
Tutaj ma powstać Dino. Inwestycja została jednak wstrzymana
Mieszkańcy od dawna oczekują otwarcia sklepu Dino. Niestety Zakład Wodociągów i Kanalizacji złożył odwołanie od decyzji władz gminy, argumentując ten fakt m.in. infrastrukturą krytyczną, a chodzi tutaj o rurociąg.
Data dodania artykułu:
19.07.2025 16:30
Liczba komentarzy artykułu:
53
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama