Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019

Co ze sprzedażą biletów w jedynkach od lutego

  • 30.01.2017, 12:30
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Co ze sprzedażą biletów w jedynkach od lutego PKS Szczecin
-Podobno od 1 lutego kierowcy PKS nie będą prowadzili sprzedaży biletów w jedynkach. Gdzie będą dostępne? Czy będą biletomaty? – pyta pan Jerzy, czytelnik portalu igryfino. Zapytaliśmy więc, jak wyglądać będzie od 1 lutego 2017 r. sprawa sprzedaży biletów w tych autobusach.

-Uspokajając wszystkich czytelników portalu igryfino.pl oraz pasażerów komunikacji organizowanej przez gminę Gryfino informuję, iż sprzedaż biletów w autobusach PKS na liniach ustalanych przez gminę (w tym na linii nr 1) nie ulega zmianie – odpowiada Mariusz Tarka, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej w Urzędzie Miasta i Gminy w Gryfinie.

-Kierowcy nadal mają obowiązek sprzedawania biletów pasażerom. Wynika to wprost z dokumentacji przetargowej oraz umowy zawartej z PKS w wyniku rozstrzygniętego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego – dodaje naczelnik Mariusz Tarka.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Aga
Aga 31.01.2017, 11:04
Dziwnie że w tych czasach jeszcze biletomatów nie wprowadzili!! Kierowcy by nie byli obciążeni sprzedażą. Dzięki temu też autobusy może by się mniej spózniały. Wiele osób wsiada z przystanków gdzie nie ma jak biletu kupić.. I tak na jednym przystanku ze trzy minuty do tyłu, na drugim ze dwie to już będzie pięć! Gdyby były biletomaty to każdy by się sam obsłużył!
ja
ja 31.01.2017, 08:22
Zakaz sprzedaży biletów u kierowcy powinien obowiązywać na dworcu PKS w Szczecinie w godzinach otwarcia kasy. Nie chce się ruszyć tyłka do kasy po bilet nawet jak sterczy jeden z drugim 20 minut na dworcu a potem kolejka u kierowcy i opóźniony odjazd... i jeszcze 50 zł na bilet za 3zł...
gall
gall 30.01.2017, 22:47
Bilety to wieczny problem, oczywiście fanie jest miec juz kupiony bilet wczesniej lub odliczona kwotę na kupno u kierowcy, ale syt nigdy nie przewidzisz i zdaza sie płacić wieksza gotowka. Niestety jest Malo kioskow gdzie można nabyć bilet wiec chory byłby pomysl z brakiem biletów u kierowcy. A co do opóźnień to nie tylko sprzedaż biletów, ale i krótkie autobusy( gdzie ludzie sie nie mieszczą, a kierowca wydziera sie żeby odejść od drzwi- ludzie nic nie poradzą ze często puszczane sa takie w godzinach porannych gdzie jest tlok) psująca sie automatyka gdzie drzwi otwierają sie pięćset razy na każdym przystanku zanim uda sie je zatrzasnąć.
A najlepsze jest to ze bilety sa drogie jak cholera, robią podwyżki, i nie dość ze jeżdżą rozklekotane autobusy, większość kierowców nie mila, to jeszcze zimniej niż na dworzu!!!! Czy nie istnieje cos takiego jak ogrzewanie? Takie autobusy nie powinny byc puszczane na trasę gdy na dworzu jest cieplej niż w zwale gdzie para leci nosem i uszami!! Nie dość ze zimno, ciasno, opóźnienia to jeszcze kupę kasy na bilety- za co się pytam?? A i uprzejmie proszę niech kierowcy łaskawie zmieniają tabliczki z kierunkiem jazy bo juz któryś raz sie spotkałam ze taki se nie zmienił i ludzie czekają... A tu jedna dolna odra, druga dolna odra trzecia... A potem się wkurzają ze ludzie nie wierza i za każdym razem się pytają czy do szczecina( nie uśmiecha mi sie któryś raz z kolei marzną i tłumaczyć sie w pracy, na zajęciach) ze gapa pan kierowca nie zmienił tabliczki.. Jeżdżę od tulu lat a problemy te same jak i nie coraz więcej. Ale kasę ciągną niezle!!!!
jedynki
jedynki 30.01.2017, 15:14
biletomaty i by bylo szybko i bezstresowo problem rozwiazany
Andźej
Andźej 30.01.2017, 19:46
Dwa na przystanku w centrum pod drobiazgami i jeden na Barnima.
proste
proste 30.01.2017, 14:37
Kupno biletów jest utrudnione nie tylko w mniejszych miejscowościach na trasie JEDYNKI, kto jeździ ze Szczecina, ten wie. W kioskach nie ma przecież obowiązku prowadzenia sprzedaży biletów. Wydawanie najbardziej utrudnia stosowana ulga procentowa. Kierowca wydając musi czasem poszukać siedmiu groszy, dziewięciu groszy, trzech groszy. Paranoja. Biletomaty i zniżki kwotowe, nie procentowe, byłoby zdecydowanie szybciej i sprawniej.
Charon
Charon 30.01.2017, 14:16
Tak mówią kierowcy. Może to jakaś akcja strajkowa ? W sobotę powtarzali to każdemu kupującemu bilety w autobusie.
radek
radek 30.01.2017, 13:43
O i to jest jedna z ważnych wiadomości dla mieszkańców Gryfina a nie ta czy pies na trawę nasrał czy nie nasrał.
pieszy
pieszy 30.01.2017, 14:17
Ja nie jeżdżę autobusami a nie dalej niż wczoraj wdepnąłem w psią kupę... Smród, ze masakra a buty trzeba umyć. Jeszcze mi sie chce zwracać...
pies
pies 30.01.2017, 14:20
To chodź chodnikiem a nie po trawie.
Andriu Południe
Andriu Południe 30.01.2017, 13:30
No cóż, szkoda że tego nie można zmienić. Zakaz sprzedaży biletów u kierowcy w godzinach np. 6 - 17 w dni powszednie, w znacznym stopniu zmniejszyłoby spóźnienia spowodowane takim procederem. Każdy sprzedawany bilet przez słabo liczącego i wydającego resztę kierowcę wydłuża średnio przejazd o ok. 0.5 min. Przy liczbie przystanków ( w samym Czepinie jest około 5 !!! - jakby nie mogło być mniej) daje już parę minut.
Kaja
Kaja 06.02.2017, 17:10
Pod warunkiem, że można kupić bilet. Byłam dzisiaj w dwóch punktach i biletów brak. A jechać muszę - na gapę ?
ja
ja 31.01.2017, 08:16
około 5 to znaczy ile??? a w Gryfinie ile jest??
pasażer
pasażer 30.01.2017, 14:10
Nie "słabo liczący" tylko wydaj resztę komuś, kto stówą płaci za bilet za 5 złotych! Ale też mnie wkurza, jak stoją i czekają na przystanku Chrobrego dwa kroki od kiosku, a potem w kolejkę do kierowcy! Rozumiem na przystankach, gdzie nie można kupić, czy w godzinach kiedy pozamykane wszystko - ale na takim przystanku, gdzie tuż obok można kupić bilety, powinna być wyższa opłata za sprzedaż biletu!
Aga
Aga 30.01.2017, 14:19
I właśnie! Bo pieniądze na bilet powinny być odliczone!
Sylwia
Sylwia 30.01.2017, 13:23
Też słuszałam o tych biletach jak pan Jerzy.

Pozostałe