Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019

Korupcja w Elektrowni Dolna Odra? Funkcjonariusze CBA aresztują pracowników

  • 08.12.2016, 13:17 (aktualizacja 09.12.2016, 02:46)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Korupcja w Elektrowni Dolna Odra? Funkcjonariusze CBA aresztują pracowników CBA
Kierownika, trzech inspektorów i biznesmena aresztowali funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego, oddział w Szczecinie. To sprawa, o której pisaliśmy już wcześniej, a dotyczy remontów i modernizacji w Zespole Elektrowni Dolna Odra.

Jako piewsi z lokalnych mediów informujemy o aresztowaniach dokonanych przez funkcjonariuszy CBA.

Jak udało nam się dowiedzieć, funkcjonariusze ze szczecińskiej Delegatury CBA zatrzymali kierownika, trzech inspektorów i biznesmena w sprawie korupcji przy remontach i modernizacji elementów infrastruktury Zespołu Elektrowni Dolna Odra. Postępowanie swoim zakresem obejmuje czyny w stosunku do mienia wielkiej wartości.

Delegatura CBA w Szczecinie prowadzi wraz z Prokuraturą Regionalną w Szczecinie śledztwo w sprawie przyjmowania korzyści majątkowych przez osoby zatrudnione w PGE GiEK SA Oddział Zespół Elektrowni Dolna Odra w Nowym Czarnowie. Sprawa dotyczy tzw. korupcji  menadżerskiej  i  przyjmowania korzyści w zamian za ustalenie sposobu wyłonienia wykonawcy, realizacji procedur jego wyłonienia, nadzór nad przebiegiem i końcowy odbiór robót.

Już wcześniej szczecińscy agenci CBA zabezpieczyli nośniki danych i dokumentację w blisko 40 miejscach:  biurach i mieszkaniach osób związanych z realizacją remontów i inwestycji w Elektrowni Dolna Odra.

-W kolejnym etapie śledztwa, funkcjonariusze CBA zatrzymali kierownika nadzoru i trzech inspektorów z Elektrowni Dolna Odra w Nowym Czarnowie oraz biznesmena. Zatrzymani usłyszeli zarzuty nadużycia uprawnień, niedopełnienia obowiązków, fałszowania dokumentów  i korupcji menadżerskiej. Trwają czynności śledcze w szczecińskiej prokuraturze regionalnej - informuje Piotr Kaczorek z CBA.

Moderniazacja elektrowni przeprowadzana była w latach 2007-2013. Elektrownia Dolna Odra na działalność remontową rocznie przeznacza 50-70 mln zł. Natomiast we wspomnianych latach było to ok. 700 mln zł.   

Postępowanie CBA i prokuraturyswoim zakresem obejmuje czyny w stosunku do mienia wielkiej wartości - zaznacza Piotr Kaczorek.  

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (76)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kicik
kicik 11.12.2016, 22:09
Nie tak szybko. Po kościach się to nie rozejdzie. Jednak w elektrowni cuda się działy i ktoś za to odpowiedzialny jest.
Zorientowana
Zorientowana 11.12.2016, 13:00
W lotto jest do wygrania dzisiaj 7000000 :-) Remonty i utrzymanie ruchu to mały pikuś, nicość która się nie liczy! Cały biurowiec znowu OBDAROWAŁ się podwyżkami po 500, 300, 200, itd. A wybrańcy w kółeczku adoracyjnym, przyznają sobie na wzajem z funduszu co chwilę premię po 8000, 7000 itd itp. Oficjalnie od 2 lat w elektrowni nie było żadnych regulacji płacowych, z uwagi że jest deflacja :-) Tak tłumaczą to Klasie Robotniczej !!!
pikuś
pikuś 13.12.2016, 10:01
Co tam CBA. Samozadowolenie to ich gówna cecha.
pik
pik 11.12.2016, 12:41
Czemu teraz ci co juz ich skazali nie piszą że zostali wypuszczeni,że sąd stwierdził że są niewystarczajace dowody .Mieliście swoje 5 min wyżaliliście sie klawiaturze.
eleven
eleven 10.12.2016, 22:34
Strach iść do pracy.
abc
abc 10.12.2016, 16:55
Kes jesyeś tępy jak nie rozumiesz aluzji
perukarz
perukarz 09.12.2016, 21:17
Fajnie tak poczytać ile kto ma i w ogole jak ma na imię czy nazwisko, spoko pogratulować.Kolega kolege i vice wersa coraz gorzej u nas w Elektrowni.
Kes
Kes 09.12.2016, 18:39
Do katolicki kraj
A co ma piernik do wiatraka?
katolicki kraj
katolicki kraj 09.12.2016, 18:27
Czytając wpisy sądzić można,że się wypowiadają sami sędziowie.


W oku sąsiada widzisz drzazgę a w swoim belki nie widzisz.
Kes
Kes 09.12.2016, 17:40
Do a
w takim razie skieruj tego maila do Prezesa Sądu. Tam się tworzy wyroki.
a
a 09.12.2016, 17:37
Gdy wieczorne zgasną zorze. Zanim głowę do snu złożę. Modlitwę moją zanoszę. Bogu ojcu i synowi, d***cie sąsiadowi. Dla siebie o nic nie proszę, tylko mu do***cie proszę. Kto ja jestem? Polak mały. Mały zawisły i podły. Jaki znak mój - krwawe gały. Oto wznoszę moje modły, do Boga, Marii i Syna, zniszczcie tego s***syna. Mego brata sąsiada, tego wroga, tego gada. Żeby mu okradli garaż, żeby go zdradzała stara, żeby mu spalili sklep, żeby dostał cegłą w łeb, żeby mu się córka z czarnym, i w ogóle żeby miał marnie. Żeby miał AIDS i raka oto modlitwa Polaka
.
Dla Polaków wydających wyroki.
Że świata...
Że świata... 09.12.2016, 17:30
Zatrzymali 72- łatkę za krajankę. - donosi ***. Ale afera!!! Ale o Dolnej nic. Cicho sza.
Czerwona sukienka
Czerwona sukienka 09.12.2016, 17:21
A jeszcze niedawno
http://www.igryfino.pl/wiadomo…
Dociekliwy
Dociekliwy 09.12.2016, 16:59
Mam przeczucie ze o to chodzi:

https://www.google.pl/url?sa=t…
Kasia
Kasia 09.12.2016, 13:38
Bardzo łatwo kogoś oskarżyć i obrzucić błotem. Nieraz sie już różne organa śledcze myliły.
Wuja
Wuja 09.12.2016, 13:46
Jak niewinni to nie mają się czego obawiać. Po wyjściu mogą dochodzić odszkodowań za pomówienie.
asesor
asesor 09.12.2016, 13:34
Są oskarżeni! Teraz już nie ma nazwisk! Teraz już nie ma twarzy! I tak będzie przez nabliższe lata i musimy się do tego przyzwyczaić. Teraz będa tylko inicjały. Teraz będą tylko przesłonięte twarze na łąwie oskarżonych.
Gość
Gość 09.12.2016, 13:26
Poda ktoś w końcu jakieś nazwiska tych co brali i jaka firma smarowała ????
sss
sss 09.12.2016, 13:35
Nie masz własnego życia ciekawska mendo ? Swoje nazwisko podaj
Szrek
Szrek 09.12.2016, 16:35
A ty ile zaje.aleś że tak reagujesz hehehe
Gość
Gość 09.12.2016, 13:41
Kultury Chamie nieskrobany!!! Złodziejaszków trzeba piętnować, a jak niewinni to zarobią jeszcze odszkodowanie. Nerwy cię ponoszą, bo może coś i do twojej kieszonki skapnęło... oj po IP sprawdzimy....
Miarka
Miarka 09.12.2016, 16:31
Złodziejaszek to kradnie chipsy w kiosku. Jeśli ukradli miliony to są ZŁODZIEJE.
amuzo
amuzo 09.12.2016, 13:47
Sprawdzić to ty sobie możesz poziom brudu pod paznokciami! Nie wiery we wszytko co CBA powie, bo to moye bzc ywzk podpucha. Pamitaj, ze w wolnym ktaju tylko sady decyduja o winie.
sss
sss 09.12.2016, 13:43
Bujaj się Buraku ! Sprawdzaj jak masz takie "narzędzia" które przez TOR się przedrą :D Powodzenia
sss
sss 09.12.2016, 13:51
Poza tym taki jesteś cwany, taki rozeznany znasz nawet znaczenie słowa IP , a nazwisk nie znasz ??? :D
del
del 09.12.2016, 13:17
Pani kierownik : dom, kamienica, lokale, mieszkania , dobre samochody, morda to az sztuczna od botoxu, usta nadmuchane jak banany i sztuczny cyc to wszystko kosztuje, mezulek paniusi od*** super auto i mysliwskie zapedy zeby ego podbudowac, synus pol swiata zwiedzil i tez panisko co to nie on.Zadzierali nosa jak malo Kto, afiszowali sie z kasa to teraz maja
Czarna
Czarna 21.12.2016, 22:57
polecam lekturę Powracająca fala
heh
heh 09.12.2016, 13:41
Jak mają tyle kasy to co mieli pod łóżkiem trzymać? Kto ma ten korzysta.
kol
kol 09.12.2016, 12:26
Życie nauczyło ją, że przetrwać to znaczy mieć wystarczająco dużo siły, determinacji i władze dają jeszcze pieniądze. Ma wyznaczony cel i pokonuje wszelkie przeszkody, które staną jej na drodze. Nie miała skrupułów, a do tego była oziębła i stanowcza. A jednak się przliczyła.
turbina
turbina 09.12.2016, 12:23
bardzo dobrze,że się za nich zabrali,przecież kradli nasze pieniądze-podatników mam nadzieję,że sprawa jest rozwojowa i będą wyroki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Miarka
Miarka 09.12.2016, 12:10
A ten zatrzymany kierownik to kobieta?
Lukas
Lukas 09.12.2016, 12:15
Kobiety zepsute są podobno najgorsze, bez skrupułów i bezgtranicznie zachłanne.

Pozostałe