Kolejna osoba oszukana metodą „na funkcjonariusza cbś” 

  • 24.11.2016, 18:41
  • Bogumił Prostak
Kolejna osoba oszukana metodą „na funkcjonariusza cbś”
Tylko we wtorek, 22 listopada 2016 r. w Gryfinie doszło do jednego oszustwa i jednego jego usiłowania. W jednym przypadku ofiara straciła kilkanaście tysięcy złotych. Gryfińska Policja przestrzega i apeluje o ostrożność .

Oszuści „na wnuczka” czy „na policjanta” wciąż oszukują starszych ludzi. Wyłudzają pieniądze od naszych babć, mam, cioć, dziadków, ojców i wujków. Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny. Osoby te mogą prosić o pieniądze, które mają im pomóc w rozwiązaniu nagłego problemu.

Gryfińska Policja apeluje:

ŻADEN POLICJANT OSOBIŚCIE NIE PRZYCHODZI PO PIENIĄDZE ANI NIE PODAJE NUMERU KONTA, NA KTÓRY NALEŻY PRZELAĆ PIENIĄDZE, KTÓRE STANOWIĆ MAJĄ ZABEZPIECZENIE.

TAKIE CZYNNOSCI WYKONUJE SIĘ TYLKO W KOMENDZIE POLICJI !!!!!!!!!!

W całej Polsce wciąż dochodzi do kolejnych prób wyłudzania pieniędzy tzw. metodą na wnuczka modyfikowaną przez sprawców pod różnymi legendami. Ofiarą oszustwa padają zazwyczaj starsze osoby, którym człowiek podający się np. za policjanta CBŚ  „poleca” przelać szybkim przekazem pocztowym pieniądze.

Tak było w Gryfinie we wtorek, 22 listopada 2016 r. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie.

Bogumił Prostak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

shicka
shicka 25.11.2016, 17:20
To młodzi ludzie bez inteligencji emocjonalnej.
Jadwiga Kolędowa
Jadwiga Kolędowa 24.11.2016, 20:03
Podłość ludzka nie zna granic!
gość
gość 24.11.2016, 19:22
naiwnych nie sieją
Darek
Darek 24.11.2016, 19:17
Tyle się o tym mówi a i tak jakiś naiwny się zawsze znajdzie.

Pozostałe