Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019

Za Szlachetną Paczkę podziękują podczas wojewódzkiej gali

  • 23.01.2017, 17:59 (aktualizacja 23.01.2017, 19:14)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Za Szlachetną Paczkę podziękują podczas wojewódzkiej gali Szlachetna Paczka Gryfino 2016
Niemal pół tysiąca rodzin na Pomorzu Zachodnim otrzymało wsparcie w okresie świąt Bożego Narodzenia w minionym roku w ramach akcji Szlachetna Paczka. Także Gryfino mocno zaangażowało się w tę ogólnopolską akcję. W piątek, 27 stycznia 2017 r. organizatorzy akcji, partnerzy i wolontariusze spotkają się na uroczystej gali wojewódzkiej w Operze na Zamku w Szczecinie.

W spotkaniu udział weźmie też marszałek Olgierd Geblewicz, a Pomorze Zachodnie wpiera organizację wydarzenia.

- Dzięki takim akcjom jak Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy i Szlachetna Paczka idea pomagania staje się popularna. Grono wolontariuszy i osób zaangażowanych stale się poszerza, także w naszym regionie. To niezmiernie cieszy, bo pamiętajmy, że dzięki takim inicjatywom potrzebujące rodziny otrzymują wymierną pomoc – podkreśla marszałek Olgierd Geblewicz.

Szlachetna paczka to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy, która prowadzona jest od 2001 roku przez Stowarzyszenie Wiosna.

Akcja polega na niesieniu pomocy potrzebującym. Wolontariusze łączą prywatnych darczyńców z ubogimi rodzinami. Informacje umieszczane są w anonimowej bazie internetowej. Darczyńca może wybrać konkretną rodzinę i przygotować dla niej paczkę, którą dostarczają wolontariusze.

 

- Pomoc kierowana jest do rodzin, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z niezależnych od siebie przyczyn. Docieramy do prawdziwej biedy i do rodzin, dla których kontakt z wolontariuszem oraz wsparcie materialne będą impulsem do zmiany – tłumaczą organizatorzy.

Do pomagania i wolontariatu podchodzimy kompleksowo. Bo wolontariat w Paczce  nie jest poświęcaniem się, tylko jest rozwijaniem siebie, zdobywaniem nowych kompetencji, w tym biznesowych – podkreśla ks. Jacek Stryczek, twórca projektu „Szlachetna Paczka”. – To jest taki wolontariat jak Harvard, czyli jak go skończysz, to po nim jesteś już innym człowiekiem. Człowiekiem, który dużo potrafi i jest sprawczy – dodaje.

Średnia wartość paczki, która trafiła do jednej z zachodniopomorskich rodzin to ok 2500 zł.

Piątkowa gala będzie okazją do podsumowania ostatniej edycji „Szlachetnej paczki” i podziękowania wszystkim zaangażowanych w jej organizację. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00 i potrwa ponad dwie godziny. 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

JacekJ
JacekJ 23.01.2017, 20:21
A co to? Tylko już Płatna Telewizja Publiczna moze chwalić Caritas, a wszystko inne jest "be". Nie chcesz, nie czytaj o akcji. Nie chcesz nie pomagaj, ale nie obrzydzaj innym!
ops
ops 23.01.2017, 20:17
-obserwator- przeciez,w gryfinskiej szlachetnej paczce byla pracownica Urzedu,p M. Pieczynska
obserwator
obserwator 23.01.2017, 20:07
i to jest jedyne prawdziwe pomaganie!!!!!!!!! a nie wrzask i pisk!! tylko po co znów ten geblewicz?????????????? idol jakiś????
piosenkarz
piosenkarz 23.01.2017, 20:09
Jesteś idolem
Wielbi cię tłum
Gdzie się pojawisz słychać
Zdumionych głosów szum
W porannej prasie widzisz
codziennie swoją twarz
Z możnymi tego świata
o wielkie stawki grasz


Zamki na piasku
Gdy pełno w szkle
Poranna witaj zmiano
To życie twe
rózga
rózga 23.01.2017, 20:03
No i niech mi ktoś powie,że to była bezinteresowna pomoc? Przeciez to pod publiczkę,jednorazowa akcja i tyle podziękowań?? A nie wstyd PANSTWU? Kosztem ludzi,którym jest gorzej??

Pozostałe