Jarmark Moryński 2019
Jarmark Moryński 2019
Jarmark Moryński 2019

Powstanie rondo za 2 mln zł. Przetarg jeszcze w tym miesiącu

  • 03.03.2017, 13:30
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Powstanie rondo za 2 mln zł. Przetarg jeszcze w tym miesiącu
Prace na zapowiadanym przez nas rondzie w Gryfinie u zbiegu ulic Wojska Polskiego, Pomorskiej, 9 Maja, Kolejowej i Grunwaldzkiej ruszają z miejsca. -Dobre wieści dotyczą ronda przy wiadukcie w Gryfinie. Obecnie Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie przystępuje do realizacji zadania pn.: Przebudowa drogi nr 120 w Gryfinie, skrzyżowanie ul. Wojska Polskiego, Pomorskiej i Kolejowej – informuje nas radna wojewódzka Ewa Dudar.

Znamy też już szczegóły.

-Planowany termin ogłoszenia przetargu na przebudowę ww. skrzyżowania to końcówka marca 2017 r. Szacunkowy koszt przebudowy wyniesie około 2 mln złotych.  W ramach zadania w tym roku  przebudowane zostanie skrzyżowanie wraz z infrastrukturą oraz ciągi piesze, rowerowe i zjazdy do posesji. Przebudowa ma za zadanie poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ruchu dla kierowców, które w tym newralgicznym miejscu są obecnie w krytycznym stanie  - mówi specjalnie dla czytelników igryfino radna sejmiku Ewa Dudar.

Pozostaje tylko trzymać kciuki aby ten niebezpieczny odcinek został jak najszybciej przebudowany.

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (49)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

metr
metr 07.03.2017, 08:27
Najgorsza jest buta urzędasów, którzy wydają nasze pieniądze a w żaden sposób nie informują o swoich planach ani nie konsultują! A potem marnują pieniądze na remonty ulic, które będą zamykać, albo na podnoszenie o metr ulicy, choć nie powiedzieli po co Kolejowa ma być na metrowym nasypie!
koordynacja
koordynacja 05.03.2017, 15:42
A dlaczego gmina pozwala na bezsens przebudowy ulicy Kolejowej, zaślepienie ulicy 9 maja? No i czy ronda to nasza nowa narodowa specjalizacja, po tym, jak wybudowaliśmy najwięcej w Europie barier dźwiękochłonnych wzdłuż dróg?
klos
klos 05.03.2017, 15:46
Bo nie ma mądrego gospodarza.
:(:(:(
:(:(:( 06.03.2017, 22:13
Po to wygrali wybory, żeby się bawić za publiczne pieniądze w cara i papieża. I uważajcie, bo jeszcze Odrę Kolejową puszczą, będzie wodospad:(
kieorwca
kieorwca 05.03.2017, 15:13
pytanie czy Ludzie w Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie pomyśleli o podebraniu drogi pod wiaduktem żeby było min. 4 metry wysokości ? czy to dla niech za trudne ???????????
!!!
!!! 05.03.2017, 15:34
Oni mają zamiar podnieść poziom asfaltu na Kolejowej o jeden metr! I to nasi gminni wizjonerzy! Poza tym, to trochę niebezpieczne naruszać fundamenty takiego wiaduktu, moim zdaniem!
zdziwiony
zdziwiony 06.03.2017, 08:10
Po co Kolejową podnosić o metr? Przecież przy wiadukcie i przy ogrodniczym nie ruszą poziomu, więc po co strome górki? Ani bezpiecznie, ani wygodnie! Nie mówiąc o kosztach! Ktoś wyjaśni powód?
wizja
wizja 06.03.2017, 20:52
Pytanie o podnoszenie poziomu ulicy Kolejowej o metr jest z gatunku z Misia: ty wiesz, po co ten miś?
Wizjonerzy znad Odry...
zgr-edo
zgr-edo 05.03.2017, 11:35
Mam super patrona na nowe rondo koło przedszkola na Wojska Polskiego. Co ciekawe, prawicowe oszołomy nie mogą mu nic zarzucić, bo ratował polskie dzieci które wraz z armią Andersa dotarły do Persji.
Jest nim Jam Saheb Digvijaysinhji.
:)
:) 05.03.2017, 15:32
I każden jeden, kto napisze z pamięci i wymówi dostaje nagrodę:)
nara dowiec
nara dowiec 05.03.2017, 15:34
A jak nie z pamięci to z liścia
dagoń
dagoń 03.03.2017, 23:10
Prima aprilis jest dopiero w kwietniu proszę redakcji !
S.
S. 03.03.2017, 22:38
Dziękujemy pani Ewo. Prosze dopilnować aby budowa ronda nastąpiła jak najszybciej.
s;km
s;km 03.03.2017, 22:33
mogłoby być rondo na rondzie, byłoby bezpieczniej :)
zgr-edo
zgr-edo 03.03.2017, 19:52
coś mi się zdaje ,że ta cała pisanina to po próżni, bo o przebudowie drogi wojewódzkiej decydowała dyrekcja dróg w Koszalinie, a miejscy i powiatowi włodarze zostali tylko poinformowani o terminie rozpoczęcia prac.Obawiam się ,że w Koszalinie nikt nie czyta iGryfino.
Arek
Arek 04.03.2017, 09:09
I tu się mylisz 3 lata temu była uzgadnianie dokumentacjaiedzy zarządca dróg bo wiąże się to ze znaczną zmiana organizacji ruchu.Byla nawet propozycja włączenia w projekt ulicy kolejowej iporowadzenia inwestycji wspólnie. Ale tu się przedstawiciele województwa nie popisali.
liga
liga 04.03.2017, 09:30
Arek, czyli za czasów Piłata? A Miler przez 3 lata nic nie zrobił, nie ponowił prośby?
czytelnik
czytelnik 04.03.2017, 09:48
A skąd miał biedaczyna wicek wiedzieć, że będzie inwestycja jak pochwali się wszyscy w urzędzie?
też czytelnik
też czytelnik 04.03.2017, 10:01
czytelnik, ale o co tobie kaman?
koordynacja
koordynacja 04.03.2017, 10:05
O brak koordynacji prac na terenie gminy! No i o brak troski o dobro mieszkańców! Zaślepienie ulicy 9 maja to totalny debilizm! Tym bardziej świeżo po remoncie!
Piotr
Piotr 05.03.2017, 08:03
Z tym do radnej to ich pomysł
emeryt wojskowy
emeryt wojskowy 05.03.2017, 14:59
Do radnej o budowę ronda,koordynacja wszystkich inwestycji w mieście to zadanie władz miasta - jakbyś Piotr nie wiedział, to informuję.
puls
puls 03.03.2017, 23:58
Nie jest tak, że gmina nie wie, co się na jej terenie robi! No i sami się chwalili, jacy to "skoordynowani" i "trzymają rękę na pulsie"...
Cenzor
Cenzor 03.03.2017, 20:01
O burak z krakowa sie odezwał
józek
józek 03.03.2017, 19:20
Jeśli rondo przy wiadukcie to i kiedy rondo na górce?
łupek
łupek 03.03.2017, 19:07
Janusz bo zapukają do ciebie rano . i to nie bedą koledzy z wojska...
detektyw
detektyw 03.03.2017, 18:49
Gminni wazeliniarze ruszyli do ataku. W artykule wymienione zostało nazwisko radnej województwa, która zabiega o inwestycje dla Gryfina, więc naszym lokalnym wlodarzom trudno się będzie znowu podpiąć pod nie swoje dzieło.
Myślaca
Myślaca 03.03.2017, 19:46
Kto to jest ta pani Dudar bo mieszkam tu tyle lat i pierwszy raz o niej słyszę? Coś słabo zabiega jak jej nikt nawet nie zna.
puls
puls 03.03.2017, 23:59
Jeśli piszesz, że "nikt nie zna", masz rację - czujesz się nikim, bo nie znasz...
myśląca inaczej
myśląca inaczej 03.03.2017, 20:16
Ty myśląca jesteś, ale inaczej. To że Ty nie znasz tej pani wcale nie znaczy , że nikt jej nie zna. Ty to nie wszyscy. Ja znam tą panią i jej zaangażowanie w sprawy naszej gminy i powiatu. Sprawa przebudowy drogi przez Wełtyń to tez po części jej zasługa.
x
x 03.03.2017, 22:16
Jej zasługa za nasze - publiczne pieniądze...
mieszkaniec
mieszkaniec 04.03.2017, 00:36
Tak to jest. Ktoś kieruje, ktoś płaci. Samo się nie zrobi.
janusz
janusz 03.03.2017, 18:33
o smerdzi korupcja......
policja
policja 03.03.2017, 18:50
Uważaj co piszesz człowieku.
Lubiaca spokoj
Lubiaca spokoj 03.03.2017, 18:07
Ale tiry niech jada na s3 a nie przez forke bo tam droga w fatalnym stanie krasinskiego i asnyka muldy, a jak rozstrzygna przetarg to kolejowa rozjada a to powiatowka, moze wtedy tez przebuduja az.do tej przesiadki przy szlabanach no i wojewodzka powinna byc poprawiona od nowego ronda az do szczecinskiej bo tam nalezy przebudowac poniemjecka siec kanalizacyjna i wylac asfalt nowy, wypada takze odcinek od krasinskiego do jana polozyc chodnik i 7 lamp aby oswietlone bylo, Gryfino sie rozroslo a tam nie ma jak chodzic, poboczem ryzykownie....
spoko!
spoko! 03.03.2017, 18:51
Jak tirem dojechać do Chojny?
Cenzor
Cenzor 03.03.2017, 18:21
Po H.....uj !!! Tak Pier ......dolisz bez sensu !!!?
Dilu
Dilu 03.03.2017, 18:19
Człowieku ! Ale pierdzielisz jak potłuczony !! Zmień dilera !
prostuję
prostuję 03.03.2017, 17:57
Fanatycy piszą bzdury pod wypowiedziami naszej władzy przypisującej sobie cudze sukcesy.
ciekawy
ciekawy 03.03.2017, 17:53
Ciekawe kiedy "fanatycy władzuni" zaczną pisać, że to kolejny sukces burmistrza ? :D
Oleńka
Oleńka 03.03.2017, 17:39
Niedawno zostaliśmy liderem światowym w barierach dźwiękowych przy drogach. Teraz idziemy na rekord? Rondo lekiem na całe zło? Nie wiem, ale za dużo ich i nie w tym miejscu!
spoko!
spoko! 03.03.2017, 18:53
Czy to rondo jest potrzebne? Uważam, że to głupota. Ale to gmina odpowiada za koordynację prac w mieście no i to oni muszą świecić gałami za brak reakcji na ślepą 9 Maja i likwidację parkingu na Kolejowej!
kierowca
kierowca 03.03.2017, 19:27
Ja uważam wprost przeciwnie. To rondo już dawno powinno tam powstać.
puls
puls 04.03.2017, 00:01
Po co rondo? W dodatku przy samym wiadukcie? O zaślepianiu ulicy, robieniu dwukierunkowej Kolejowej, likwidacji parkingów nie mówiąc!
Ćba
Ćba 03.03.2017, 16:56
Dwie bańki ! Hm ? Sprawdzimy !
bez kitu
bez kitu 03.03.2017, 16:47
Czyli, że szczecińska i flisacza przy budowie kolejnego brukowanego koła, zostanie rozjeżdżona !
j-22
j-22 03.03.2017, 16:18
Ale po co? Wystarczy zmienić organizację ruchu i postawić znak STOP jak na Jana Pawła.
gość
gość 03.03.2017, 14:49
biedne ciężarówki, całe gryfino w dziwnych rondach

Pozostałe