piątek, 26 kwietnia 2024 16:13

Przywieźli z Kołobrzegu aż 35 medali. Brawo UKP Marlin!

To był bardzo owocny weekend dla pływaków gryfińskiego UKP „Marlin”, którzy rywalizowali w dwudniowych IX Otwartych Mistrzostwach Kołobrzegu w pływaniu dzieci i młodzieży. Mimo iż zawody były rozgrywane tuż przed majówką, na kołobrzeskim basenie stawiło się 326 młodych zawodników z 21 klubów z całej Polski, często z tak odległych ośrodków pływackich jak: Łódź, Wieliczka, Puławy, Bydgoszcz, Warszawa, Gdańsk, czy Ustronie Morskie. Nasi trenerzy w osobach: Zbigniew Starosta, Helena Starosta, Katarzyna Krawczyk i Marlena Jangas dokonali, jak się okazało, bardzo dobrego wyboru, wystawiając 51 zawodników i zawodniczek, którzy przywieźli 35 medali, w tym 10 złotych, 13 srebrnych i 12 brązowych, oraz wysokie 4 miejsce w sztafecie, co pozwoliło na zajęcie 4 miejsca w klasyfikacji medalowej.

Autor: UKP Marlin

W pierwszym dniu zawodów, w sobotę 29 kwietnia 2017r., do walki o medale stanęli wszyscy nasi zawodnicy, wśród nich znalazło się kilku debiutantów na tak dużej imprezie, którzy znakomicie sobie poradzili ze stresem związanym ze startem. Najmłodsza zawodnicza całych zawodów pięcioletnia Aleksandra Gorczyca wywalczyła 16 miejsce na dystansie 25m z przyborem i 19 na dystansie 25m grzbietem. W najmłodszej kategorii wiekowej 7 lat i młodsi wystartowali również: Bartosz Sowa, który dwukrotnie stanął na najniższym stopniu podium na dystansie 25m stylem grzbietowym i dowolnym, oraz wywalczył 16 miejsce na dystansie 25m motylkiem w kategorii OPEN (9 lat i młodsi). Julia Świeboda wywalczyła srebro na dystansie 25m z przyborem, 4 miejsce na dystansie 25m grzbietem i 13 miejsce na dystansie 25m motylkiem OPEN. Borys Cieślak zdobył 2 miejsce na dystansie 25m z przyborem i 7 na 25m grzbietem. Aleksandra Stawicka wywalczyła 6 miejsce na dystansie 25m z przyborem i 16 na 25m grzbietem. Igor Wasilewski zdobył 9 miejsce na dystansie 25m z przyborem i 10 na 25m stylem grzbietowym.

Wśród ośmiolatków Gabriela Krawczyk wywalczyła złoty medal na dystansie 25m klasykiem i srebro na dystansie 25m stylem dowolnym, oraz znalazła się tuż za podium na dystansie 25m motylkiem OPEN. Mikołaj Rosiak stanął na najwyższym stopniu podium na dystansie 25m klasykiem i drugim stopniu podium na dystansie 25m stylem dowolnym, oraz był 11 na dystansie 25m motylkiem OPEN. Karina Mitręga cieszyła się złotym medalem za dystans 25m grzbietem, 4 miejscem na dystansie 25m stylem dowolnym i 10 miejscem na dystansie 25m motylkiem OPEN. Liwia Babińska zajęła 3 miejsce na dystansie 25m klasykiem i 12 na dystansie 25m grzbietem. Łucja Witek wypływała 8 miejsce na dystansie 25m stylem dowolnym, 15 na 25m grzbietem i 12 na dystansie 25m motylkiem OPEN. Lilianna Kopyłowska była 14 na dystansie 25m stylem dowolnym i 19 na 25m grzbietem. Szymon Taczyński dopłynął jako 16 na dystansie 25m stylem dowolnym i 18 na 25m grzbietem. Igor Łaszewicz uplasował się na 17 miejscu na dystansie 25m grzbietem i 20 na 25m stylem dowolnym.

W kategorii 9 lat Szymon Serafin wywalczył srebrny medal na dystansie 25m grzbietem i dwa brązowe na dystansie 25m stylem dowolnym i motylkiem OPEN. Nadia Majchrzak była najszybsza na dystansie 25m stylem klasycznym, druga na dystansie 25m grzbietem i 5 na 25m motylkiem OPEN. Bartłomiej Prokopowicz uplasował się na 3 miejscu na dystansie 25m klasykiem, 13 na 25m grzbietem i 8 na 25m motylkiem OPEN. Kacper Kubiś był 9 na 25m stylem dowolnym i 12 na 25m grzbietem. Hubert Chańko dopłynął na 25m stylem klasycznym i 21 na 25m grzbietem. Szymon Lisiecki zajął 20 miejsce na dystansie 25m grzbietem i 21 na dystansie 25m stylem dowolnym.

Wśród dziesięciolatków Aleksandra Szewczuk wywalczyła 1 miejsce na dystansie 50m stylem grzbietowym i 2 miejsce na dystansie 100m stylem zmiennym. Jan Staszak wypływał srebro na dystansie 50m grzbietem i 8 miejsce na 100m stylem dowolnym. Jakub Jastrowicz wypływał brąz na dystansie 100m stylem klasycznym i 5 miejsce na dystansie 100m stylem dowolnym. Jacek Wodzyński dwukrotnie dopłynął na 4 miejscu na dystansie 100m stylem zmiennym i dowolnym. Weronika Małolepsza była 4 na dystansie 100m stylem zmiennym i 5 na dystansie 100m stylem dowolnym. Miłosz Wróbel był 4 na 50m grzbietem i 6 na 100m stylem zmiennym. Wiktoria Iwan zajęła 6 miejsce na 100m klasykiem i 13 na dystansie 100m stylem zmiennym. Karolina Fabian dopłynęła 7 na 100m klasykiem i 15 na 100m stylem zmiennym. Aleksandra Sowa był 7 na dystansie 50m grzbietem i 10 na 100m stylem zmiennym. Patryk Mitręga dopłynął jako 7 na dystansie 50m grzbietem i 18 na 100m stylem zmiennym. Oliwia Linkowska była dwukrotnie 8 na dystansie 100m stylem dowolnym i klasycznym.

W kategorii 11 lat Mateusz Rozmiarek zdobył złoto na 100m stylem zmiennym i brąz na 50m grzbietem. Celestyna Szulc uplasowała się na 3 miejscu na dystansie 100m stylem klasycznym i 5 na 100m zmianą. Adrianna Gniłka dopłynęła jako 6 na 100m klasykiem i 50 grzbietem. Tomasz Płoch był 7 na 100m klasykiem i 9 na 100m stylem dowolnym. Leon Miziński wypływał 8 miejsce na 100m stylem klasycznym. Jagoda Kujawa zajęła dwukrotnie 9 miejsce na dystansie 100m stylem dowolnym i zmiennym, a Martyna Berk była dwukrotnie 10 na dystansie 50m grzbietem i 100m stylem zmiennym.

Wśród dwunastolatków Hanna Zielińska zdobyła złoto na dystansie 50m grzbietem i srebro na dystansie 100m stylem zmiennym. Michał Mężyński uplasował się na 4 miejscu na 100m stylem klasycznym i 7 na 100m stylem dowolnym. W kategorii 13 lat Aleksander Chróściak był 3 na 100m stylem zmiennym i 7 na 100m stylem dowolnym. Wiktoria Janiszewska zajęła 3 miejsce na 100m stylem klasycznym i 7 na 100m stylem dowolnym. Julia Pokora była 5 na dystansie 50m grzbietem i 8 na 100m stylem dowolnym.

W najstarszej kategorii wiekowej 14-16 lat Krzysztof Rosiak zdobył brąz na dystansie 100m klasykiem i 8 miejsce na dystansie 100m stylem dowolnym. Przemysław Płoch dwukrotnie stanął tuż za podium na dystansie 100m stylem dowolnym i 50m grzbietem. Magdalena Piaskowska była 4 na dystansie 100m stylem klasycznym i 9 na 100m stylem dowolnym. Klaudia Knap była dwukrotnie 5 na dystansie 50m grzbietem i 100m klasykiem. Christopher Wiczkowski wywalczył 5 miejsce na dystansie 50m grzbietem i 9 na 100m stylem dowolnym. Juliusz Winnicki zdobył 6 miejsce na dystansie 100m stylem dowolnym i 7 na dystansie 50m grzbietem. Kacper Jastrowicz dopłynął na 6 miejscu na dystansie 50m grzbietem i 10 na dystansie 100m stylem dowolnym.

Nasze sztafety na dystansie 4x50m  w składzie: Hanna Zielińska, Aleksander Chróściak, Przemysław Płoch i Juliusz Winnicki zajęła 4 miejsce, 8 miejsce wywalczyli: Krzysztof Rosiak, Magdalena Piaskowska, Mateusz Rozmiarek i Kacper Jastrowicz, 13 miejsce zdobyli: Klaudia Knap, Michał Mężyński, Celestyna Szulc, Christopher Wiczkowski, 14 miejsce wywalczyli: Jacek Wodzyński, Wiktoria Janiszewska, Aleksandra Szewczuk i Weronika Małolepsza, a na 15 miejscu dopłynęli: Julia Pokora, Adrianna Gniłka, Jakub Jastrowicz i Jagoda Kujawa.

Drugiego dnia zawodów, 30 kwietnia 2017r. nasz klub reprezentowało 7 zawodników, którzy do zdobytych poprzedniego dnia 28 medali dołożyli kolejne 7. Hanna Zielińska wywalczyła złoto na dystansie 100m grzbietem i srebro na 50m motylkiem, oraz 9 miejsce na dystansie 200m stylem dowolnym w kategorii OPEN (10lat i starsi).  Aleksandra Szewczuk zdobyła złoto na dystansie 100m grzbietem i srebro na 50m motylkiem, oraz 16 miejsce na 200m stylem dowolnym w kategorii OPEN. Mateusz Rozmiarek był 1 na dystansie 50m stylem motylkowym, 6 na 50m stylem dowolnym i 12 na dystansie 200m stylem dowolnym OPEN. Michał Mężyński zdobył srebrny medal na dystansie 50m stylem klasycznym, 6 miejsce na 100m stylem dowolnym i 18 na dystansie 200m stylem dowolnym OPEN. Krzysztof Rosiak zdobył brąz na dystansie 50m stylem klasycznym, 5 miejsce na dystansie 50m stylem dowolnym i 10 na 200m stylem dowolnym OPEN. Weronika Małolepsza zdobyła 4 miejsce na dystansie 50m klasykiem i 6 na 50m motylkiem, a Adrianna Gniłka była 4 na 50m klasykiem i 7 na dystansie 100m grzbietem.