Zamienią się w badaczy. Trwają zapisy na zupełnią inną lekcję przyrody 

  • 23.01.2017, 16:41 (aktualizacja 23.01.2017, 18:02)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Zamienią się w badaczy. Trwają zapisy na zupełnią inną lekcję przyrody Fundacja EFRWP
Trwają zapisy na bezpłatne zajęcia przyrodnicze w sercu Wolińskiego Parku Narodowego. W ramach „Zupełnie innej lekcji przyrody” uczniowie z woj. zachodniopomorskiego będą mieli okazję wcielić się w rolę badaczy i sprawdzić, co można znaleźć w kropli wody oraz to, jak powstaje nadmorski klif. Organizatorem projektu jest Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

Udział w niezwykłej lekcji przyrody w Centrum Edukacji Ekologicznej CWM w Grodnie k. Międzyzdrojów mogą wziąć uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych i gimnazjów, w szczególności z obszarów wiejskich i miast do 5 tys. mieszkańców. Dodatkowo dla szkółz terenu województwa zachodniopomorskiego organizator zapewnia bezpłatny transport.

Zajęcia trwają jeden dzień i realizowane są od marca do czerwca br. – harmonogram lekcji wraz z aktualnymi terminami dostępny jest na stronie internetowej Fundacji: http://efrwp.pl/centrum-wspolpracy-miedzynarodowej/zupelnie-inna-lekcja-przyrody

Jak wygląda zupełnie inna lekcja przyrody? Uczniowie podczas zajęć, które są połączeniem badań terenowych z doświadczeniami i obserwacjami powadzonymi m.in. w pracowni laboratoryjnej, wcielają się w odkrywców i badaczy, by poznawać otaczającą ich przyrodę. Lekcje są przygotowane i prowadzone przez ekspertów z dziedziny nauk biologicznych.
Do dyspozycji uczniów jest także profesjonalne wyposażenie badawcze, zgodne z wytycznymi opracowanymi przez Centrum Nauki Kopernik.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

wiem co mówię
wiem co mówię 23.01.2017, 18:32
Te projekty są bardzo ciekawe i dobrze przygotowane.

Pozostałe