Zostaw tu jeden procent - apel

  • 22.01.2017, 10:27
  • Marek Mucha UM
Zostaw tu jeden procent - apel UM
Wsparcie w chorobie, pomoc niepełnosprawnym, stworzenie szans dla dzieci – m.in. na takie cele można przekazać 1% podatku dochodowego. Co niezwykle istotne, ten procent może pozostać na Pomorzu Zachodnim. Dzięki tym środkom regionalne stowarzyszenia i organizacje mogą nieść pomoc potrzebującym, rozwijać społeczność lokalną i budować małe ojczyzny. Województwo Zachodniopomorskie już po raz 14. zachęca mieszkańców do pozostawienia swojego „procenta” w regionie.

 W akcji przekazywania 1% podatku liczy się każda złotówka, każdy grosz. Dobrze, jeśli pieniądze z naszych podatków trafiają do lokalnych organizacji, których celem jest poprawa jakości życia mieszkańców województwa zachodniopomorskiego, czyli nas wszystkich. 1% naszego podatku to bardzo istotne źródło wsparcia dla organizacji pożytku publicznego, dlatego przekazując swój podatek dokonajcie Państwo jak najlepszego wyboru i pozostawcie go jak najbliżej naszych regionalnych potrzeb – zachęca Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

 

W Zachodniopomorskiem działa ponad 280 organizacji posiadających status Organizacji Pożytku Publicznego – czyli podmiotów uprawnionych do otrzymania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych. Jak co roku, Samorząd Województwa prowadzi akcję informacyjną zachęcającą do wsparcia OPP z terenu naszego województwa. Zależy nam na tym, aby jak najwięcej środków pochodzących z 1 % zatrzymać w regionie.

 

Łączna kwota 1% należnego podatku przekazana na rzecz organizacji pożytku publicznego z rozliczenia za 2015 r. wyniosła 617,5 mln zł i stanowiła 0,76% należnego podatku dochodowego. Liczba podatników, którzy w zeznaniach za 2015 r. złożyli wnioski o przekazanie 1% należnego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego wyniosła 13,2 mln, co stanowiła 49% ogólnej liczby podatników. Liczba podatników, którzy decydują się na przekazanie podatku organizacjom pożytku publicznego systematycznie rośnie, a tym samym kwota 1% podatku, trafiająca do OPP, stale się zwiększa.

 

Przesłany w załączeniu wykaz zachodniopomorskich OPP przygotowany został w oparciu o dane udostępnione przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej według stanu na 15 grudnia 2016 r. W przypadku nie znalezienia swojej organizacji w wykazie prosimy o kontakt z Wydziałem Współpracy Społecznej WZ pod numerem telefonu 91 44 16 220.

Marek Mucha UM

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

w
w 22.01.2017, 19:39
PSONI Gryfino

Pozostałe