Konsekwencje tego sporu odczują wszyscy mieszkańcy gminy Gryfino [film]

  • 30.01.2017, 14:41 (aktualizacja 30.01.2017, 15:20)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Konsekwencje tego sporu odczują wszyscy mieszkańcy gminy Gryfino [film]
O spór w sprawie podatków od elektrowni i jego konsekwencje finansowe dla gminy Gryfino zapytał na styczniowej sesji Rady Miejskiej radny Janusz Skrzypiński. Odpowiedzi udzielił burmistrz Mieczysław Sawaryn.

Co odpowiedział burmistrz? - zobacz niespełna 2-minutowy filmik.

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

deko
deko 31.01.2017, 09:19
Krótko i na temat, a winni niech się biją w piersi.
ciekawe
ciekawe 31.01.2017, 07:47
Jako członek władz PGE jest zobowiązany do maksymalizacji korzyści grupy PGE. Jako burmistrz jest zobowiązany do maksymalizacji korzyści gminy Gryfino. Czy tu nie trzeba rozdwojenia jaźni, żeby to pogodzić? Jak mówi o jakichkolwiek kłopotach w relacjach gmina elektrownia to kogo reprezentuje? Dla czyjej korzyści pracuje? Albo kogo my widzimy? Członka władz gminy, czy elektrowni?
cytat
cytat 31.01.2017, 09:00
Nie można dwom panom służyć...
prośba do redaktora:)
prośba do redaktora:) 31.01.2017, 00:35
Ja wiem, że telewizja jest ważna, ale proszę nie torturować mnie ruchomymi obrazkami i dźwiękiem naszych władców! Wiem, że tak macie mniej pracy, ale proszę o zapis słowny, bo za jakie grzechy mam patrzeć, słuchać i jeszcze się męczyć i denerwować, że bełkoczą nie na temat! Zapisane odbieram bardziej spokojnie – bardzo proszę redaktora o trochę litości i nie zmuszanie mnie do oglądania tych filmów!!! Chcę wiedzieć, co mówią, ale chcę jeszcze pożyć a po takim spektaklu ani apetytu ani zdrowia mi nie przybywa:):):)
zdumienie
zdumienie 30.01.2017, 21:26
Typowy adwokacina. Wiele słów, zero treści. Jakie postępowania zakończyły się w tej kadencji? Pan Sawaryn gubi się w swych wypowiedziach. Spór przeciwko elektrowni? A co to było postępowanie karne czy administracyjne? Takie farmazony bez żadnych danych, terminów, podania konkretnego sądu prowadzącego sprawę panie Sawarynie może klepać pan debilom. Jakie konkretnie negatywne skutki może ponieść gmina? Dawaj pan konkretne kwoty. Już raz pitoliłeś pan o bankructwie gminy, żeby po roku twoich rządów była ona w rozkwicie. Słuchać się nie da tych kłamstw. Odwracanie uwagi od ugody podatkowej, którą zawarł M.Sawaryn z elektrownią. Czy ktoś o nią zapytał na sesji? Czy nie stoi w sprzeczności z prawem albo etyką występowanie burmistrza w dwóch przeciwnych funkcjach? Z jednej strony organ podatkowy, z drugiej strony członek organu wobec którego prowadzone jest postępowanie podatkowe. Przecież to kpina.
obserwator1
obserwator1 30.01.2017, 19:15
Szkoda tylko, że Pan Burmistrz nic nie wspomniał, że najpierw jako Przewod. RM popieral to postepowanie o miliony, a potem jako spadochroniarz polityczny popierał ze strony ZEDO, a potem jako członek (!) w PGE również dalej wszystko popierał...a teraz straszy nas mieszkańców, że przez lata będziemy biedowali. No nic tylko wyprowadzić się z Gryfina i jego okolic...
maciuś wykopany
maciuś wykopany 30.01.2017, 20:27
Dobsze rześ mu dosadził ja bym tam jeszcze kilka pomuwień i kłamstf dorzucił np. rze wiedział o tyh milionach co to była włądza wyprowadziłą do sfojej kieszeni pszes kancelariem warszafskom a nie zgłosił tego na prokórature wienc popełnił pszetempstwo kryminalista jeden
zdumiony
zdumiony 30.01.2017, 19:05
To co mówi pan burmistrz jest przerażajace. Do czego to doprowadziła wcześniej nieroztropna polityka.
bez kitu
bez kitu 30.01.2017, 18:35
Mieczysław Sawaryn
Członek Rady Nadzorczej PGE.
W latach 2006-2011 Pan Mieczysław Sawaryn był zatrudniony w PGE ZEDO S.A., najpierw pełniąc funkcję Dyrektora Naczelnego, a następnie Dyrektora do Spraw Pracowniczych i Prawnych, będąc odpowiedzialnym za konsolidację ZEDO S.A. w ramach Grupy Kapitałowej PGE.

W latach 1998-2014 Pan Mieczysław Sawaryn był Radnym Rady Miejskiej w Gryfinie, w latach 2006-2014 pełniąc funkcję Przewodniczącego Rady. W latach 2006-2007 Pan Mieczysław Sawaryn był Członkiem Rady Nadzorczej ZEDO S.A. w Nowym Czarnowie. W latach 2002-2004 Członek Okręgowej Rady Adwokackiej przy Szczecińskiej Izbie Adwokackiej, w latach 1998-1999 Członek Zarządu Gminy Gryfino, a w latach 1996-1998 Członek Rady Nadzorczej Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej sp. z o.o. w Gryfinie. Członek Rady Nadzorczej Szpitala Powiatowego w Gryfinie w latach 2012-2014.

Zgodnie ze złożonym oświadczeniem, pan Mieczysław Sawaryn spełnia kryteria niezależności członka rady nadzorczej, określone w zasadzie szczegółowej II.Z.4 Dobrych Praktyk Spółek Notowanych na GPW 2016.
??
?? 30.01.2017, 21:46
No i napisał burmistrzowi CV masakra z tymi ludźmi
bez kitu
bez kitu 30.01.2017, 22:23
http://www.gkpge.pl/relacje-in…
tubka
tubka 30.01.2017, 22:33
Reklama?
??
?? 30.01.2017, 18:03
Już niech tak burmistrz nie straszy, słyszeliśmy przecież o zadluzonej gminie na wiele lat no i kapiszon. Nowa bajka potrzebna,bo wybory się zbizaja? P Sawaryn przecież byl pan w R M i nie tylko i nie mial pan wpływu na decyzję burmistrza? Kto ma w to uwierzyć? ?
przerażona
przerażona 30.01.2017, 15:21
To straszne! Kilkanaście milionów w plecy?!!!!
maciuś wykopany
maciuś wykopany 30.01.2017, 20:30
Rzeby nie te holerne pszegrane wybory pszes te wycieczki do kannes po angielskich drogach budowanych na bagnach to byśmy na tem nie POpszestali bo nie ma takich piniendzy kturych nie dałobysiem pszepić czy rostrwonić

Pozostałe